שלום

שלום

לא חשבתי שאניאכתבו כאן אבל אני חייבת לפרוק ואתם היחידים שיכולים להבין אותי , זוכרים יש לי חבר מזה שנה שחולה ב PTSD ובסכיזורפניה (כן זה חדש משום מה הפיסכיאטר החדש איבחן אותו כך ... אין לי מושג למה ) ... אז ככה בן זוגי התחיל לשתות הרבה ולהיכנס לכל מיני דאונים לא ברורים , וכן אני שם מנסה מתאמצת להוציא אותו מכל דאון ולהבין אבל תמיד להבין , גם את הימים בהם הוא נעלם ולא חוזר מהעבודה אלא רק אחרי שעתיים שלוש , או בימים שהוא פשוט עושה מה שבא לו מבלי להתחשב בי בכלל ... אני כל כך מנסה כל הזמן להבין ואני יודעת שכל ויכוח מריבה זה טריגר בשבילו למשהו , אבל אי אפשר לאמר לו כלום , לדוג' : אתמול הוא החליט שהוא מעליב אותי ומערב נחמד יחד בנמל ת"א זה הפך לערב מגעיל עם דמעות שלי וחוסר הבנה מה עשיתי ??? הוא אמר משהו ואני הגבתי לו ואמרתי לו שזה לא בסדר שהוא מדבר עליי ככה , הוא התעצבן מה פתאום אני מגיבה לו באיזה זכות , אסור לי , כי אי מרגיזה אותו , אני רגישה מידי , מה רגישה לעזאל מה רגישה , די אין לי כוח , די הוא כל הזמן הפכפך כל הזמן רב איתי אי אפשר להגיד לו כלום מבלי שהוא "ינקום בי" , ואני כל כך אוהבת אותו ושם מוציאה אותו מכל דבר מכל "כאפה" , אפילו בשביל לשמח אותו הלכתי לקחתי מימון וקניתי לו אתהאופנוע שהוא רוצה , אז מה אני עושה לא בסדר ? אני לא מבינה , למה אסור להגיד לו שאני חולקת עליו או לא מסכימה איתו ? קיבלתי אותו עם כל מה שיש לו , למדתי את המחלות שלו , ואני כל כך אוהבת אותו , האם זה ככה במחלה שלו ? מרגישה כל כך לבד מרגישה חסרת אונים, בבקשה תעזרו לי , ודרך אגב ככל שהוא שותה יותר הכדורים לא משפיעים , בבקשה תייעצו לי ... תודה ושבוע מקסים

מ ה פ כ ן

New member
../images/Emo201.gif

את בסדר גמור, אני מוריד בפנייך את הכובע על הסבלנות שלך !!!, לצערי, בלי שום קשר למחלה כזו או אחרת, לעיתים אנשים לא יודעים מה יש להם בידיים עד שכבר אין להם את זה... ממליץ לך לשקול ייעוץ או עזיבה. יש גבול לכל תעלול...

תודה

אני יודעת שזה או זה או זה , הוא פשוט לא מוכן לשמוע על יעוץ , אני לא יודעת מה לחשוב יותר אני רק יודעת שקשה לי מאוד ואני אוהבת מאוד, לא יודעת למה אבל כאילו נראה לי שמצבו מחמיר , מה אתה חושב על השתייה שלו ??? הוא שותה מלא .... זה טוב עם מה שיש לו ???

מ ה פ כ ן

New member
שתייה זה מסוכן...

השילוב של שתייה עם תרופות פסיכיאטריות מסוכן מאד...

שאלה אחרונה...

מה אתה ממליץ לי לעשות ? כי אני חושבת שיש לו נסיגה ? הוא שותה בערך נגיד שאנחנו יוצאים קרוב ל 5 בירות בערב , גם בבית הוא שותה את אותה כמות של בירות , תייעץ לי מה לעשות בבקשה ???

מ ה פ כ ן

New member
ליטל יקרה...

לצערי, אין הרבה מה לעשות חוץ מלדבר על ליבו... תהיי עם אצבע על הדופק, ואם הוא הופך להיות אלים ומסוכן לעצמו או לאחרים (ולך...), אין מנוס מלאשפזו בכפייה על ידיי פנייה לפסיכיאטר מחוזי. אם הוא לא אלים, נסי לדבר על ליבו שישנה את הרגליו...

