שלום רב מתייעצת בנוגע לפיטורין

ראש מיוחד1

Well-known member
מנהל
הבן שלי בן ה 23 עבד ישר משחרור מצה"ל כנהג חלוקה בחברה לציוד רפואי/הובלות במשך כשנה וחצי.
ב 23/8 נשלח לו בווצאפ הודעת פיטורין ולאחר יומיים קיבל מכתב פיטורין ביד ועוד כמה מילים על דף "שאין לחברה בעיה שימשוך כספי פיצויים"ועדיין אין שם כספים.(לא טופס 161).
נכון ליום זה אחרי שמבטיחה לו כל יומיים (מתועד בווצאפ)"שעושה הכל להעביר לו כספים)לא שולם לו כלום.
עו"ד כשהתייעצתי דרשו 25% שזה ממש יקר לנו כי אני אם יחידנית וגם לבן שלי אין.(האם נכון הוא ששכ"ט עו"ד לבסוף ישולם ע"י הנתבעת?בית הדין יכריע?
מאחר ויש לי נסיון בעבר במשרד עו"ד עם כושר ניסוח מצויין הכנתי כתב תביעה מסודר עם מסמכים רלוונטים.
א. אסור על פי חוק לא לעשות שימוע לעובד ולפטר באמצעות בווצאפ.
ב.לא שילמה שכר אוגוסט./הלנת שכר.
ג. לא שולם תשלום על הודעה מוקדמת
ד.לא שולם לו פיצויים/הלנת פיצויים.
מדוע אין כספים שהופרשו לכאורה בחברת הביטוח?
יש עוד משהו שיאיר את עיני לפני שאנחנו מגישים את כתב התביעה?אגרת בהמ"ש זה 150שח?תודה רבה 🙏🌺🌹

נערך לאחרונה ב:

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
הבן שלי בן ה 23 עבד ישר משחרור מצה"ל כנהג חלוקה בחברה לציוד רפואי/הובלות במשך כשנה וחצי.
ב 23/8 נשלח לו בווצאפ הודעת פיטורין ולאחר יומיים קיבל מכתב פיטורין ביד ועוד כמה מילים על דף "שאין לחברה בעיה שימשוך כספי פיצויים"ועדיין אין שם כספים.(לא טופס 161).
נכון ליום זה אחרי שמבטיחה לו כל יומיים (מתועד בווצאפ)"שעושה הכל להעביר לו כספים)לא שולם לו כלום.
עו"ד כשהתייעצתי דרשו 25% שזה ממש יקר לנו כי אני אם יחידנית וגם לבן שלי אין.(האם נכון הוא ששכ"ט עו"ד לבסוף ישולם ע"י הנתבעת?בית הדין יכריע?
מאחר ויש לי נסיון בעבר במשרד עו"ד עם כושר ניסוח מצויין הכנתי כתב תביעה מסודר עם מסמכים רלוונטים.
א. אסור על פי חוק לא לעשות שימוע לעובד ולפטר באמצעות בווצאפ.
ב.לא שילמה שכר אוגוסט./הלנת שכר.
ג. לא שולם תשלום על הודעה מוקדמת
ד.לא שולם לו פיצויים/הלנת פיצויים.
מדוע אין כספים שהופרשו לכאורה בחברת הביטוח?
יש עוד משהו שיאיר את עיני לפני שאנחנו מגישים את כתב התביעה?אגרת בהמ"ש זה 150שח?תודה רבה 🙏🌺🌹
בנוסף ליתר כלל דרישותייך, הינו זכאי עם פיטוריו אף לפידיון חופשה שלא ניצל, וכן לדמי הבראה (מאז מועד התשלום הקודם, ככל ששולם).
ככל שלא הופקדו לו כספים בקופת הגמל - הינו זכאי אכן אף לתשלומי פנסיה רטרואקטיביים, שלדברייך לא שולמו.
בגין פיטורים בלא שימוע ניתן לדרוש 1-12 חודשי שכר.
אגרת ביהמ"ש אינה קבועה אלא מחושבת לפי סך הסכומים הנתבעים וסוג העילות הנתבעות.
מעבר לכך, אכן העילות שציינת הינן העילות הרלוונטיות.

ראש מיוחד1

Well-known member
מנהל
לבדוק בביטוח לאומי אם המעסיק בעביר תשלום, במידה ולא מומלץ לשלם, אם המעסיק ישלם יוחזר התשלום ששולם בביטוח לאומי.
לפנות לביטוח ולבקש שיעשו הערכה כמה כסף היה ניתן להרוויח בתקופה שעבד ולדרוש את כל הכסף כולל הערכת הרווח.

בנוסף ליתר כלל דרישותייך, הינו זכאי עם פיטוריו אף לפידיון חופשה שלא ניצל, וכן לדמי הבראה (מאז מועד התשלום הקודם, ככל ששולם).
ככל שלא הופקדו לו כספים בקופת הגמל - הינו זכאי אכן אף לתשלומי פנסיה רטרואקטיביים, שלדברייך לא שולמו.
בגין פיטורים בלא שימוע ניתן לדרוש 1-12 חודשי שכר.
אגרת ביהמ"ש אינה קבועה אלא מחושבת לפי סך הסכומים הנתבעים וסוג העילות הנתבעות.
מעבר לכך, אכן העילות שציינת הינן העילות הרלוונטיות.
תודה על ההתייחסות,האם אתה יכול לומר לי בכנות שהכי נכון לקחת עו"ד טוב לדיני עבודה (יש לנו פגישת ייעוץ ללא עלות ומשם נחליט)או שאגיש את כתב התביעה בעצמי?אני פשוט לא רוצה לפספס משהו ולדעת בלב שלם שעשיתי נכון ושהוא יקבל את מה שמגיע לו

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
תודה על ההתייחסות,האם אתה יכול לומר לי בכנות שהכי נכון לקחת עו"ד טוב לדיני עבודה (יש לנו פגישת ייעוץ ללא עלות ומשם נחליט)או שאגיש את כתב התביעה בעצמי?אני פשוט לא רוצה לפספס משהו ולדעת בלב שלם שעשיתי נכון ושהוא יקבל את מה שמגיע לו
ככל שאתה מעוניין לחסוך בעלויות הייצוג, ממליץ דווקא הפוך: שכתב התביעה ינוסח היטב ע"י עו"ד מומחה, ולאחר מכן תייצג את עצמך בהליכים בביה"ד. ככל שבעתיד יתברר הצורך בצירוף עו"ד - תוכל לצרפו במהלך ההליך.

לבדוק בביטוח לאומי אם המעסיק בעביר תשלום, במידה ולא מומלץ לשלם, אם המעסיק ישלם יוחזר התשלום ששולם בביטוח לאומי.
לפנות לביטוח ולבקש שיעשו הערכה כמה כסף היה ניתן להרוויח בתקופה שעבד ולדרוש את כל הכסף כולל הערכת הרווח.

ראש מיוחד1

Well-known member
מנהל
למה לביטוח לאומי?החברה לא בפירוק,מופיע בתלוש תשלום לביטוח לאומי,הפרשי פנסיה ופיצויים אבל אלה לא נמצאים בחברת הביטוח נכון להיום.
מחר אנחנו נפגשים לשיחת ייעוץ עם כל המסמכים אצל עו"ד לדיני עבודה,ואחרי הרבה שיחות ובדיקות יש פה הרבה ליקויים ולא מעט כסף שחייבת לבן שלי.

למעלה