שלום לכם

חני ב

New member
שלום לכם

אני כותבת פה בשם חברתי: להלן שאלתה: "בני מטופל בתרופה הומאופטית. אחת ההוראות כמובן היתה להמנע ממאכלים שיש בהם שוקולד וקקאו. באמת הצלחנו להחליף את הממרח ואת השוקו´ בממרח חרובים ובשוקו´ חרובים. אך הוא ממשיך לאכול ופלים עם שוקו´, מעדנים עם שוקו´, ועוד. רציתי לשאול איך אני יודעת את כמות הקקאו או הקפאין שיש בכל פריט? אני יודעת שמותר לו לאכול עד שורה (4 קוביות) שוקולד ביום. תודה".

אכילת שוקולד

שלום רב, הסיבה העיקרית לאותן הוראות שאת מציינת היא מאחר וידוע לנו כהומאופתים שקפאין סותר מעט את הפעולה של הרמדי הומאופתית. בן כמה בנך? מהי הרמדי אותה הוא מקבל? האם על בסיס יומי או..? כמה שוקולד / מעדנים הוא אוכל ביום? מהי הפתלוגיה המרכזית בגללה פנית לטיפול הומאופתי? ממתין לתשובתך שלומי - הומאופתיה קלאסית.

חני ב

New member
שלום שלומי

ותודה רבה לך על תשובתך המהירה. אני שלחתי לחברתי את תשובתך, מקווה שעוד היום היא תוכל לענות לך על השאלות.

חני יקרה..

למה הטלפון השבור ? נקבל את חברתך בזרועות פתוחות
.. יעל

בסדר, בסדר הנה הגעתי

לשאול את השאלה בעצמי: כזכור בענין תרופות הומאופטיות ושוקולד. אז כמו שצויין בני מקבל את התרופות מזה כשנה למטרת קידום השפה והתקשורת שלו. היו תרופות שגרמו לשיניים לטבה והיו כאלה שלא הזיזו. לגבי השוקולד: אז כפי שציינתי עם השוקולד חרובים הולך מצויין לעומת זאת הוא יכול לטרוף 3-4 מילקי או מעדן שוקו אחר ליום (לא כל יום) או למשל 1/4 שקית וופלים של לואקר בטעם אגוזים, וקורנפלקס כריות עם נוגט עד מתי שמפסיקים אותו וכו´. שאלתי: איך אני יודעת כמה קקאו/קפאין יש בכל אחד מהמאכלים האלה. עלי לציין שלמרות הכמויות שהוזכרו התרופה האחרונה ממש עוזרת טפו... טפו...טפו... תודה

../images/Emo19.gifבעניין דומה (שמן דגים)

התחלתי לתת עכשיו גם כפית של שמן דגים (הליציטרול) ליום. אמרו לי שאם הדגים הם לא מסקנדינביה (נורווגיה) הם מכילים עופרת שיכולה להזיק. את התרופה הזאת מייבאים מאנגליה. האם זה נכון??? איזה סוג של שמן דגים אחר אפשר לתת לילדים? ולמה זה מועיל. ברבורית 1

דורי 7

New member
היי

אין אפשרות לא להחזיק בבית את המוצרים האלו , כי זה מה שאני מנסה. ביי, כתבתי לך מסר

אני אינני הומאופטית

ושלומי יענה לך בהמשך היום, לגבי המוצרים שבנך אוכל , לא ציינת בן כמה בנך - האם ניתן להסביר לו שמאכלים אלו מזיקים לו ולבריאותו? מדוע בכלל מוצרים מזיקים מעין אלו בבית - פשוט אל תכניסי לואקר מילקי וכו ואם בכ"ז החלטתם להכניס ממתקים הכניסי ופלות בטעם וניל או לימון ומעדני פירות , וניל וכד´. בכלל אם ילדך צעירים שווה כבר להרגילם לתזונה נכונה , בייגלה , גרנולות מתוקות , פירות יבשים יכולים להוות תחליף בריא ומזין לפחממות ריקות. ישנו קשר הדוק בין תזונה נכונה להפרעות שונות בילדים , אם תרצי שאפרט אנא צייני את גיל בנך והבעיה ממנה הוא סובל.. הרבה בריאות יעל

נתונים נוספים

בני בן 4 ולפני כשנה וחצי אובחן כ-PDD. אי אפשר להסביר לו שאסור לאכול את המוצרים הנ"ל וגם נוכחותו של ילד נוסף בבית לא מקלה על העינין. מגוון המוצרים שהוא אוכל מאד מצומצם (דבר שאופיני לילדים עם PDD). ושוקולד הוא כמובן אחד הפיבוריטים. אין שיכוי לגרנולות ופירות יבשים כי המרקם שלהם בעיתי. הוא גם לא נוגע בפירות וירקות מאותה הסיבה. אני בכל זאת ממתינה לתקובה בנוגע לכמיות הקקאו והקפאין במוצרים. תודה ברבורית1

טיפול הומאופתי

שלום רב וברוכה הבאה, ואת רואה אנחנו לא נושכים... לפני שאפרט מאד מאד חשוב לי לדעת מה הילד מקבל? האם את יכולה לתיין את סוגי התרופות ואת אופי הטיפול? הדבר חשוב לי מאד. תודה שלומי - הומאופתיה קלאסית

שלומי שלום רב

בני בן ה-4 מטופל מזה כשנה במספר תרופות על מנת לשפר את נושא השפה התקשורת הקשב הריכוז וכו´. התרופות שקיבל בעבר: ארסניקום 6 LM, טוברצילניום 5 LM, ועוד כמה שאיני זוכרת כעת. התרופה האחרונה קמפורה (3-4 טיפות ליום במשך 4 ימים )ניתנה על מנת להגיע ו"למחוק" את שאריות התרופות הקודמות. יש לציין שמאז שלקחנו אותה לפני כחודש אנו חשים בשיפור אדיר. ושוב אני חוזרת לשאלת השוקולד? כמה מותר אם בכלל? תודה ברבורית1

כמה שוקולד ?

שלום ברבורית1 , אין כאן שאלה של כמה, אם הוא "מכור" לשוקולד - ההומאופת צריך לקחת זאת בחשבון ולהתאים לנושא את הרמדי ואת דרך הלקיחה. יש כאן נושא חשוב של חינוך, שוקולד הוא מוצר לא בריא, הן בתור סטימולוטור / מעורר והן בגלל בריאות השיניים, ולכן אנחנו לפעמים בתור הורים צריכים וחייבים לקחת עמדה ולהחליט החלטות. רצוי לדבר עם הילד על הנושא, וגיל 4 הוא בהחלט גיל שאפשר לדבר איתם, מניסיון אישי עם בעיה דומה, לומר כמה זה לא בריא, לא בשפה של הפחדה אלא בדוגמאות אישיות, ואולי להגיע להבנה של כמות של כמה קוביות בודדות ביום או להגביל למעדן אחד ביום. צריכים לפעמים להיות יצירתיים בילדים או אולי..לא לקנות את המוצר, אולי יהיה בכי "והצגות" יום יומיים אך אי אפשר להתמודד עם "המוצר נגמר בסופר" או להתווכח עם מקרר ריק. ושוב, נסי בדרכי נועם, שבו ודברו בצורה בוגרת על הנושא, לא תמיד זה קל אך בהחלט נותן לילד תחושה של בגרות ואחריות מסויימת. שבת שלום ובהצלחה שלומי.

למעלה