סאנשיין יקרה ../images/Emo24.gif

אני משערת שאת קרובה אליו מספיק כדי לדעת את ההיסטוריה שלו (מבחינת PSTD)... וסכיזופרניה יכולה להתעורר מטראומה. לדעתי האישית, האהבה ברוב המקרים יכולה להזיז הרים ולרפא מכאובים הכי גדולים, אבל עם כל זה מה שאת מספרת כאן נשמע לי עובר גבול. יקירתי, ישנם אנשים שהחליטו לחיות כמו זאבים בודדים בלי תחושה של מי שעומד לפניהם. אני מתארת לעצמי שכשפגשת אותו הרגשת אחרת. הרגשת שיש מול מי לעמוד ועם מי לדבר וכך התקרבת ונפגעת. במקרה זה יכול להיות שהוא משתמש בהפרעה כתירוץ על מנת להתפרץ עלייך מתי שהוא רוצה. תמיד הקרובים חוטפים את המכה הגדולה ביותר כי מרגישים שאפשר. וכל עוד חברך ירגיש שהוא יכול - תמשיכי לחטוף. אני לא אומרת שבשלב הזה את צריכה לקום וללכת... אבל כדאי מאד לעמוד איתן ולשים גבולות למרות האהבה שלך אליו. אם יום אחד תעמדי ותגידי "עד כאן" ייתכן שהדברים ייראו לו כבר בצורה אחרת. אני יודעת שזה קשה אבל תנסי להעמיד איזשהו גבול ולהבהיר לו שאת אוהבת אותו מאד אבל לא יכולה לסבול יותר. תמשיכי לאהוב אותו מרחוק (למרות שזה שורף את הנשמה) ותבהירי לו ששום דבר לא השתנה ברגשות שלך - אבל לסבול את לא מוכנה. שוב, אני לא בעד להרים ידיים אבל מכתיבתך נשמע שניסית הכל. את יכולה לנסות ייעוץ אבל אני לא יודעת כמה הוא ישתף איתך פעולה.

היי

תודה על תגובתך , האמת שצדקת הוא לא מעוניין לגשת ליעוץ ולא משנה מה , בקושי לפגישה עם הספיכיאטר שלו הוא הולך , מה שמטריד אותי יותר זה שהוא ממציא לעצמו סיפורים ומאמין בהם , עכשיו אני לא יודעת עם זה חלק מהמחלה או לא , אבל קשה מאוד איתו , בעבר התייעצתי עם פסיכיאטר שמומחה ל PTSD והוא אמר לי , שזה בעיה , כל ויכוח או מריבה מגרה טריגר אצלו ואז הוא מגיב קיצוני מאוד . תיראי כשהוא רגוע הוא האדם הכי מקסים בעולם והכי אוהב והכל , כשהוא נתקף או נתפס על משהו קשה להזיז אותו קשה להסביר לו שיש דברים שהם כלום , שחבל , תראי אני נפגעתי מימנו וכשאני נפגעת אני מגיבה ועונה כמו שצריך , ואז הוא במקום להבין את טעות שלו פשו הוא הופך למשהו קיצוני , עוד דבר רק שתביני , יש לו ידידה סכיזופרנית , ידידה שהם הכירו במחלקה הפתוחה , והיא קיבלה נפילה עצבנית , ובגלל שידעתי שהיא חשובה לו לקחתי אותה תחת חסותי לטפל בה ולעזור לה להתמודד , אני חושבת שהקרבתי הרבה למענו , ואני יודעת שאני חייבת להבין שהוא חולה למרות שבעיניי הוא הכי נורמלי שיש בעולם , אבל כמו שתיארת בהתחלה , הוא שותה הרבה מאוד לאחרונה , ולוקח את הכדורים שלו בכל זאת , אני לא רוצה לעזוב למרות שכרגע זו המחשבה כי אין ברירה אולי , אבל אני רוצה לדעת מה עוד אני יכולה לנסות שיעזור לו ... אולי תוכלי את לענות לי , האם חלק מהמחלה שלו כוללת גם מחשבות שווא , וחשדנות ??

סמסרה1

New member
ליטל יקרה....../images/Emo25.gif../images/Emo24.gif

הי ליטל כן, לחולי סכיזופרנייה יש מחשבות שווא. האם יש לו קשר גם עם משפחתו, האם אין מצב שגם משפחתו תנסה לשכעו לטפל בעצמו. את יודעת, כיום ישנן תרופות מעולות שמחוללות פלאים.

צודקת בהחלט

אכן אחת התופעות של מחלת הסכיזופרניה היא מחשבות שווא וחשדנות. גם הסיפורים שהוא מספר לך אמיתיים עבורו. יכול מאד להיות שהשתייה משתלבת לא טוב עם התרופות ויוצרת אפקט הפוך. את יודעת ממה נבע אצלו ה PTSD? אולי אם תשני לפי זה את תגובתך היא תתקבל על ידו יותר בקלות. ועוד שאלה, את בקשר עם המשפחה שלו? אולי להם יש אפשרות גישה לפסיכיאטר אם התרופות צריכות להשתנות. את צריכה להבין שזה מעגל קסמים. כל עוד הוא יחשוב שאת נגדו הוא ייצא יותר נגדך. כל עוד הוא יידע שאת שם בשבילו הוא ינסה אותך בכל הכוח. בתוך המצב שהוא נמצא קשה לו להבין אותך ואת הרגשתך ולכן בכל פעם שאת מגיבה לו הוא תוקף יותר. אני יודעת שאת לא רוצה לעזוב ואולי כדאי שתנסי לתפוס מרחק לכמה זמן. יכול להיות שבמצב כזה לא תהיה לו ברירה אלא להתעשת. זה יהיה קשה לך מאד אני בטוחה - אבל שווה לך לחשוב על זה למען עתיד הקשר. אם תשימי לו את הגבול כמוצא אחרון לפני פרידה - אולי הוא יבין שאהבה היא לא תירוץ להתעללות.

שוב תודה לכולם שאתם שם

אני בקשר עם משפחתו אך הם לא קלים איתו , אפילו קשים מאוד , הם נותנים לו כל מה שהוא צריך אך אין לו הרבה שקט מהם , הם לא מבינים מה יש לו ומה המשמעות של זה , אחרת הם היו נוהגים כמוני . מה שכן אני חושבת ללכת לשוחח עם אמא שלו אולי יחד איתה לגשת לפסיכיאטר שלו ולראות מה ניתן לעשות , כי במצב הזה הוא ידרדר ואני רואה את זה קורה . אני גם חושבת לנסות לשנות עוד קצת מגישתי אליו ולהיות רכה יותר כלפיו , יותר מבינה אבל אני מפחדת לאבד את זהותי במערכת יחסים הזו , אני מנסה כל דבר אפשרי יוגה מדיטציה רק לשמור עליי . קשה לי לקחת מרחק מימנו כי אנחנו גרים יחד , למרות הכל אני יודעת שהוא האדם , כמו שאומרים כנגד כל הסיכויים . גם עם בסופו של דבר הוא יתאשפז אני עדיין יאהב אותו ואהיה שם תמיד לצידו . אני רק דואגת לו מאוד וכן התגובות שלו מפחידות אותי . אי שמחה שכתבתי פה , הרגשתי לרגע כל כך לבד , ומפוחדת , איזה חוסר עונים מוחלט .... אני רק רוצה לתת לכם רקע מאיפה המחלה צצה לו , בגיל 20 הוא נפצע בלבנון שלושה מחבלים ירו עליו , עד גיל 28 הכל היה בסדר , הוא התחיל לעשן סמים ומשם הכל התפוצץ לו , שלוש שנים הוא לא עבד לא עשה כלום עם עצמו , והיה בטיפול , הוא מוגדר כ 35% נכה , מקבל פיצויים ממשרד הביטחון , הוא סיפר לי מה עבר עליו שהכל התפוצץ לו , מזעזע , כל כך מסכן , היום יש לו סיוטים ואני משתלד להרגיע אותו שזה קורה , הוא מאוד מודע למה שקורה לו ויודע להתמודד יפה , אך הוא הפך להיות משהו לא קשה . כיום בגיל 32 משום מה הוחלט שהוא גם סכזופרן , לא ברור לי למה , הוא חשדן , הוא כאילו חי בבועה משלו .... חשוב לי לציין כאשר הוא בסדר ... הוא מבין הוא קשוב סבלני , אוהב , מדהים באמת מדהים , כשהוא לא בסדר הוא תוקפני מאוד עד .... אני חוששת שהאלכוהול הורס כאן ... תודה שהקשבתם לי תודה על הכל ... בתקווה לחזור לבית רגוע , בתקווה לעשות לו אולי טוב היום , אני מקווה שאני יצליח ...

