שלום,

god knows why

New member
שלום,

יש לי שאלה אליכן, מקווה שהפורום הזה רלוונטי (מפרסמת גם כאן וגם ב"שיחת נשים").. מה אתן חושבות על החיסון נגד סרטן צוואר הרחם? ההורים שלי (גרושים) מתעקשים נורא, כל אחד לכיוון אחר. אבא (שדודה שלו נפטרה מסרטן צוואר הרחם, אולי בגלל זה...) היסטרי שאקח את החיסון, ואמא היסטרית שלא אקח את החיסון. כל אחד מראה לי כתבות משכנעות מאוד למה כן ולמה לא. בינתיים אבא קנה את החיסון, שהוא מאוד יקר, וכמובן שההחלטה בידיי, כי "אני כבר גדולה" (17)י. מה לעשות??:(

pf26

New member
יש כל מיני דעות

הבעיה היא שכל אחד משוכנע שהוא צודק... אלה שבעד - אין צורך להסביר אותם. הם טוענים שהחיסון טוב ואמין. אלה שנגד טוענים שעבר מעט מידי זמן מאז שהוא יצא לשוק ולכן עוד אי אפשר לדבר על אמינות, טוענים גם שהוא מיועד לסוג מסוים של וירוס שבכלל אין בארץ, וחוץ מזה מידי פעם מתפרסמות ידיעות על נשים שנפגעו כתוצאה מהחיסון. אני מכירה כמה רופאים שחיסנו את הבנות שלהם. לעומת זאת אני מכירה כמה חוקרים בהדסה שאומרים לחכות. באופן אישי? הבנות שלי יחכו. לגדולה (21) יש בן זוג קבוע כבר הרבה שנים, לצעירה (16) עוד אין בן זוג.

god knows why

New member
אני יודעת את הטענות בעד ונגד

אני במצוקה כי אני צריכה להחליט מהר. האמת שהחיסון כבר נקנה (והוא יקר מאוד) ואם אחליט לא לקחת אותו אסתבך עם אבא שלי. מצד שני אני מבוהלת מכתבות שאמא מפציצה אותי בהן נגד הדבר הזה. הבעיה שלי היא בעיקר עם ההורים ולא עם החיסון

אני חושבת שטווח הגילאים ללקיחת החיסון

נותן לך כמה שנים של לבטים נוספים והחלטה אישית. בעוד שנה את יכולה להחליט לבד אם לקחת את החיסון או לא כי את ברשות עצמך (באופן כללי)כאדם בוגר. האם החיסון שניקנה יכול להישמר עד אז? ומה את רוצה - לקחת את החיסון או לא?

god knows why

New member
אני לא יודעת...

המלחמות האלה של ההורים דרכי משגעות אותי כבר שנים. הפעם פשוט מדובר במשהו קצת יותר רציני תודה בכל מקרה.

האמת, שפרט למחיר הגבוה כרגע, לא ממש ראיתי

סיבות למה לא... את יכולה לפרט? (כרגע בהחלט חושבת לחסן את בנותי כשיגיעו לגיל המתאים)

גמאני באותה התלבטות

סורי שאין לי דרך לעזור פרט ללציין שגמאני בהתלבטות המאוד קשה הזאת, החיסון אצלי נקנה בפברואר (התוקף שלו עד אפריל הבא) והייתי אמורה לקחת אותו אך יומיים לפני חליתי במחלת הנשיקה והרופאת נשים שנורא לחצה שאקח את החיסון אמרה לי לחכות איתו שלושה חודשיים מסיום המחלה. ניראה לי בתחילת ספטמבר אצלצל שוב לרופאת נשים שלי ואשאל אותה שתאמר לי הכי בכנות בעולם מה היא חושבת ואם היא תאמר שזה בטוח אסמוך עליה , לא רואה אפשרות אחרת. ממליצה לך גם להתייעץ עם גרם רפואי שאת סומכת עליו ...

למעלה