שלום, שאלה חשובה בבקשה

profile64

New member
שלום, שאלה חשובה בבקשה

יש לי פרופיל 64 נפשי על סעיף של חששות וחרדות (זהו בדיוק השם שלו לפי מיטב ידיעתי) קיבלתי צו קריאה לאבטש באזור השטחים (תפוח,עמנואל וכדומה) (מילואים) שאלתי את קצינת המילואים אם היא יודעת איזה פרופיל יש לי היא לא ידעה בכלל, האם יש פטור גורף או סיכוי לא ללכת לשם בלי לראות קבן שוב ולעבור את הסיוט הזה ? הספיק לי פעם אחת ולכל החיים תודה מראש

vinney

Well-known member
תבקש קב"ן כבר עכשיו

אבל עד שתראה אותו זה לא ימנע ממך מלהגיע לשם.

profile64

New member
תודה על התשובה דבר ראשון

זה יעזור הלוואי אמן , אני מקווה שאמצא אוזן קשבת אתה מבין בעסק טוב ? אם כן אשמח לדבר איתך אם תוכל

vinney

Well-known member
באיזה עסק אתה רוצה שאבין?

מי שמבין בעסק זו קצינת הקישור שלך. לגבי הקב"ן - אני מאמין שיש לך נסיון איתו כבר, כך שתסתדר.

profile64

New member
...

אין לי נסיון איתו כבר , פגישה חד פעמית ויותר מידי ולא רוצה נסיון איתו

KKnDoIt

New member
אבל אם הוא יגש קודם לפסיכיאטר

פרטי, שיתן לו מכתב המלצה לשחרור, אם כל ההסברים הרפואיים הדרושים, האם זה לא יקשה על הצבא לגייס אותו לפני שמפנים אותו לקב"ן ? בכל זאת, גם פסיכיאטר פרטי הוא רופא ...

פלסטיק

New member
ימנע? לא, יקשה? כן

אין חוק שקובע שאדם שיש לו תור לועדה רפואית שנקבע כמובן על סמך מסמכים רפואיים לא ישרת במילואים, גם אם התור נקבע לעוד 6 חודשים והשמ"פ הו לעוד חודשיים. הדבר נכון לגבי כל הליקויים הרפואיים כולל ליקוי נפשי. בסיטואציה שהוא תיאר הדרך היחידה היא לפנות לרופא היחידה עם המכתב שהצעת במקביל לועדה הרפואית ולקוות לטוב. עוד דרך היא לבקש להתגייס לקבע. לפי הנתונים שהוא תיאר (פרופיל 64) לו הוא היה חייל קבע הוא היה בלתי כשיר לאבט"ש בשטחים
. המסקנה היא שאסור להזניח. כל מי שנמצא במצבת המילואים של צה"ל צריך להניח שמתישהו הוא עלול להגיע לשוק העבדים. אם הוא בלתי כשי ככל שיקדים לטפל בבעיה כן יטב.

KKnDoIt

New member
צודק לחלוטין, אני מסכים בהחלט -->

אשר לזימון למרות שיש לו מסמכים: לדעתי, אם הוא מצויד במסמכים מתאימים, יהיה לו קל יותר לשכנע את הרופא בגדוד או איפה שלא יהיה לשחרר אותו. בנוסף, הוא יכול להיות בקשר עם משרד הקישור לפני שמזמנים אותו, ולבקש להיגרע ממצבת אנשי המילואים עד לבירור עם קב"ן צבאי. אני חושב שקל יותר להגרע בצורה כזו מאשר ביום הגיוס, אז כבר סופרים כל איש מילואים.

פלסטיק

New member
ברור שללא מסמכים הוא לא ישכנע

אף רופא. לכן מובן מאיליו שכדאי שיביא אותם. אני לא יודע אם כדאי לו לשלוח את המסמכים למשרד הקישור טרם המילואים (אלא אם מדובר על ועדה רפואית). ברור שלמשרד קישור כדאי, זה נותן לרופא ולנוגש העבדים זמן למצוא נימוקים מדוע המסמכים אינם משחררים, אבל לא בטוח שכדאי למילואימניק לתת להם את הזמן הזה. מה שבטוח שכדאי למילואימניק להודיע על הבעיה העקרונית.

KKnDoIt

New member
את זה גם אני לא יודע, אבל אם

יש לו בעיה של ממש, שהוא חושב שהוא יוכל לשכנע את הצבא לשחרר אותו בגללה, האם לא כדאי לעשות את זה מוקדם, במקום לבוא למילואים, להתחייל ולשרת ?

פלסטיק

New member
שאלת 64000$

לא יודע, זה תלוי ביחידה. יש יחידות בהן יש שליש עם ראש ולכן כדאי לתת לו את המסמכים מראש. הוא יפעיל את ראשו וימלא את תפקידו (ישחרר את החייל אם איננו מתאים לתפקיד). יש יחידות בהן השליש הוא רפה שכל או שפשוט מדובר על שוק עבדים. אם המסמכים ישלחו מראש כל מה שיבוצע הוא מציאת תירוצים מדוע בכל זאת ניתן לגייס את החייל. במקרה הראשון כדאי לספק מסמכים מראש, בשני משתלם יותר להפתיע. אז האיש צריך להעריך מול מי הוא עומד ולהחליט על צעדיו בהתאם. אחת השיטות לאינדיקציה היא לספר ליחידה על הבעיה ולראות מהי התגובה. יש תגובה בסגנון "לא מעניין אותנו, תתיצב ואז נראה" ויש תגובה בסגנון "שלח לנו מסמכים רפואיים, נראה לרופא, נעשה דיון ונחליט מה לעשות".

פלסטיק

New member
תבדוק טוב את סעיף הליקוי שלך

קיימים מספר סעיפי ליקוי שפוסלים מפעילויות מסויימות. אתה יכול לבדוק אפילו בקצין העיר. רוב הסיכויים שאתה כשיר לאבט"ש בשטחים אבל שווה לבדוק. אין דבר כזה "פטור גורף". פטור יכול לקבל רק חייל סדיר (חובה או קבע), מילואימניק לא יכול לקבל פטור אלא לאותו שמ"פ ספציפי. הצורה היחידה היא לגשת לועדה רפואית ולקבל סעיף ליקוי שפוסל מפעילות כזו.

KKnDoIt

New member
פטור גורף:

" פטור יכול לקבל רק חייל סדיר (חובה או קבע),... " צודק: כל אנשי הקבע קבלו פתור גורף מכל תעסוקת מילואים שהיא.

profile64

New member
תודה על התשובות

התקשרתי לקצין העיר עם מספרי הליקוי לא הסכימו להגיד לי מהם יש לי שני סעיפים אחרים על עיניים ושטויות כאלה ואחד נפשי מדרגה 4 (יש דרגות 1 עד 5 , 5 הכי חזקה) אבל הקצינה אצלנו אמרה שלדעתה זה לא הנפשי ואני לא יודע כמה היא מבינה, וששני הסעיפים האחרים אם הם בדרגה 4 או 5 מוציאים משם והסעיף של החרדות בכלל לא. נראה לי קצת תמוה מה עוד שאני בטוח שזה בדרגה 4 הוא הנפשי כי הוא התווסף אחרון

פלסטיק

New member
תעזוב סיומות ושאר ירקות

יש רשימה של סעיפים שפוטרים. או שאחד הסעיפים שיש לך פותר, או שלא. התשובה היא בינארית. עיסוק בדרגת חומרת הסעיף (ככל שהמספר עולה החומרה גדולה יותר) נחמד אבל לא יקדם אותך לשום מקום. תנסה לברר בכל מקור מידע אפשרי. קציני עיר אחרים, נקח"ל, קצינת פניות הציבור, אכ"א, חר"פ וכו'. אם זה חשוב לך אתה צריך להתאמץ כי צה"ל יעשה הכל כדי שהמידע לא יהיה נגיש. הליקוי הרפואי ממנו אתה סובל הוא כל כך סודי שאפילו לך אסור לדעת מהו
. דרך אגב היתה כאן בזמנו בפורום מישהי שהציגה עצמה כקצינת קישור ואמרה שניתן להשיג את ספר הפרופילים בסטמצקי. אם זה נכון תוכל לדעת מה פירוש סעיפי הליקוי שלך (ומידת התאמתם למצב האמיתי שלך) אבל אין שם מידע לגבי כשירותך לשירות בתפקיד מסויים.

profile64

New member
אני מנסה לברר

אין לי מסמך חיצוני ונראה לי שיותר כדי לראות מול מי אני עומד קודם אם יש מישהו שמבין בסעיפים אני אשמח מאוד לעזרה בזה כי יכול להיות שבאמת הוסתר ממני משהו עכשיו תודה לכם

vinney

Well-known member
סעיף ליקוי פותר - מצוין בצו

כבר הייתה פה דוגמא כזאת בפורום אם יש סעיף ליקוי פותר - הצו הוא חריג, ובכל צו ממוחשב תופיע הערה אוטומטית על כך שהקישור לא יכולים למנוע. כך שאם אין כזאת הודעה - הסעיף לא פותר.

פלסטיק

New member
לא תמיד, תלוי בהגדרת המילואים בצו

למשל יש סעיפי ליקוי גב שפוטרים מקורס נהיגה על נגמ"ש. מי שיזומן לקורס כזה אכן האוטומציה תפטור אותו אבל מי שכבר יש לו רשיון ומזומן למילואים שכוללים נהיגה כזו אין אוטומציה שתתן התרעה. לכן אי אפשר לסמוך רק על האוטומציה

Metheny

New member
הקישור לא יכול למנוע...

הוא יכול לנסות, כמו במקרה שלי שהזכרתי כבר פה, שהם מחקו את ההערות האוטומטיות עם טוש... העניין כרגע בבדיקה...

למעלה