../images/Emo140.gif

אני לא כל כך יודעת מה על מה הפסיכיאטר יוכל לדבר איתכם - אלא אם כן להוריו יש רשות לזה. כמו שאמרתי לך, אהבה יכולה להזיז הרים... אבל השאלה מה הגבול. במקרה שלכם כשאתם גרים יחד את יכולה להיות רכה אבל תקיפה. להראות לו (לא במשחקי כוח וויכוחים כי זה רק ירע את המצב) שאי אפשר לפגוע בך. שהעובדה שאת שם בשבילו תמיד לא מתירה לו למחוק אותך. הסמים בעבר כמו גם האלכוהול בהווה הן הבריחה שלו. הבועה שהוא נמצא בה יחד עם האלכוהול זה הדרך שלו להתמודד. יכול להיות שאם את מכירה אותו, תוכלי לזהות מתי הוא עלול ליפול לאלכוהול ולמנוע את זה קצת לפני. שתוכלי לבוא אליו לחבק ולעודד אותו קצת לפני שהוא שותה את הכוס הראשונה. לשכנע אותו לדבר ולצעוק את הכאב במקום לשתות. זה קשה מאד... זו השקעה עצומה ומלחמה אינסופית. שולחת לך מכאן הרבה אנרגיות טובות וכוח. תתפלאי מה אפשר לעשות כשממש אוהבים
ודבר חשוב ביותר - תקפידי להיות את עצמך בקשר ולא לאבד את מי שאת - גם במחיר האהבה, כי אחרת לא תוכלי להועיל לו הרבה גם אם תרצי.

סמסרה1

New member
לליטל ../images/Emo141.gif../images/Emo142.gif../images/Emo39.gif

ליטל, כשאני הבנתי שלא אוכל לקחת את הבן שלי לטיפול מכיוון שהוא טען שכולנו לא בסדר ושהוא בסדר אז סחבתי את בעלי ממש בכוח לפסיכיאטר ידוע . הסברתי לפסיכיאטר מה קורה והוא מבלי לראות את הבן אמר לנו מה אבחנתו. אם באמת משפחתו אינה מודעת כדאי שיעשו זאת. ככל שעוזרים מהר יותר התוצאות הרבה יותר טובות. ומה עם הפסיכיאטר של משרד הביטחון|?

היי

אני לא יודעת איך להגיע אליו , אני רק יודעת שהוא בהכחשה מתמדת , שהוא מסרב להבין מה קורה סביבו . הוא גם לא מבין מה הוא עושה לסביבה , לאחרונה הוא גם פיתח הרגל מגונה וזה לריב עם כל העולם ולהשליח עליהם את בעיותיו שלו . עצוב לי מאוד ... והיום בבוקר קמתי מאוד עצובה ... הוא קר מנוכר ואפילו קצת רע כלפיי ... טוען שאני רגישה מידי וזה לא טוב לו ... שהוא לא מתמודד איתי ... נמאס לו ... סליחה על הגיחוח וזה מה שרציתי לאמר לו ... עם לו נמאס מה איתי ... אבל שתקתי וחיבקתי אותו לפחות ניסיתי עד שהוא נהיה עויין שוב .... אוףףף למה זה ככה ... מה עובר לו בראש ? אני בחיים לא יבין ... אני רק מתפללת ומקווה שזה יחלוף לו ... אחרת להיות מטפלת ובת זוג זה קשה מאוד שנה אני ככה איתו אני מרגישה עייפה ... תודה על תגובתך באמת תודה ...

