שלום שאלה

hansom20201

New member
שלום שאלה

שלום, אני גר בדירה בקהילה, במסגרת של בית אקשטיין בחיפה.
עכשיו, אני לקחתי קורס ,במבוא למדעי המחשב, במסגרת האוניברסיטה הפתוחה.
עכשיו, לאורך השנה האחרונה , אני מתקשה ללמוד קודם כל בגלל הפרעות קשב וריכוז.
וגם לחצים , רצון לסיפוק מהיר , בלי התחשבות בהשלכות , כלומר לראות טלוויזיה במקום ללמוד וכדומה.
עכשיו, בנוסף לכך מה שהפריע לי ללמוד גם בהוסטל וגם בדירה , הם הפרעות בלתי פוסקות של המדריכים.
וגם בדירה יש לי הפרעה אומנם פחות, אבל קיימת מצד המדריך במשמרת, ויש דייר אחד , שלא מפסיק לדבר בדירה.
עכשיו, לי יש רגישות לרעשים, והדירה היא קטנה בקומה אחת.
עכשיו, אין הרבה מה לעשות עם הדייר, השאלה הנשאלת איפה ברחבי חיפה אני יכול ללמוד שיהיה לי שקט.
כלומר, למשל הספרייה באוניברסיטה נסגרת בשמונה , האם יש לה חלקים שבהם אפשר להמשיך ללמוד?
בנוסף לכך, האם למשל ישנם בתי קפה שמתחשבים בכך ,שיהיה בהם שקט או שקיים כזה דבר?
אבל עד שעה 22:00 בלילה או יותר מאוחר , גם פתרונות אחרים יתקבלו, ואני מתכוון גם מקומות שאני יכול לשבת עם לפטופ?

homealone

New member
מה עם אוזניות למטווחים?

במטווח (מקום מוגדר וסגור לאימוני ירי) נוטים להשתמש באוזניות אטומות; כך שהרעש חייב להיות חזק ממש בשביל לשמוע אותו.

kagome10

New member
זה ממש לא נכון

הייתי במטווחים ואפילו לקחתי את האוזניות איתי וזה לא באמת אוזניות אטומות. הן מקטינות משמעותית רעש חזק וחד - ירי. אבל אפשר לשמוע את מפקד המטווח צועק את הפקודות...

אלו פשוט סוגים שונים של רעש. כך שלצערי למרות שיש לי אטמי אוזניים ואוזניות גדולות כאלו, ולפעמים שניהם ביחד, זה לא תמיד מספיק.

homealone

New member
אז אולי הבעיה היא אחרת?

אם את שמה אטמי אוזניים + אוזניות וזה לא עוזר: אולי "רעש / רצון בשקט" זה טריגר למשהו אחר...

kagome10

New member
לי אין בעיה קבועה של רעש

ברוב מוחלט מהמקרים מוזיקה + אוזניות חוסמים את כל הרעשים. רעשים מפריעים כשאני מנסה לעבוד ולהתרכז במשהו אבל עוד לא הצלחתי להתרכז, ואז אני לא רוצה לשים מוזיקה, או כשאני לא רוצה לשים את האוזניות הגדולות - הן מציקות.

dina199

New member
אטמי אוזניים + אוזניות עוזרים לי ברכבת.

אף פעם אין אטימה מוחלטת, אבל זה מגיע למצב שהצלילים מבחוץ פחות מפריעים.
והצלילים זה בדרך כלל כשאנשים צורחים בניידים במשך שעה

schlomitsmile

Member
מנהל
המדריכים יודעים שהם מפריעים לך? אולי הם יוכלו לעזור לך למצוא מקום שקט?

אם כל מה שאתה צריך זה את הלפטופ שלך ושקט
בשעות הערב המאוחרות,
אולי פשוט לשבת על ספסל בחוץ (באזור שקט כמובן)?

מקוה שלחיפאים בינינו יהיו רעיונות טובים

dina199

New member
אני מפחדת שהתשובה תהיה

'אתה צריך להתרגל'.
זה מה שתמיד עונים לי

dina199

New member
נכון

אני אישית הפסקתי לשאול את השאלה הספציפית הזאת כי ניסיתי הרבה.
אבל אין ספק שצריך לנסות . רק צריך להיות מוכן לכל התשובות האפשריות.

arana1

New member
יש המון גנים בחיפה וכיסוי של wifi

בתי קפה וזה אני לא מכיר כי אני לא כל כך בעניין
אבל אם הוא מחפש מקום שקט לשעתיים בערב או משהו כזה הוא יכול גם ללמוד אצלי אם הוא רוצה
אני גר במרכז הכרמל בערך

בתל אביב יש לא מעט מקומות שנוצרו בדיוק לצורך זה אבל לא נראה לי שהם יתאימו לאוטיסטים

hansom20201

New member
אני צריך גם חיבור חשמלי ללפ טופ

האופציה היחידה שיש היא באמת באוניברסיטה
השאלה היא מה אני עושה אחרי שמונה , שהספריה נסגרת
יש שם מקומות שאפשר להמשיך ללמוד?

כשאתה גר בדירה אתה יכול לנסות לקבוע

כללים מתי מותר ומתי לא מותרלהפריע לך.
יש כמה דברים. המדריך יכול להפריע לך לגבי דברים ומחויבויות לדירה. למשל ניקיון, אוכל. נכון שזה מעצבן אבל זה חלק מהתהליך לעצמאות. אתה יכול לבקש לרכז את זה ביום או בשעות שנוחות לך.
לגבי דייר שמפריע בגלל דיבור צריך לחלק את זה לכמה תחומים. א. מותר לו לדבר כמה שהוא רוצה...
ב. אם העיניין הוא עוצמת הדיבור, צריך להגיע להסכמה מהי עוצמת הדיבור המתאימה לך.
ג. אם הוא מפריע לך כי הוא חודר לפרטיות שלך, צריך לדעת לשים לו גבולות מתי הוא יכול לדבר איתך ואיפה, ואולי גם על מה - אם יש נושאים שהוא רוצה לדבר עליהם ולך נמאס מהם.

1.כשיכולתי בריאותית הריטלין היה לי מעולה

2. אתה צריך לבקש שבמקום/זמנים לא יפריעו לך
ושקט מוחלט אין לי גם בדירה שלי שאני גרה בה לבד, פתאום השכנה מלמטה שומעת מוזיקה בקולי קולות, והשכן מהבנין לפניי צועק על הילדים שלו שיעשו שיעורים

למעלה