שלום לכם...

Stillwater

New member
שלום לכם...

אני ענת בת 17 וחצי...כיתה י"ב. אני עדין בהתלבטות בקשר לשירות לאומי או צבא. מצד אחד תמיד, תמיד מאז שהייתי קטנה אף פעם לא חשבתי על שירות לאומי, תמיד צבא, מן טום בוי שכזאת. אבל מאז עברו כמה שנים והינה פרופיל 64, מנילה לא משהו והבנתי שקרבית אני כבר לא אהיה וגם לא בתפקיד טוב ומעניין, אולי פקידה בקריה. אין לי בעיה לקבל פטור מצבא, אני לומדת בבית ספר דתי וההורים שלי דתיים, אבל אני לא ממש בטוחה לגבי זה... לא כ"כ מתאים לי המסגרת הדתית הזאת שצריך ללכת עם חצאיות כל הזמן וחולצות 3/4 כאלה ולשמור על כל כללי הדת וכדומה. אמרו לי גם שאם יתפסו אותי העמותה יכולה להעיף אותי, אני לא בטוחה שזה נכון,לא ממש מאמינה שיעשו לי דבר כזה, אבל עדין, אני שונאת את תחושת האיום הזאת. בקשר לשלומית...אני לא יודעת אם זה נכון או לא, אבל אמרו לי שבשלומית זה הרוב בנות שהצבא לא רוצה אותן גם לא מבחינה רפואית, אלא אתם יודעים..."עודף בנות" (לא חכמות במיוחד, באו נגיד ככה). זהו, אז ההתלבטות כאן היא אם ללכת לצבא, שזה מה שרציתי לעשות תמיד וגם עמוק בפנים אני יודעת שזאת הדרך שאני רוצה ואם אני אלך לשירות לאומי זה יהיה עם הרבה חרטות בלב, ומצד שני אני מפחדת להיתקע באיזה תפקיד שאני אבכה עליו במשך שנתיים לעומת שירות לאומי שבו אני יכול לבחור וגם להתחרט אם המקום לא ניראה לי. אז מה אתם אומרים???

amiak

New member
שלום ענת..

גם אני ממשפחה דתית וגם אני לא מי יודע מה דתיה. המסגרת הדתית היא לא כל כך לוחצת. בכל מקום זה שונה. מי שרוצה ללכת עם מכנסיים - תלך, ושרוול - פשוט אל תלכי עם גופיות. לשמור על כללי הדת - לא לחלל שבת, לשמור כשרות בדירה וזה לא כל כך רציני. אני יודעת שמבחינת הרכזת שלי אני צריכה לחזור לדירה עם חצאית (כי אני בשכונה דתית) אבל היא ראתה אותי המון פעמים עם מכנסיים ועובדה שאני עדיין פה. מה שאומרים בקשר לשלומית נראה לי זה בעיקר צרות עין. כמו בכל מקום (גם במסגרות הדתיות) - גם שם יש פוסטמות, אבל לא נראה לי שזה הרוב. גם אני רציתי צבא, התקבלתי למסלול הוראה אבל עם תאריך גיוס רחוק (סיימתי י"ב בגיל 17) ועם המון לחץ מהמשפחה. בסוף אני בשירות לאומי. ודי נחמד לי. תעברי כמה מבדקים בו זמנית, גם במסלול של צבא וגם של שירות לאומי ותחליטי לפי מה שנראה לך הכי טוב. יהיה טוב אחותי :)

../images/Emo45.gif ועוד משהו:

בתכלס לא יהיה לך הרבה קשר לבנות שאיתך בשלומית, חוץ מאלו שיהיו איתך בעבודה ובדירה (אם תהיי בדירה). אז גם אם הבנות בשלומית הן כן "פוסטמות", לך זה לא יפריע ולא תרגישי את זה. (ככה זה לפחות באגודה - חוץ מכמה ימי עיון בודדים ועוד איזה טיולון משותף בסוף שנה לא הפגישו אותנו בכלל). ודרך אגב - מהבנות שאני מכירה בשלומית, ומכירה כמה, אז זה לא נורא.. הן לא ממש ממש פוסטמות..
סתם. הבנות שאני מכירה משם הן אחלה, באמת. לא יודעת מי קישקש לך את השטויות האלה. סתם השמצה ולא נכון.

מיצקי

New member
עמותת שלומית

הי ענת מנסיוני בעבודה עם עמותת שלומית מגוון הבנות שם רב, כמו מגוון התפקידים. ישנן בנות רבות שבחרו לא ללכת לצבא מסיבות שונות (פציפיזם, חשש מחוסר מיצוי ועוד') בדיוק כמוך. התפקידים שהן מתמודדות איתן מעניינים ומאתגרים. אם תחליטי ללכת לשרות לאומי דרך עמותת שלומית אני בטוחה שתהני, הן מהבנות והן מהמערכת התומכת שמסביבן. בהצלחה.

M o n a L i s a

New member
שלום לך!

אני עושה את השירות דרך שלומית, ותאמיני לי יש בנות מכל הסוגים בכל האגודות, כמות הבנות ששם ויצאו על "עודף כח אדם" הוא נראה לי קטן, הרוב יצאו על דתיות ובריאותי וחלק על פציפיזם. תראי, גם אני מרגישה לפעמים לא שלמה עם מה שאני עושה, לכולנו יש רגעי משבר בנוגע לשירות ותהיות לגבי השירות הצבאי, אני מוצאת את עצמי אומרת "מה אם..." הייתי מתגייסת, אולי הייתי בתפקיד טוב? אבל לדעתי השירות הלאומי לא פחות תורם וזה שתעשי אותו את תתרמי יותר מהרבה חיילים בצבא...ותדעי מראש לאן את הולכת. בהצלחה! וברוכה הבאה!!!

