שלום (שוב?) לכולם!

Random23

New member
שלום (שוב?) לכולם!

זהו הביקור הראשון שלי בפורום, וכבר ראיתי לנכון להפציצכם בפרי-עטי. :) אני חייב לומר שאני נתון תחת הרושם (הכבד ביותר) שאנשים רבים מפורום זה מסתובבים גם בפורומים אחרים, האמנם? האם ה"קהיליה" כולה מונה כ20 אנשים פעילים ? אם כן, אנחנו 21 ועכשיו... :) זהו סיפור קצר ביותר, ולא חדש במיוחד - אך עם זאת, אשמח מאוד לתגובה מכל סוג, מכותבים ולא כותבים כאחד, כיוון וזהו סיפור המד"ב הראשון שכתבתי. תודה..! *נחש* הילד עמד, חיוור ומבולבל, בלב ההמון הגועש. רעש המכוניות הנוסעות, אורות הרמזורים ופני האנשים האטומות שחלפו מולו לא הועילו במאום לשלוות נפשו. הגשם שזרזף בהפסקות, לא נראה מוטרד גם הוא כלל ממצוקתו הגלויה של הילד. לפתע גמלה החלטה בלבו, פניו המלאכיות התבהרו ,הוא כחכח בגרונו ופנה לאדם הבא שחלף מולו, נערה בסוף שנות העשרה שלה. "שלום, האם את מאושרת?" פניה הכהות לא הביעו עניין כשחלפה על פניו, "אין לי כסף מיותר" הפטירה, "מצטערת..". "לא, אינך מבינה...!" התחיל, אך ללא הועיל, הוא כבר לא יכל לזהותה בהמון האדם הצפוף. "שוב ושוב...אותה תגובה אדישה" רטן לעצמו בקדרות, בורר תפוח מסלסלתו ונוגס בו. "זה לא היה תמיד ככה, אני זוכר...אינני זוכר..". נתון היה תחת ההרגשה שתגובת האנשים אמורה הייתה להיות שונה. "אדוני!, אינך נראה לי מאושר כפי שראוי אתה להיות" פנה לג´נטלמן מבוגר שעבר לידו בעודו מעיין בעיתון. "זוז מדרכי, פרחח!, תמצא עבודה הגונה, למען השם, ולא תיאלץ להטריד עוברים ושבים." זו הייתה תגובה, סופסוף. הראשונה שקיבל באותו יום ארור - אולי כאן טמון סיכוי? נשימתו הואצה וקולו נעשה שורקני קמעא "אדון מכובד, אם תואיל להקדיש לי.." -"אינך מבין עברית?" הגבר שאל בעוד גבותיו מטפסות במעלה מצחו, "אינני מעוניין במה שאתה מוכר". טמן מבטו בעיתון והתרחק בצעד מואץ. החזיונות התחלפו בראשו במהירות מסחררת - ...הזקן מוכש על ידי נחש... מוקף באש השאול...ראשו משופד על חנית מונגולית...חרב צלבנית משספת אותו לשניים...מועלה על המוקד...נמק בתא כלא כאסיר הפוליטיבורו...נורה על ידי אפורי-מדים קרי מבט והבעה המתפעלים מכונות ירייה אוטומטיות... חזיונות שפסקו כהרף עין. מי מהעוברים ושבים שהיה נועץ מבטו בעיניו הכחולות והקפואות של הילד , יכל לראות את המאורעות רוחשים באישוניו הצרים, אך איש לא טרח. שוב הציפו אותו הזכרונות לרגע...הוא כבר הראה לאנשים את הדרך, הוא כבר הסביר להם איך להגיע לאושר אמיתי, הוא היה בטוח בזה, אז כיצד ייתכן שהעולם עדיין עסק במלחמות על איזה עץ זית שייך למי? נחשולים של שנאה ואהבה, נקם וחמלה, מפותלים ביניהם ללא הכר מציפים אותו. וגל הזכרון שכך כלעומת שבא. לבסוף, התגבשה החלטתו - הוא לא יוותר, ינסה שוב מחר. אותה החלטה שקיבל מדי יום, במשך יותר זמן ממה שיכל לזכור, ממה שיכל מישהו לזכור. ובחלומו בלילה, ייזכר, כיוון שזה טיב הקללה שהוטלה עליו. בחלומו הוא נזכר בעבר...ובעתיד. בגורלם של אנשים ואומות, ובעברו הפרטי , המקביל לעבר העולם. ויודע, שכאשר יתעורר שוב יימחה מוחו מהעול הנורא של הזיכרונות, ויוותר רק הציווי הכביר לדבר...להסביר... ובחלומו הוא צוחק. צחוק שורקני ומתנשם, מריר ואכזר. שכן, הילד אכן דיבר כבר עם בני האדם, אכן הסביר להם את העיקרים הפשוטים של קיום מאושר, אך איש אינו זוכר. האגדות זוכרות אותו: בסיפור הבריאה, כמשה, כישו, כמוחמד, כבודהה...בשמות רבים נוספים. אך השמות אינם משנים, שכן כולם שגויים, כמו האגדה המלווה את השם, כפי שהתורה שהטיף אז עוותה, ונהפכה על פיה. וכעת האגדות - הן רק אגדות, אינן מכילות דבר מהמסר, קליפה ריקה. ואולי מחר...,הוא תוהה בחלומו, אולי מחר... ושוב מהדהד צחוקו המר.

