שלום

מצב
הנושא נעול.

dj soul

New member
שלום

שלום
ההורים שלי רוצים להתגרש, והמצב שלנו לא משהו בכלל, אבא שלי מתכוון לעבור לעיר אחרת ולהשאיר אותנו ככה, ואני עם אחותי הגדולה (אני בת 21) ואמא שלי צריכות לחשוב מה לעשות. אנחנו בשכר דירה עד יוני, ואחרי יוני אין לנו לאן ללכת, לאמא שלי אין אפילו חשבון בבנק, אני מובטלת ולאחותי אין מספיק כסף כדי שנוכל לעבור לדירה שכורה ולשלם כל חודש כולל כל החשבונות. אני חשבתי למצוא עורך דין לאמא שלי דרך נעמ"ת, אבל אני לא יודעת מה בדיוק לעשות... כי אני רוצה לדעת מה מגיע לנו, אם בכלל, כי אנחנו כבר מעל גיל 18, ואני לא יודעת עם אבא שלי יהיה חייב להעביר לנו כסף, ואיך בכלל מחלקים את הרכוש? מה אלי לעשות? תודה מראש

תשובה

שלום
ההורים שלי רוצים להתגרש, והמצב שלנו לא משהו בכלל, אבא שלי מתכוון לעבור לעיר אחרת ולהשאיר אותנו ככה, ואני עם אחותי הגדולה (אני בת 21) ואמא שלי צריכות לחשוב מה לעשות. אנחנו בשכר דירה עד יוני, ואחרי יוני אין לנו לאן ללכת, לאמא שלי אין אפילו חשבון בבנק, אני מובטלת ולאחותי אין מספיק כסף כדי שנוכל לעבור לדירה שכורה ולשלם כל חודש כולל כל החשבונות. אני חשבתי למצוא עורך דין לאמא שלי דרך נעמ"ת, אבל אני לא יודעת מה בדיוק לעשות... כי אני רוצה לדעת מה מגיע לנו, אם בכלל, כי אנחנו כבר מעל גיל 18, ואני לא יודעת עם אבא שלי יהיה חייב להעביר לנו כסף, ואיך בכלל מחלקים את הרכוש? מה אלי לעשות? תודה מראש
תשובה
אם ההורים רוצים להתגרש רצוי שיעשו הסכם גירושין. הסכם מקובל כולל את התנאים הבאים- חלוקת רכוש, משמורת וסדרי ראיה של הילדים הקטינים ומזונות. מומלץ מאוד שההסכם ינוסח על ידי עורך דין. לא חייבים לפנות לנעמת. אפשר לקבל המלצות מחברים. לגבי זכויות, אמך זכאית למזונות כל עוד היא נשואה. ילדים מעל גיל 18 זכאים למזונות מדין צדקה אבל נדירים מאוד המקרים שבהם ילד בגיר בגילך יזכה למזונות. אין פרטים לגבי הרכוש המשותף. עקרונית רכוש שהצטבר במהלך החיים המשותפים מתחלק שווה בשווה. אם את אומרת שהמצב "לא משהו" כדאי לגמור בהסכם לחלק את המעט שיש ולהפרד ברוח טובה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה