שלום, רציתי להתייעץ....

מצב
הנושא נעול.

afro dita

New member
שלום, רציתי להתייעץ....

שלום, רציתי להתייעץ....
הנני עובדת במקום שנתיים, ולאורך התקופה למדתי, כך שהמשרה שלי זזה בהתאמה מ80% ל- 100% בהתאם לסמסטרים (כשנגמר סמסטר עבדתי 100%). הנני בהריון, ובתום הסמסטר האחרון שלי, כאשר אני בחודש שישי (והמעביד כמובן יודע על כך) חשבתי שאני אחזור , כמו תמיד אל משרה 100%, אך המעביד טען שהוא לא צריך אותי להיקף עבודה כזה ולכן משאיר אותי במצב של 80%. עלי לציין שמכיוון שעבודתי הינה עבודה שמשלבת שעות ארוכות של עבודת שטח וימי עבודה במשרד (עבודה של הפקה), הוא בא לקראתי ומיוזמתו אמר לי שאשאר לעשות עבודות משרד בלבד בשל מצבי הפיזי שמקשה על התנהלות והתרוצצות בשטח (במיוחד בימי הקיץ ). רציתי לדעת האם זה חוקי לעשות כזה דבר? האם יש לי זכות לדרוש שיחזיר אותי למשרה מלאה, כמו שהיה תמיד ? האם העובדה שהתחשב בי (אני קצת חשדנית לגבי ההתחשבות, אולי יש מניע מאחוריה) מקנה לו את הזכות לצמצם את היקף עבודתי (למרות שהוא טען שהוא לא מצמצם אלא פשוט משאיר כמו שהיה) תודה

תשובה

שלום, רציתי להתייעץ....
הנני עובדת במקום שנתיים, ולאורך התקופה למדתי, כך שהמשרה שלי זזה בהתאמה מ80% ל- 100% בהתאם לסמסטרים (כשנגמר סמסטר עבדתי 100%). הנני בהריון, ובתום הסמסטר האחרון שלי, כאשר אני בחודש שישי (והמעביד כמובן יודע על כך) חשבתי שאני אחזור , כמו תמיד אל משרה 100%, אך המעביד טען שהוא לא צריך אותי להיקף עבודה כזה ולכן משאיר אותי במצב של 80%. עלי לציין שמכיוון שעבודתי הינה עבודה שמשלבת שעות ארוכות של עבודת שטח וימי עבודה במשרד (עבודה של הפקה), הוא בא לקראתי ומיוזמתו אמר לי שאשאר לעשות עבודות משרד בלבד בשל מצבי הפיזי שמקשה על התנהלות והתרוצצות בשטח (במיוחד בימי הקיץ ). רציתי לדעת האם זה חוקי לעשות כזה דבר? האם יש לי זכות לדרוש שיחזיר אותי למשרה מלאה, כמו שהיה תמיד ? האם העובדה שהתחשב בי (אני קצת חשדנית לגבי ההתחשבות, אולי יש מניע מאחוריה) מקנה לו את הזכות לצמצם את היקף עבודתי (למרות שהוא טען שהוא לא מצמצם אלא פשוט משאיר כמו שהיה) תודה
תשובה
את מספרת, שהעבודה שלך נעה תמיד בין 80%-100%. מכאן, שגם אם המעביד מציע לך עבודה ב- 80% אין כאן סטייה גדולה ממה שהיה. כל עוד שכרך לא מופחת עקב השינוי, קשה לומר שיש פה שינוי דרמטי בעבודה. מה גם שעבודתך כללה מאמץ פיזי שכרגע, במהלך ההריון, את לא מסוגלת לבצע כבעבר. אם אכן זה המצב, הרי שהצעתו של המעביד לעבוד במשרד נראית הוגנת, במהלך ההריון. את רשאית לדרוש ממנו להחזיר אותך לעבודה במשרה מלאה. ייתכן שלא יוכל לעשות זאת כי אין לו כרגע עבודה בהיקף מלא עבורך, או שהוא לא רוצה. במקרה כזה תצטרכי לחשוב מה את עושה: אם את ממשיכה במצב זה ומסכמת איתו (בכתב) שלאחר חזרתך לעבודה מחופשת לידה את חוזרת לעבודה מלאה; או דורשת שוב לחזור לעבוד כרגיל ואז אם הוא מסרב שוב הוא בעצם מפטר אותך, משום שהיוזמה לשינוי תנאי העבודה באה ממנו. אם את מרגישה שנעשה לך עוול, את רשאית לפנות לממונה על יחסי העבודה במשרד התמ"ת ולהתלונן בפניה. כעקרון, אסור לשנות את היקף עבודתה של עובדת בהריון ללא הסכמתה. היא תוכל לסייע לך בהמשך ולזמן את המעביד לבירור. הכרעה של הממונה מחייבת את המעביד לפעול על פיה.

afro dita

New member
../images/Emo9.gifתודה רבה על תשובתך

סליחה על הבורות, מה זה משרד התמ"ת?

מצב
הנושא נעול.
למעלה