שלום....

קרררמיט

New member
שלום....../images/Emo105.gif

אני בחור בן 18 העומד כרגע לפני סיום "תקופת הבגרויות", וב"ה אמשיך בשנה הבאה במקום תורני, במטרה לקבל יסודות תורניים, ולהגיע לידי החלטה, בנוגע למקומי בעם ישראל, הוי אומר: היכן אני אוכל לתרום לעם ישראל בצורה הטובה ביותר, האם ע"י לימוד תורה, או שמא על ידי פעילות בצבא בפרט, או בחיי המעשה בכלל. במקביל להתעסקות בנושאים כה גדולים וחשובים אלה מטרידות שאלות רבות בנוגע לכל נושא הזוגיות ומציאת חברה לחיים. ישנה בחורה מסויימת, שאני מעוניין להכיר אותה, ולפתח איתה קשר, שכמובן בסופו של דבר יוביל לחתונה (במידה ותהיה התאמה), אך אני עומד בפני שאלה קשה: האם נכון יותר לעזוב את העניין, ולהתפתח עם עצמי ותורתי, ולהגיע לשלמות עם עצמי, ואז לצאת ולחפש את חברתי לחיים, או שמא ישנו מצב שבו יותר טוב שאכיר אותה ואתפתח איתה ונעצב את עצמנו יחדיו? חסרונות לכל צד-אם אעזוב את העניין אסתכן ב"איבוד" אותה בחורה מסויימת, שכן אין לי ספק ש"יחטפו" אותה אחרים. (יש לציין כי אין בינינו קשר חברי, כך שאין שאלה של "תחכה לי או לא תחכה לי.."), ומצד שני אם אחליט לבנות עימה את הקשר ישנו סיכוי כי זה יפגע בתהליך העיצוב האישי שלי, ובלימוד התורה שלי. מה עליי לעשות? אני מוכרח להודות כי יש בי חשש לגבי שאילת רב בעניין זה שכן מטבע הדברים, התשובה כמובן תהיה "ברורה", אבל בכל זאת, זה מטריד אותי ואני לא יודע כיצד לנהוג בעניין. תודה רבה.

לדעתי....

אף פעם לא כדאי לך להישאר לבד.תכיר אותה ותעסוק במה שתרצה במקביל,כל החיים לפניך. ואז רק הלב יידע תתחתן איתה או שתשקיע במה שתרצה.... אתה לא חייב להתחתן,אבל תמיד תדע שלא סתם ברא אלקים את האישה,ויצר אותה כאשר לקח צלע מהאדם.

manew

New member
השאלה ששאלת..

מופיעה בגמרא (לא זוכר איפה) בתור ויכוח בין אמוראים היו שאמרו שעל האדם ללמוד ולגדול בתורה ולמצוא מקצוע ואחר כך להתחתן היו שאמרו שקודם יישא אישה כי כשהוא נשוי הייצר מפריע לו פחות ויוכל לעסוק ביותר ריכוז בלימודו ועבודתו אני אישית חושב שאם יש מישהי שאתה ממש חושב שנועדתם אחד לשני אתה צריך לעשות הכל כדי לבדוק האם באמת אתם מתאימים לדעתי ניתן לצרף לעניין גם שיקול של "מצוה הבאה לידך על תחמיצנה" בגלל מצות פרו ורבו וידוע שגיל נישואים מוקדם משנה בצורה משמעותית את כמות הצאצאים כבר בשניים שלושה דורות חיים אני אישית סובר כדעת הרב קוק שצריך גם ללמוד וגם לעבוד ולהשקיע את מרב הכוחות גם בזה וגם בזה

זה מחלוקת בחז"ל.....

אם אדם ישא אשה ואח"כ ילמד תורה, או שילמד תורה לפני שריחיים בצוארו. לדעתי עליך כן ללכת להיוועץ ברב שמכיר אותך, את האופי שלך ואת כוחות הנפש שבך, ואל תחשוב שהתשובה "ברורה" מראש. ברכה והצלחה.

למעלה