שלום עכשיו תובעים להעלות פלסטינים על קוי השומ

מצב
הנושא נעול.
כבשנו ועוד איך ואתה זה שקורה להם יהודה ושומרו

לא כיבושנו... שיחרורנו...
כיבוש הוא לקיחה של אדמה שלא שייכת לך.
אנחנו לא כבשנו את יהודה ושמרון.. אנחנו שחררנו אותם.
רק מעצם שם המקום 'יהודה ושומרון' אתה יכול ללמוד על הקשר שלהם לעם ישראל.

אז מספיק להשתמש במילה כיבוש.
בריטניה כבשה את פוקלנד מארגנטינה. אנחנו לא כבשנו את איו"ש מהפלשתינאים. הם אלה שכבשו את השטח כשהם עברו לגור פה.
השמות לא מעידים על בעלות אלא על מי שקורה להם כך. ממלכת יהודה כבר לא קיימת בכל מקרה וגם לא ממלכת שומרון.
אז כן כיבוש ודיכוי והשפלה וגזענות אכן.

droriko

New member
ומתי היתה בדיוק ממלכת פלסטין?

השמות לא מעידים על בעלות אלא על מי שקורה להם כך. ממלכת יהודה כבר לא קיימת בכל מקרה וגם לא ממלכת שומרון.
אז כן כיבוש ודיכוי והשפלה וגזענות אכן.
ומתי היתה בדיוק ממלכת פלסטין?

yairp4

Active member
נו באמת

תובעים להעלות פלסטינים על קוי השומרון
http://www.atzuma.co.il/ashkubit
נו באמת
אני לא אכנס לדיון על גזענות או לא, אבל בשורה התחתונה כל עוד המדינה כעקרון לא מיישמת הפרדה מלאה ומוחלטת בין האוכלוסיות בתחומי יו"ש, וכל עוד יש לא מעט פלסטינים שעובדים כחוק בתחומי מדינת ישראל, אין שום טעם ושום דרך מעשית למנוע מנוסעים פלסטינים לעלות לאוטובוסים ישראליים. ולא, הצבת מאבטח בכל אוטובוס או תחנה זה לא פתרון מעשי, כנ"ל לגבי הרעיון להטיל את האחריות לבדיקת תעודות על הנהג.

הבעיה האמיתי בקווים האלה היא הדוחק. בשעות העומס האוטובוסים בדרך כלל מתמלאים לגמרי וכבר לא מעלים נוסעים בחלק מהתחנות הרחוקות (למזלי אני עולה בתחנות הראשונות תמיד, גם בתל אביב וגם באריאל). אפשר לדרוש שיפעילו קווים נפרדים בשעות העומס לאוכלוסיה הפלסטינית, אבל הפתרון הנכון והישים יהיה פשוט להגביר את התדירות. זה לא סוד גדול שתנאי דוחק הם כר פורה לבעיות וככל שהאוטובוסים יהיו פחות צפופים כך יהיו פחות "הצקות" גם מצד ערסים ישראלים למהדרין שגם הם קיימים ומציקים בקווים האלה.

ואם דואגים כל כך למסתננים, בהחלט אפשר לדרוש בדיקת תעודות בכל אוטובוס במחסום אורנית, אבל צריך לקחת בחשבון שזה יעכב את הנסיעה משמעותית אם המדיניות הזאת לא תלווה בתוספת כח אדם. מידי פעם יש מחסומי פתע של מג"ב שבודקים תעודות וזה יכול בשקט לעכב את האוטובוס ברבע שעה, בנסיעה שממילא ארוכה מידי.

droriko

New member
יופי גאון

אולי מחר אני אבקש מאלוף פיקוד מרכז לאסור
העלאת ערסים לאוטובוסים בתל אביב.
יופי גאון
רק שאלוף פיקוד מרכז לא אחראי על התחבורה הציבורית בתל אביב. פה זה הדף של אמיר שיבי, פה לא מקבלים לייקים על סיסמאות מטופשות

הדיון הפך פוליטי כמסווה לגזענות ובורות

יופי גאון
רק שאלוף פיקוד מרכז לא אחראי על התחבורה הציבורית בתל אביב. פה זה הדף של אמיר שיבי, פה לא מקבלים לייקים על סיסמאות מטופשות
קווי תחבורה ציבורית אמורים להיות מיועדים לכל מי שנמצא באזור. משלמים ועולים. ככה גם בארצות אחרות שאליהן נוסעים ישראלים.
בנוסף כמדינה כובשת ישראל אחראית על האנשים שתחת שלטונה וכך כמובן מן הראוי היה שתדאג לתחבורה ציבורית ושאר שרותים המגיעים לאנשים. לא כך הדבר גם התחבורה הקיימת היא במסלולים המיועדים ליהודים ומקשרים בין התנחלויות. הם לא בנויים לשרת את ישוביי הפלשתינים ולכן יש צורך בהשלמות של שרותי תחבורה פלשתיניים פנימיים. כך גם במזרח ירושלים.