סאנשיין יקרה

תנסי לזרום איתו בגישה שלו ובלי להפגע. גם אם אתם גרים יחד אפשר לקחת איזשהו מרחק... לא צריך להתחנן אליו כל היום. תראי לו שאת איתו אבל לבד, בזוג אבל עצמאית. הרבה פעמים זה עובד עם ילדים. הילד צועק ומשתולל והאם אוהבת אותו אבל תקיפה אליו. היא תשאר מרוחקת כדי ללמד אותו אבל לא תפסיק לאהוב. זה יאפשר לך גם פסק זמן לעצמך. לחשוב... אם טוב לך יותר בלעדיו? ואולי תמצאי שכן, מזה את מפחדת? את מפחדת שאולי יגידו שאת אגואיסטית משום שלחבר שלך יש מחלת נפש ואת לא מסוגלת להתמודד? סאנשיין, לא בכל מצב. מה הטעם לקשר אם את עייפה כמו שאת אומרת פה וקמה בבוקר עצובה? תשבי עם עצמך קצת זמן ותחשבי על הקשר הזה. מה הוא מועיל לך? מה את מועילה לצד האחר כשאת מרגישה ככה?

אחה"צ טובים

היי לך , אני לא מפחדת מהלבד או מלאבד אותו , אני קצת חוששת מהלב השבור שאני בטוחה שזה לא סוף העולם , מה שכן לקחתי אליי זה שאני בוחרת לקחת קצת ספייס מימנו , ולהיות לבד אני חייבת להבין כל מיני דברים עם עצמי , לבד חייבת אני מרגישה חסרת אונים במצב שלי היום אז אני פשוט יודעת שאני יתרחק מימנו כדאי שהוא יבין אני מקווה לפחות שהוא יבין כי בינתיים המצב רק מחמיר , היום הוא כבר רמז שנעלם לו 100 ש"ח ואולי זה אני , למרות שאמרתי לו , שהוצאתי כסף אתמול ועם אני לוקחת אני מודיעה ... מה שהולך להיות היום אוףף ובגלל זה אני הולכת להוריי לישון היום ... שקט צריכה שקט ... די עייפתי כבר , אניכולה ילדה בת 28 סטודנטית (הפסקתי את הלימודים בגללו ועכשיו אני חוזרת) מה עשיתי רע למישהו ? קשה אני יודעת , ואני חייבת לעשות צעד , כי יש בי הרבה חיים ושמחה ואני מרגישה לאט לאט שזה נעלם לי ... תודה לך בכל מקרה את מקסימה ... עזרת לי מלא ... תודה ... אני מאחלת לך מעמקי נשמתי האור יאיר עלייך ...

כל הכבוד ../images/Emo45.gif

את צודקת, עם לב שבור קשה להתמודד אבל זה לא הדבר הכי נורא בעולם. מה גם שנראה לי שהלב שלך לא כל כך שלם גם ככה.... כל הכבוד על ההחלטה האמיצה. זה לא אומר שהרגשות שלך משתנים אלא שאת הופכת להיות אובייקטיבית ואפילו רק ללילה אחד - לחשוב, לשאול שאלות ולענות לעצמך תשובות שרק את יכולה. עניין הכסף - ייתכן וקשור לסכיזופרניה. במצב כזה כולם נגדו ובטח את. טוב את עושה כשאת חוזרת לחיים שלך. הם לא אמורים להיעצר בגלל אף אחד. זה אחד הסממנים שהקשר לא בריא כי את נבלעת בתוכו והופכת להיות מאדם לחברה של... לא עשית רע ובגלל זה יהיה לך רק טוב
בכיף ואת יכולה תמיד לפרוק ולדבר על הכל... אור? הארת לי את הערב כבר עכשיו סאנשיין