חביב, אבל לא ממש מגובש (וגם - נשמע

חביב, אבל לא ממש מגובש (וגם - נשמע מוכר). * המשפט "הגשם שזרזף בהפסקות, לא נראה מוטרד גם הוא כלל ממצוקתו הגלויה של הילד." - מכין אותנו לקטע "קליל" בסגנון דוגלאס אדמס. ההמשך שונה לחלוטין בסגנונו - כדאי קודם להחליט מה הסגנון, ואח"כ לבחור את התוכן. * הרעיון שעומד בבסיס הספור ממש ממש מוכר לי, לא זוכר מהיכן. היתכן שהוא כבר הופיע בספרים אחדים? (נניח של סילברברג?)

Boojie

New member
הממממ...

בוא נגיד שדעתי חצויה. מצד אחד, זה לא רע. זה מן הסתם היה יכול לעבור טוב בתור סיפור מוסר, מאותה מחלקה של "מי הזיז את הגבינה שלי". (זו לא בהכרח מחמאה, אגב - "מי הזיז את הגבינה שלי" הוא ספר ששנוא עלי בנחרצות קשה ביותר). מצד שני, זה בהחלט קצת נדוש, המסר קצת חבוט וקצת נותן עם נבוט בראש. וסגנון הכתיבה, לטעמי, הרבה יותר מדי כבד. אני מבינה שזה אמור להשמע כמו אגדה (האמנם?), אבל לי סגנון הכתיבה מפריע. מילא שהתיאורים מפי המספר נכתבים בשפה גבוהה, אבל האנשים? אף בן אדם לא מדבר ככה, במיוחד לא למישהו שמטריד אותו ברחוב.

Random23

New member
תודה

למי שטרח והגיב, עוזר ביותר להתבוננות נוספת בסיפור. (מי הזיז את הגבינה שלי??? כשאני מנסה לחקות את הארלן אליסון ?!# :) ניסיתי לתת לנחש מבראשית מקום יותר מכובד בהיסטוריה, כנראה שלא מגיע לו, לממזר. Boojie- אחרי שקראתי את הביקורות (המצוינות) לספרך, ואפילו סיפור או שניים (מצויינים) מהמופיעים בו שפורסמו ברשת - אני ממש גאה לקבל ממך תגובה! ורק הערה - הסגנון הגבוה הוא בכוונה, למרות שאני לא בטוח איזה מטרה הוא משרת. לא כיוונתי לסיפור אגדה. אווירה אפלה, אולי? טוב, פעם הבאה...

למעלה