ואם המסלול מיועד ליהודים אבל נוח גם לערבים,

קווי תחבורה ציבורית אמורים להיות מיועדים לכל מי שנמצא באזור. משלמים ועולים. ככה גם בארצות אחרות שאליהן נוסעים ישראלים.
בנוסף כמדינה כובשת ישראל אחראית על האנשים שתחת שלטונה וכך כמובן מן הראוי היה שתדאג לתחבורה ציבורית ושאר שרותים המגיעים לאנשים. לא כך הדבר גם התחבורה הקיימת היא במסלולים המיועדים ליהודים ומקשרים בין התנחלויות. הם לא בנויים לשרת את ישוביי הפלשתינים ולכן יש צורך בהשלמות של שרותי תחבורה פלשתיניים פנימיים. כך גם במזרח ירושלים.
ואם המסלול מיועד ליהודים אבל נוח גם לערבים,
אז ברור שצריך להעלות את הערבים שעבורם זו הדרך היחידה להגיע לעבודה!

דניאל 130

New member
ואיפה הקישור להודעה המפוצצת שלך

יופי גאון
ששלום עכשיו מתנגדים להורדת ערבים מקווי השומרון של אפיקים?
הקישור שהבאת הפוך לחלוטין ,והוא בכלל מתייחס לעצומת המתנחלים,ולא לשלום עכשיו.

droriko

New member
כנס לפייסובק של יריב אופנהיימר

ששלום עכשיו מתנגדים להורדת ערבים מקווי השומרון של אפיקים?
הקישור שהבאת הפוך לחלוטין ,והוא בכלל מתייחס לעצומת המתנחלים,ולא לשלום עכשיו.
כנס לפייסובק של יריב אופנהיימר
הוא כותב שם במפורש שהעצומה היא גזענית ושצריך להעלות פלסטינים לאוטובוס

יופי,באמת.כולם נזעקים על האפליה שנעשית לפלסטי

תובעים להעלות פלסטינים על קוי השומרון
http://www.atzuma.co.il/ashkubit
ואני שואל,מה איתנו,היהודים?
גם אם לא אעלה על אוטובוס פלסטיני,מגיע לי מידע במרשתת דמתקריא בלע''ז אינטרנט על קווי האוטובוס הנוסעים בערי הרשות הפלסטינית ואם אבחר לעלות אליהם אסע גם אני.אז אם לפי החוק מותר לפלסטיני להיכנס לשטחי C גם לי אמור להיות מותר להיכנס לשטחי A וB .אינני אומר שאנו מושלמים ביחסנו לאוכלוסייה המכנה עצמה פלסטינית אך הם כלל וכלל לא מתייחסים אלינו,אנו דמוקרטיה שתיתן להם להיכנס (אם אכן תתקבל הצעת שלום עכשיו,וידוע שממשלת ישראל כאופניים מתקפלות בין 70 זאבים).
אותו הדבר אומר גם על קווי מזרח ירושלים.אם לא אתר אוטובוסים,שבטעות הכניס מידע אליהם,לא היה לי סיכוי לדעת עליהם.

על קווי מזרח ירושלים אין בעיה ליהודי לעלות.

ואני שואל,מה איתנו,היהודים?
גם אם לא אעלה על אוטובוס פלסטיני,מגיע לי מידע במרשתת דמתקריא בלע''ז אינטרנט על קווי האוטובוס הנוסעים בערי הרשות הפלסטינית ואם אבחר לעלות אליהם אסע גם אני.אז אם לפי החוק מותר לפלסטיני להיכנס לשטחי C גם לי אמור להיות מותר להיכנס לשטחי A וB .אינני אומר שאנו מושלמים ביחסנו לאוכלוסייה המכנה עצמה פלסטינית אך הם כלל וכלל לא מתייחסים אלינו,אנו דמוקרטיה שתיתן להם להיכנס (אם אכן תתקבל הצעת שלום עכשיו,וידוע שממשלת ישראל כאופניים מתקפלות בין 70 זאבים).
אותו הדבר אומר גם על קווי מזרח ירושלים.אם לא אתר אוטובוסים,שבטעות הכניס מידע אליהם,לא היה לי סיכוי לדעת עליהם.
ולגבי תחבורה ציבורית בתוך הרשות הפלסטינית - אני חושב שמלכתחילה לא תרצה להיכנס לשטחים האלה, עם או בלי תחבורה ציבורית.

ההגיון אומר:אם לא ארצה להיכנס לשם,למה שאכניס

ולגבי תחבורה ציבורית בתוך הרשות הפלסטינית - אני חושב שמלכתחילה לא תרצה להיכנס לשטחים האלה, עם או בלי תחבורה ציבורית.
את האנשים משם אליי

droriko

New member
אתה יכול לשחק אותה גיבור עד מחר

את האנשים משם אליי
אתה יכול לשחק אותה גיבור עד מחר
אתה צריך אותם לא פחות משהם צריכים אותך. הם עובדים בכל העבודות שיהודים מדירים את רגליהם מהם.

droriko

New member
והנריה הזאת היא חתיכת פסיכית

נהג אוטובוס סירב להעלות נוסעים פלסטינים
http://www.nrg.co.il/online/54/ART2/395/796.html?hp=54&cat=870&loc=26
והנריה הזאת היא חתיכת פסיכית
אני זוכר אותה עוד מהימים ש-186 עבד רוב היום. אף אחד מהנהגים לא סבל אותה, היתה מתלוננת על כל שטות. מעניין איך מתנחלת מטיפה נגד גזענות, אבל בעיקר שכתבו את השם שלה נכון בעיתון.

מצב
הנושא נעול.
למעלה