שלום לכם

אומי5

New member
שלום לכם

קראתי השבת את ספר של אורי ברייטמן . ועלו לי כמה שאלות . העיקרית שבהן היא האם בדומה לכוורת למשל להקות ארופיות או מכל מקום אחר,השתמשו בטקסטים הומוריסטיים בשירים ו/או ביצירות שלהן? היו עוד להקות שהיו מושתתות על כל כך הרבה הומור ? עם סיפורים בהופעות וכו'? חוץ מזה האם כל הלהקות שהוזכרו שם שהקליטו אלבום ונעלמו עדיין אפשר להשיג את האלבומים שלהם ? כרגע יש לי מבחר מג'נסיס, PFM ,קינג קרימזון והלהקות המוכרות מאוד (פינק פלויד דיפ פרפרל וכדומה) . ד"א אני אוסף תקליטים כך שאם למישהו יש פעמיים דברים מעניינים אני אשמח לשמוע. יום טוב

epitaph

New member
כמה תשובות..

כן, יש להקות שהחומר שלהם משותת הרבה על הומור, כמו קראוון לדוגמא...לגבי סיפורים בהופעות, אין לי שמץ. הלהקות שהוזכרו בספר שלו, אני מניח שהוא לא נתן שם דברים נדירים מדי אז כנראה (כמעט בטוח למען האמת) שאפשר למצוא את כולם באינטרנט ואם בחנויות בארץ אז ב"אוזן השלישית" או ב"קצת אחרת" בתל אביב ואולי גם ב"גריפון" בראשל"צ, לשני החנויות יש גם מבחן די רחב של תקליטים.

עמית ע

New member
בטוח שכן

באנגליה אני יודע על בונזו דוג בנד. כותב החומר שלהם כתב גם שירים למונטי פייתון. הרבה להקות מקנטנברי שרו טכסטים עם הומור אנגלי דק (לא משהו שישכיב אותך על הרצפה, אבל יעלה חיוך). סופט משין, קרוואן, האטפילד אנד דה נורת', גונג. אני לא יודע אבל מה לגבי פטפוטים הומוריסטים בין השירים. לדעתי הם עסקו בעיקר במוסיקה. דווקא ג'תרו טאל שהשירים שלהם לא הומוריסטים לרוב (אולי להוציא Fat Man ומשפט פה משפט שם בשירים אחרים) כן עשו קטעים קומיים בין השירים. אפשר לשמוע שבריר מזה באלבום Living in the Past בקטעים מהופעות חיות. גם בהופעה בקיסריה ב-91 איאן אנדרסון ניסה לבדר את הקהל עם הלצות תפלות על הומוסקסואלים. באירופה קשה יותר לדעת כי איני מכיר את השפה. מתחום הפרוגרסיב יש לי חשדות לגבי Floh de Cologne מגרמניה (אם כי מי יודע, אולי הדברים המצחיקים שהם אומרים ושרים בגרמנית הם בעצם ביקורת חברתית נוקבת?), ואני יודע ש-Etron Fou Leloublan הצרפתים שרים דברי הבל מוחלטים, אבל לא בטוח שזה מצחיק. יש מוסיקאי אמריקאי אחד מאד ידוע אבל רק לאיש אחד בפורום יש את המנדט לדבר עליו וזה לא אני

epitaph

New member
יש גם איזה גרמנים...

יש להם אלבום על ליצנים או משהו בסגנון, איפה נועה כשצריך אותה?

amit7349369

New member
מה לגבי...

איאן אנדרסון נוחר לתוך החליל שלו ואפילו מדבר קצת דרכו (סולו חליל מ-Bursting Out ) בהחלט הקטע הכי הזוי ששמעתי!

שלום גם לך

"האם בדומה לכוורת למשל להקות ארופיות או מכל מקום אחר,השתמשו בטקסטים הומוריסטיים בשירים ו/או ביצירות שלהן?" המפורסמת שבהן היא כמובן ג'טרו טאל (איאן אנדרסון בחור מאוד מצחיק) אבל גם בטקסטים של ג'נסיס המוקדמת (בעיקר בשנים 1970-1972) היה הרבה הומור. מלבד זאת, פרנק זאפה (ארה"ב) תמיד שילב הומור קטלני בכל היצירות שלו מתחילת הדרך ועד מותו. "האם כל הלהקות שהוזכרו שם שהקליטו אלבום ונעלמו עדיין אפשר להשיג את האלבומים שלהם?" בהחלט. תיכנס לחנות כמו Syn-Phonic או Wayside Records או BTF.it או RecordHeaven.net או Lasercd.com או 'קצת אחרת' בדיזנגוף 93. חיפוש בגוגל אחר כל אחד מהשמות הללו יוביל אותך לאתר החנות.

אומי5

New member
אין ספק שפרנק זאפה זה החסך שלי

אני כיום עובד על ביטול החסך הזה הבעיתי הזה. ד"א amit7349369 טוען שאני ממש דומה לו....

amit7349369

New member
כל מי שמכיר

אותך ואת פרנק זאפה טוען שאתה כפיל שלו. חוצמזה אם אתה רוצה להקות עם סיפורים והומור, לא עדיף שתלמד אנגלית קודם?

giloni

New member
אם אתה רוצה הומור במוזיקת רוק

עדיף שתתחיל עם ה Kinks. רי דיוויס הוא אחד האנשים השנונים ביותר שאני מכיר במוסיקה הפופולארית, מעבר להיותו מוסיקאי מצויין (ולא מוערך דיו במולדתנו). שני אלבומים מומלצים בכיוון הזה Village Green Preservation Society ו Lola Versus Powermand and other stories.אתה כמובן מוזמן גם לרכוש במחיר הקרן את אלבום האוסף של חבורת Monty Python ולהנות מהומור בריטי כמו שהומור בריטי צריך להיות. את הפרוגרים אתה יכול לעזוב בנחת. יש להם דברים קצת יותר כבדים על הראש מלהתעסק בבדיחות, למרות שפיטר גבריאל חטא בזה פה ושם (The Battle of Epping Forest באלבום Selling England למשל). יקי

amit7349369

New member
The Battle of Epping Forest

שיר נהדר, הבנתי שהוא לא אמור להיות שיר רציני במיוחד. אבל לא ממש הצלחתי להבין על מה השיר (חוץ ממשהו עם כנופיות) אם יש לך תשובה ,אשמח לאחת כזאת

RedCherry

New member
משמעות השיר, לדעתי:

מדובר במלחמת כנופיות, בה נהרגים המון אנשים ולמרות זאת מתוארת כמו משחק ספורט חביב. לבסוף כשרואים שהמון מתו וכבר אי אפשר להלחם קובעים מי ניצח בהטלת מטבע. במקביל יש סיפור על כומר שחוטא כשהוא הולך בטעות לזונה (הוא חיפש ארון ומצא חזה, משחק מילים באנגלית). בשיר זה יותר מצחיק, עם כל המבטאים והקולות.

nazgulheir

New member
אז הוא באמת הולך לזונה!

וגם כשהוא שר: lady who showed me her best ה-best נשמע כמו breast, ואחרי זה כשהוא נרדם והיא קוראת לסרסור שלה. גדול!

FunkyMonk

New member
שיר מאד משעשע

indeed הבסיס שלו נלקח ממאמר באיזה עיתון, על מלחמת כנופיות שהתנהלה באותה עת.

למעלה