שלום לפורום
ושאלה לגבי קרן פנסיה...

שרון9878

New member
שלום לפורום ../images/Emo140.gif ושאלה לגבי קרן פנסיה...

אני מבוטחת בקרן פנסיה הותיקה לעובדי הדסה עם וותק של 20 שנה. במידה וארצה להתפטר ולעבור למקום עבודה חדש שמוכן גם להפריש עבורי כספים לקרן פנסיה (5% ,8.3% ,1%) 1) האם יהיה אפשר להמשיך להפקיד בקרן הפנסיה של הדסה? 2)במידה ולא האם בקרן החדשה יהיה אפשר לשמור את הוותק? 3)האם יש יתרון לוותק? 4)האם אפשר להקפיא את הקרן ולהתחיל שוב עם קרן חדשה? 5) האם אני מפסידה אם צריכה להתחיל קרן חדשה? מצטערת על מבול השאלות אבל הנושא הוא סינית בשבילי. תודה מראש

assaf el

New member
תגובה

שאלתך חשובה מאוד וכל מהלך שתבצעי יכול להשפיע מהותית על החיסכון הפנסיוני שלך לגיל הפרישה. אין רציפות זכויות בין קרנות פנסיה ותיקות וקרנות חדשות - דהיינו לא ניתן להתחיל להפקיד לקרן חדשה ולצרף את הוותק של קרן ותיקה-כל שיטת החישוב שונה וכל הקרנות הותיקות שבהסדר -הדסה אחת מהן - נמצאות בניהול מיוחד לש המדינה. ניתן להמשיך להפקיד לקרן ותיקה גם באמצעות מעסיק חדש. אני מציע לך להתקשר למוקד שירות הלקוחות של "עמיתים" הגוף המנהל החדש של קרנות הפנסיה שבהסדר-יש להם גם אתר אינטרנט ולקבל הסבר כיצד ניתן להמשיך את ההפקדות ומה המשמעות של שינוי הפרשה או שכר לגבי השכר המבוטח והפנסיה העתידית. לא לבצע מהלך חד צדדי של הפסקת התשלומים - הפגיעה תהיה קשה גם בכספי החיסכון שצברת עד היום ולכן יש להתייעץ עם הקרן הותיקה או באמצעות יועץ חיצוני שמתמחה בקרנות ותיקות. בהחלט לשאלתך - במרבית המקרים יש יתרון גדול מאוד לוותק בקרן פנסיה ותיקה. בהצלחה.

למעלה