שלום

the movie man

New member
שלום

תראו, ככה.. אני בן 23. ואני לאחרונה מאוד מתעניין במדינה פינלנד. אני אוהב את השפה מאוד, ואני התחלתי ללמוד אותה. עכשיו אני מתכנן שנה הבאה לטוס לשם לתקופה ארוכה, רק שאני אובד עצות כעת, כי אני לא יודע עדיין בדיוק את כל הפרטים על נסיעה לשם, ושהות. אני לא יודע איזה טיסות יש לשם (קשה למצוא משהו באינטרנט על הנושא) אני מעוניין לדעת פרטים על פינלנד מאנשים שבקיאים בזה. היכן כדאי לשהות? איך אני לומד את השפה כולה? כמה עולה לי טיסה? ועוד ועוד.. תודה לעוזרים במידע חיוני.

חגי42

New member
עוד על פינלנד

שלום שלום, יש שני ספרים בעברית שלפי דעתי כדאי לקרוא על פינלנד, המיתולוגיה הפינית בהוצאת מפה מאת יובל בן עמי ו"ניפגש באמצע הדרך" של אותו מחבר שעוסק ברומן בין ישראלי ופינית (מכיל מידע שימושי על פינלנד שיעזור לך מאוד להרשים מקומיים אם תפגוש בהם:). המתרגם הגדול שעדיין בחיים מעברית לפינית הוא רמי סערי שלצערי לא כ"כ מלמד יותר בארץ אבל תרגם שירה וספרות פינית לעברית (המתרגם הגדול שאינו בחיים הוא טשרניחובסקי שתרגם את הקאלוולה* בתרגום נפלא וקשה מאוד). רמי סערי עדיין מופיע על טפסי המלגות שיש באתר משרד החוץ לישראלים שרוצים ללמוד פינית בפינלנד (אולי הם לא עדכנו את הטפסים). שזו לדעתי צריכה להיות הכתובת הבאה שלך (קובץ pdf, ראה תחת פינלנד). שיהיה בהצלחה! :) נ"ב לא פיני, לא חי שם, ולא ביקרתי שם. רק אוהב ספרות ומכיר כמה חבר'ה משם :) * ''ידיד זהב, אח לי נעים! רע יקר מן ילדותי! הבה נשיר יחדיו שירה, הבה נישא יחדיו משל, הנה גם סוף סוף נפגשנו, הנה באנו משני צדדים; לעתים רחוקות אנו יחדיו, מעטות נלך איש אל אחיו, פה במדינה הזו הדלה, ארץ צפון הענייה''.

למעלה