MooN of 1986

New member
יש לי שאלה לגבי שלומית....

הביאו לנו לאולפנא המון "קשריות" של עמינדב, אגודה ובת עמי, והקשרית של האגודה אמרה לנו שאגודת שלומית לא הוכרה כ"כ כמסגרת של שירות, ולכן זה לא ממש נקרא שעשית שירות לאומי, ככה שאם בהמשך החיים תרצי לעשות משכנתא על הבית ועוד דברים בסגנון זה לא יהיה אפשרי... זה נכון? אם יש לכן עוד פרטים אני אשמח לשמוע.... -אני-

M o n a L i s a

New member
שטויות במיץ ../images/Emo94.gif......./images/Emo3.gif

שלומית מוכרת כאגודת שירות לאומי, ומי שעושה דרכה את השירות מקבלת את כל הזכויות של חיילים משוחררים. השירות הלאומי שם הוא בדיוק השירות שעושים באגודות שהזכרת. אני חושבת שמי שאמר לך את זה פשוט לא רצה שתצטרפי לשלומית אולי כי זו עמותה חילונית. אני עושה את השירות דרך שלומית ואני ממליצה בחום.

אהמ, שטויות. אומרים לך את זה כדי

שתשרתי דרך עמותה דתית. סתם כד"א אני גם למדתי באולפנא ולא הייתה לי כמעט גישה לשלומית, אלא לאגודה ולבת עמי. מצד אחד שפכו עליי ים של מידע של שתי עמותות דתיות ומצד שני לא סיפרו בכלל שיש עמותה אחת, לא ממש דתית. העניין הוא שהם מעדיפים שתישארי במסגרת הדת, זה הכל. שלומית היא אגודה מוכרת לכל דבר, ואם יש לך עצבי ברזל, לי לא היו..., את מוזמנת בכיף לעשות אצלם שירות. אני התייאשתי מהם כי הם עשו לי סחבת אחת גדולה ולא החזירו טל' או טפסים עד שממש היה לי מאוחר לבחור מקום לשירות

MooN of 1986

New member
לפני שאני אעשה דרכם שירות

אני צריכה להחליט אם לעשות צבא או שירות לאומי... שזו בעצם השאלה ה-כ-י ג-ד-ו-ל-ה!!!!

M o n a L i s a

New member
אני מאוד מבינה אותך.....

זו החלטה מאוד קשה.... אבל!-בשירות לאומי את מראש יודעת מה התפקיד שלך ואת יכולה לבחור אותו. בצבא יכולים לזרוק אותך לאנשהו ותתמודדי עם זה...בואי נגיד שלדעתי אין שם כל כך עם מי לדבר. אני יודעת שאת נורא נורא מתלבטת, ואני בטוחה שאת יודעת שהשיחות של החברים שלך כמו של שלי יהיו בעיקר על צבא שזה ייבאס....אבל חמודה למרות ששירות לאומי זה גם קשה אני ממליצה בחום!!! אין לי חברה אחת שלא הצטערה על זה שהיא לא עשתה שירות לאומי והתגייסה. בכל מקרה אנחנו פה בשבילך באיזו דרך שתבחרי נעזור לך להתמודד

שלום לכל הנמצאות!

אומנם אני כבר זקנה באופן יחסי אבל מסרבת להתבגר... סיימתי שנת שירות לפני חודשיים ואני אשמח לעזור בכל בעיה שתצוץ או סתם להנות לקרוא אתכן ולחזור לאז :)

M o n a L i s a

New member
שלום לך../images/Emo140.gif.......

גילת! ברוכה הבאה לפורום שלנו שהוא בן שבוע וחצי!!! אני מקווה שתוכלי לייעץ לבנות השירות שכאן, ואלה שבדרך.... והכי חשוב שתספרי לנו חוויות מהשירות והרבה!

חביבה100

New member
ממש כנ"ל...../images/Emo13.gif

אני גם סיימתי לפני חודשיים/שלושה שנתיים של שירות (שנה ראשונה בהדרכת קבוצות ובארכיון, ושנה שניה בלשכת רווחה עם משפחות במצוקה, קשישים, ילדים ועוד)... ואשמח לעזור, לייעץ, לענות על שאלות וכו'! בהצלחה לכולם!!!

MooN of 1986

New member
ענת...

אני אישית מתמודדת עם אותה שאלה, רק שאני לא ממש יודעת מה יהיה איתי מבחינת הצבא, כי יש לי כנראה פרופיל 97. אני חושבת שאם את ממש מפחדת לפול בצבא על תפקיד לא משהו כדאי לך לנסות בינתיים להתקדם עם חיפוש שירות לאומי, ואם תראי שאת לא מוצאת ושבצבא הולך להיות לך משהו בסדר אז תתגייסי, ואם תמצאי שירות טוב פשוט תצהירי... אם את רוצה משהו לא ממש דתי אז יש לי כמה המלצות, רק תגידי מה בשירות לאומי את מחפשת? חינוך? חינוך מיוחד? הדרכה? בתי חולים? בתי ילד? יש כ"כ הרבה אפשרויות, וממש לא בכולן מגבילים אותך.. מקווה שעזרתי!!!

למעלה