rache2

New member
לליטל היקרה

את נשמעת לי ממש מדהימה.. כל הכבוד לך..מחזיקה ממך איזו סבלנות..תאמיני לי ברור לי כמה זה קשה.. אני חייבת להגיד שוב כל הכבוד..באמת.. - לגבי הייעוץ.. תנסי להגיד לו או זה או שנפרדים.. ככה אני עשיתי..במקרה שלי זה עזר.. אני יודעת שכל מקרה לגופו.. ואני מבינה שהצעד לפרידה הוא לא פשוט כשאת כל כך אוהבת מישהו וכל כך קשורה אליו. אבל את חייבת לעשות את זה. את צריכה לדעת שגם לו יש את הנכונות להשקיע בקשר הזה.. לא הכל צריך "ליפול" רק עלייך. את אולי לא סובלת ממחלת נפש..זה לא אומר שאת צריכה לסבול יותר. בהצלחה.

היי

תודה לך על המילים החמות .. וכן כמו שכתבתי בהודעה הקודמת ... זה קשה שהכל נופל עליי ורק עליי ... אני עייפה כבר ...שנה זה ככה ...אני אוהבת אותו וחשבתי שעם האהבה שלי זה יבוא הרוגע שלו ... כרגע הוא בפרץ של מלחמה כנגד כל העולם ... ועצוב לי שזה ככה .. אני עסוקה בלכבות שרפות שלו כל הזמן ולהגן עליו ולגונן עליו והכל .. וקשה ... עכשיו אני רק חושבת דרכנו לאן ??? מה עושים מפה ... הוא כועס עליי שאני רגישה מידי ואני אינני רואה בזה חיסרון בכלל לא .... קשה אבל אוהבת .. מקווה שאני יצליח להגיע לדבר עם אמא שלו או עם הפסיכיאטר הצבאי ....תודה לך שהקשבת לי תודה

rache2

New member
חמודה.

בכיף. תשמעי .. אני אומנם לא באה ממקום דומה.. אני אישית סובלת מהפרעות חרדה ודיכאון.. (-אין מה להשוות אני יודעת) אבל גם איתי לא פשוט להתמודד.. וחבר שלי חוץ מהעובדה שהוא סתם טמבל (כמו רוב הגברים) די בסדר.. גם חבר שלי היה אומר לי.. ועדיין לפעמים שאני רגישה מידי.. ופעם הייתי חלשה מידי מכדי לענות..מכדי להאבק.. פחדתי לאבד אותו .. פחדתי שאם אני אלחם..אני אפסיד.. ופשוט לא רציתי לאבד אותו.. היום ברוך ה' אני יותר חזקה.. וגם את! בכלל לא רק היום:)... כל הכבוד לך שלמרות שקשה.. אבל את יודעת מה..אני לא מכירה אותך..אבל אני לא רוצה שתיתני לו להפיל אותך.. תמיד אני אומרת לעצמי "אהבה אהבה אבל הגיע הזמן גם לאהוב את עצמי". אולי אין לי זכות להגיד את זה..כי אני לא מכירה ולא מבינה את חבר שלך..אז אני מבקשת סליחה מראש לא מתכוונת לפגוע. אבל למרות המצב של חבר שלך.. הוא לא יכול לשבת ולרחם על עצמו.. ולתת לך להרגיש שאסור לך להגיב אסור לך לעשות כלום רק להיות אוהבת ותומכת. יודעת מה? אולי יש תקופות שזה באמת ככה.. שאין מה לעשות בן/בת הזוג עוברים משבר וצריך לתמוך ולא להעביר ביקורת או מה שזה לא יהיה. אבל זה לא צריך להיות ככה כל הזמן. תפסיקי לנסות להציל אותו... את לא יכולה.. וגם אם את כן יכולה.. הוא צריך לרצות את העזרה שלך..וכרגע לא נראה לי בכלל שהוא מודע שהוא מקבל אותה.. סליחה שאני כזאת בוטה..באמת אני שוב מבקשת סליחה אם אני פוגעת. חמודה, נכון בנאדם שנמצא במצב נפשי לא טוב אי אפשר לשפוט.. ובכל זאת.. עם כל הכאב.. אם הוא רוצה אותך.. הוא צריך להתאמץ.. לפחות קצת. תאהבי אותו.. אבל תאהבי גם אותך.. כי זה לא פחות חשוב..

למעלה