שלום!

שלום! ../images/Emo13.gif

הגעתי מהפורום השכן (בושה בעצמי שלא ביקרתי כאן עד עכשיו...) ויש לי שאלה שאולי אתם תוכלו לעזור לי בה. אני מחפשת חידות כדוגמת "פול גר באנגליה, ג'רום אוהב לקרוא, והסינית מגדלת חתול. איך קוראים לבעל האלפקה?" בד"כ זה בא עם טבלה שבה צריך לשבץ את הנתונים. אצלי בבית יש כמה שחיברה (?) ראובת נצן, אבל כולן פתורות כבר... יש לכם רעיון, איפה ברשת אפשר למצוא כאלה? מודה לכם מראש!

החידה המפורסמת - חידת איינשטיין

יש טענה שאת החידה הבאה פרסם איינשטיין בראשית המאה בטענה כי רק 2% מאוכלוסיית העולם מסוגלים לפתור אותה. ברחוב אחד ישנם חמישה בתים בעלי צבעים שונים המסודרים בשורה. בכל בית גם אדם בעל אזרחות שונה המגדל בעל חיים אחר שותה משקה אחר ומעשן סיגריות מסוג אחר. העובדות הידועות הן: 1. הבריטי גר בבית האדום. 2. לשבדי יש כלב. 3. הדני שותה תה. 4. הבית הירוק נמצא משמאל לבית הלבן. 5. בעל הבית הירוק שותה קפה. 6. לאדם שמעשן Pall Mall יש ציפורים. 7. בעל הבית הצהוב מעשן Dunhill's. 8. בעל הבית האמצעי שותה חלב. 9. הנורווגי גר בבית הראשון. 10. האדם שמעשן Blends גר ליד זה שיש לו חתולים. 11. זה שיש לו סוסים גר ליד זה שמעשן Dunhill's. 12. זה שמעשן Blue Master הוא זה ששותה בירה. 13. הגרמני מעשן Prince. 14. הנורווגי גר ליד הבית הכחול. 15. לזה שמעשן Blends יש שכן ששותה מים. השאלה הנשאלת היא - מה ניתן לדעת על זה שמגדל דגים?

תודה, אבל...

בעצם דרך החידה הזאת הגעתי אליכם
ונדמה לי שהיא קצת גדולה עלי... וחוץ מזה, אני זקוקה לחידה עם הטבלה מצורפת כדי להדגים את דרך הפתרון (ולא דווקא כדי לפתור אותה) ולכן זו יכולה להיות גם חידה ממש קלה. יש משהו?... ושוב, תודה על ההיענות

../images/Emo62.gif אולי...

...בעל הדגים הוא גרמני שמעשן PRINCE ושותה קפה ? הגעתי לכזה דבר: בית: צהוב, כחול, אדום, לבן, ירוק אזרחות: נורווגי, דני, בריטי, שבדי, גרמני סיגריות: Prince, Blue Master, Pall Mall, Blends, Dunhill's חיה: חתולים, סוסים, ציפורים, כלב, דגים משקה: מים, תה, חלב, בירה, קפה כל הדברים הראשונים בכל שורה הולכים ביחד, כל הדברים השניים ביחד וכו'. Am I right ?

חידה מצויינת

לקח לי כמעט שעה לפתור אותה, עד שהבנתי את הטריק (לא ממש טריק פשוט דרך חשיבה מייגעת). גם אני הגעתי לפיתרון שההוא מעלי כתב (ויש לי תיעוד בסקרינשוטים של paint להוכיח את זה
)

למעלה