שלום

ליאתגל

New member
שלום

אני יתומת צה"ל , וכרגע אני משרתת בצבא בשירות סדיר. אני הייתי רוצה לדעת מהן הזכויות שלי כתור יתומת צה"ל, ולדעת לגבי חגים ודברים מסוג כזה. אין לי מאיפה להשיג את המידע הזה וזה מאוד מאוד חשוב לי. אודה לכם על כל עזרה. ליאת

No name for now

New member
שלום לך ../images/Emo140.gif

האם השאלה היא בתור חיילת או כיתומת צה"ל באופן כללי? בתור חיילת למיטב זכרוני את זכאית לשירות קרוב לבית ואם את מעוניינת לשרת בתפקיד קרבי (היום גם בנות יכולות) אימך צריכה לחתום על ויתור. חוץ מזה זכור לי שקיבלתי חופשה ביום הזכרון הלאומי וביום נפילת אבי, לגבי האחרון יכול להיות שזה היה מטוב ליבם של מפקדיי. מומלץ לפנות למש"קית ת"ש ולשמור על קשר עם מדור הנפגעים של החיל אליו היה שייך אביך. לגבי זכויות יתומי צה"ל באופן כללי, מומלץ לעיין בחוברת זכויות השיקום של משרד הבטחון ולפנות לעובדת השיקום, ניתן למצוא במאמרי הפורום מאמרים בנושא ומספר קישורים שימושיים בנושא בקישורי הפורום.

ליאתגל

New member
היי!

אוקיי השאלה נשאלה בתור חיילת, כי באופן כללי יש לי פחות או יותר מידע. אני רציתי לדעת לגבי חופשות והאם חגים מסויימים אני לא צריכה לעשות בבסיס מתוקף היותי יתומת צה"ל? אני שאלתי את המשקית ת"ש ביחידה שלי והיא אמרה לי שהיא תחזור אליי תוך כמה ימים. אבל השאלה ששאלתי אותה הייתה רק לגבי חגים ורציתי לדעת את כל הזכויות שלי בתור יתומת צה"ל בשירות סדיר. פשוט אני לא יודעת למי לפנות לגבי כל הפרטים הללו. שוב תודה.

No name for now

New member
אני מאוד ממליצה לפנות למדור הנפגעים

לכל החיל יש מדור נפגעים, פני למדור הנפגעים של החיל בו שירת אביך. בכלל מאוד מומלץ להיות איתם בקשר בזמן השירות גם אם את לא משרתת באותו החיל בו שירת אביך לא ידוע לי על חופשות מיוחדות בחגים אבל זכור לי שאחי קיבל פעם מכתב שבעצם יועד למפקד שלו שבו מבקשים לשחרר יתומי צה"ל בחגים (נדמה לי) בקיצור אפשר להעביר פניה לפנים משורת הדין, לא בטוח שיקבלו את זה

ליאתגל

New member
אוקיי.

אי אפשר לפנות למדור נפגעים של החיל שבו אני משרתת? בכל זאת עזרת לי רבות, אני מאוד מודה לך. שבת שלום ליאת.

No name for now

New member
אף פעם לא ניסיתי

אני ואחי שירתנו באותו החיל בו אבינו שירת אני לא חושבת שמדור הנפגעים של החיל בו את משרתת אמור להכיר אותך ואת משפחתך המלצה שלי: תתחילי עם מדור הנפגעים של החיל של אביך ולכל היותר הם יקשרו אותך איתם דרך אגב, פנית למפקדים הישירים שלך?

ליאתגל

New member
ממממ...

לגבי פנייה למפקדים הישירים שלי- לא, לא פניתי אליהם מכיוון שהם לא יודעים שום דבר לגבי זה, אני בטוחה במיליון אחוזים. הקטע לפנות למדור נפגעים של החיל שבו שירת אבי- אני לא יודעת אם זה צעד נכון כי אבי נפתר בהיותו נכה צה"ל אומנם הוא לא נפטר במלחמה כלשהי. הוא נפטר שנים אחרי שהוא נפצע במלחמה.

No name for now

New member
טוב, נתחיל מהתחלה

הדבר ההכי חשוב שאת צריכה לעשות (לדעתי) זה: 1. לפנות למפקד הישיר שלך ולספר לו שאת יתומת צה"ל, אם תפני דבר ראשון למדור נפגעים זה נקרא "עקיפת סמכות", לא יפה, תזכרי גם שהוא בכלל לא יודע שיש לך בעיה ופתאום "יתנפלו" עליו ממדור נפגעים. 2. אם את מעוניינת לצאת הביתה בחגים הקרובים, ספרי לו את זה והסבירי לו למה (למשל שאמא שלך לא תישאר לבד בחג). 3. אם זה לא עוזר, אפשר לפנות למדור נפגעים אלא שאת מסתכנת בלהיכנס איתו ראש בראש. לי היו בעיות רציניות עם המרפאה ולא היה איכפת לי לתת למדור נפגעים להיכנס בהם (גם המפקדים שלי הפעילו שם את מלוא כובד משקלם) אבל עם המפקד הישיר זה עניין אחר. במקביל, את צריכה לברר את זכויותייך, המש"קית ת"ש אמרה שהיא תבדוק בשבילך אז תוודאי שהיא מחזירה לך תשובה. אבי גם מוכר כנכה צה"ל שנפטר (6 שבועות נכה צה"ל, עניין מטומטם לחלוטין) ואנחנו מטופלים ע"י מדור נפגעים אז לדעתי ממש אין בעיה לפנות אליהם מבחינתך, בכל מקרה את צריכה לפנות למדור נפגעים של החיל של אביך (אי-אפשר שמשפחה תטופל ע"י כמה מדורים, נכון?), הן בודאי מכירות את מדור נפגעים בחיל בו את משרתת (מדור נפגעים לא כפוף לחיל אלא לענף קשר משפחות).

ליאתגל

New member
אוקיי

המפקדים שלי יודעים שאני יתומת צה"ל . אני לא רוצה ללכת למפקד שלי ולהגיד לו שאני רוצה שיוציא אותי בחגים הביתה אלא באמת לדעת שקיימת לי זכות ללכת הביתה ולא לנסות ולהסתפק בטוב ליבם של המפקדים. לגבי בירור זכויותי- אני פשוט מפחדת שהמשקית ת"ש לא תידע להגיד לי את מלוא זכויותי בגלל זה פניתי אליכם לנסות ולראות אם יש עוד דברים שאני אמורה לדעת. אוקיי אני באמת אפנה למדור נפגעים ונראה מה הם אומרים. יש לך מושג אולי אם יש להם אתר מסוים אולי? תודה רבה!

No name for now

New member
אני אנסה לברר ביום ראשון

למי לפנות, תוכלי לשלוח לי במסר אישי את החיל בו אביך שירת?

הפנדה

New member
שלחתי לך מסר כבר, אם כל התשובות

No name for now

New member
בקשה

אם אלה תשובות שיכולות לסייע לעוד גולשים תוכלי לפרסם אותן פה? (אני אשמח גם להעלות למאמרים ברשותך)

עזרה ליתומי צה''ל בכל תחום ../images/Emo104.gif

אחת ההמטרות העיקריות של עמותת יתומי מערכות ישראל וצה''ל היא לסייע ליתומי צה''ל בכל תחומי חייהם! בכל נושא ניתן לפנות אלי ישירות בסלולארי 0522515500 - אם איני זמין השאירו הודעה עם שם ומספר טלפון - אני מבטיח ( ומקיים ) לחזור בהקדם האפשרי. עדי

lyor5

New member
אני לא מבין דבר אחד ....

מי שהוא יתום צה"ל יכול לפנות למש"קית ת"ש לבקשת ת"ש 5 שזה אומר שהוא צריך להיות כל יום בבית בגלל מצבו . עם זאת , את יכולה לפנות לעובדת הסוציאלית באגף בשיקום והיא גם יכולה לעזור לצאת מזה.

No name for now

New member
הת"ש והת"ש 3

תודות לאנשים נחמדים הובהר לי מה זה הת"ש- הקלות תנאי שירות מי שיש לו הת"ש 3 זכאי לישון בבית 3 פעמים בשבוע, מגיע לו לישון 3 לילות בשבוע בבית, כולל סופ"ש.

No name for now

New member
עוד קצת אינפורמציה שקיבלתי עכשיו

הזכאות היא בתקופה שהחייל/ת בתפקיד, לא בטירונות ולא בקורס

kind of blue

New member
תוספת

אסור למפקדייך לשבץ אותך לתורנויות בראש השנה ובערבי שני הפסחים בשום אופן. אם הם מתעלמים, שבי לקצינת הת"ש שלך על הראש. אצלי התעלמו מזה.... ויום אחרי ראש השנה הגיע מפקד הטייסת וראה אותי אחרי תורנות חג (לא ידעתי את כל זה). את הצעקות שהמפקד שלי חטף היה תענוג לשמוע!

למעלה