שלום לכם חבר'ה

שלום לכם חבר'ה../images/Emo70.gif

רציתי לשאול אתכם כמה שאלות.. האם השימוש בטארות הוא נגד הדת
האם הדת מתנגד לפתיחה ולפריסה של הטארות
אני אישה דתיה ואני רוצה לדעת אם שווה לי ללמוד נושא שאוכל להשתמש בו במגזר שלי. שאלה שניה שברשותי לשאול אתכם .. האם ע"י פריסה וגילוי האדם והאופי שלו וע"י הפריסה שניתנה לי [ע"י הקומונה של מאיה ומיקי
] הטארות יוכלו גם לעזור לי בטיפים והכוונה איך לא ליפול
איך להמנע מהתקלויות וכל מיני הזהרות שציפי [זאת שפרסה לי] המליצה לי להזהר מהם
ז"א מה תפקיד באמת של הטארות
לגלות מי הוא האדם העומד לפנייך ולהאיר קצת אור על אשיותו. או שיש אפשרות בעזרת הטארות גם לקבל יעוץ והכוונה לגבי העתיד ואיך לפרוח.. תודה רבה לכן ויום גשום
שיהיה
מאיה

../images/Emo24.gif המגזר הדתי רואה בטארוט

ונדמה לי שבכלל במיסטיקה כעבודת אלילים. אני לא חושבת שקריאה בטארוט היא נגד הדת - מבחינתי האישית הקריאה בטארוט קירבה אותי יותר לאמונה. לגבי השאלות ששאלת: בפריסות הקלפים שאני עורכת {וגם אחרים} יש קלפים במיקומים מסויימים בפריסה שנותנים לנו כיוון לגבי : למה יש לשים לב, הזהרות, דברים שיכולים להוות הפרעה ומכשולים ועלולים לשבש את מה שהקלפים כיוונו לגבי העתיד. כמו גם לגבי העבר - אם משהו השתבש לו בעבר - קלפים במיקום מסוים נותנים לנו הסבר וכיוון למה השתבש דבר מה בעבר. כשאנו קוראים בקלפים הרבה פעמים גם אם האדם לא יושב מולנו קורה שאנו על פי מסרים מהקלפים יודעים לומר ולהבחין גם מי האדם שיושב מולנו. ולכן אנו נוהגים להגדיר את עצמנו כיועצים בעזרת קלפי הטארוט... מכיוון שאנו יודעים לקרוא את הסימנים בקלפים ודרכם לתת את הייעוץ בנושא המבוקש. איך להימנע מהזהרות? פשוט לשים לב, לפקוח עיניים. שינויים שיש לעשות, זו עבודה אישית של השואל מול עצמו. אנחנו יכולים רק לתת את הכיוון אך לא לפעול במקום השואל.
אשמח לעזור לך גם בעתיד בכל שאלה.
ציפורה

../images/Emo51.gif ציפורה../images/Emo70.gif

כי אני יגיד לך את האמת.. מה שכבת מאוד נכון לגביי.. ויש לי קצת קושי עם זה. אין לי מושג מאיפה להתחיל לתקן.. אמרת לי לחשוב חיובי ולא לתת כביכול לפחדים שלי להשתלט עלי בכדי שזה לא יהרוס לי וכן לחשוב חיובי. הבעיה היא שאני בנאדם שמקרין כל הזמן שיא החיוביות ובעצם בפנים אני מאוד רגישה ומאוד פגועה כשלא מתייחסים אליי כראוי. מאוד חוששת לגבי העתיד וכמו שאמרת- אני נורא מבולבלת וילדותית. אני לא חושבת שעדיין מצאתי את הדרך שלי. לא מצאתי את הדרך שאני יגיד - הוווו ככה אני רוצה לעשות! וככה זה יותר טוב! אין לי מושג בדברים פיננסים ופוליטיקה וכלום.. מסיבה אחת- זה לא מעניין אותי! ככה שאני נשארת ילדותית כי איך לומר? עולם "המבוגרים" לא מעניין אותי. מה את חושבת שיעזור לי? ציפורה, אני ממש מודה לך על הכל!! את היית נפלא אליי מההתחלה.

מצויין../images/Emo9.gif תודה רבה לך ציפורה יקירתי

וחבר'ה.. יש לי שאלה אליכם.. ראיתם פעם אישה שנותנת את כוחה ואת זמנה למישי וירטואלית שהיא לא מכירה ולא דורשת כלום
אני בכל אופן לא ראיתי.. צל"ש גדול וחיבוק ענקי
מגיע לאותם אנשים שבאמת תורמים מזמנם לאחרים ורק בשביל לעזור.. אתם לא ראיתם את ההתכתבות שלנו במסרים וכמה היא עוזרת לי.. אבל אני מרגישה שאם לפחות אני אכתוב לה כאן צל"שים לכל הפחות היא תזכה להיות מוערכת.. אז תדעו שהיא באמת אחת הפייבוריות שלי
ציפורה, את ממש טובה
אישות מקסימה.. וכמו שאמרו - את פשוט בנאדם

שלום לשדונית

לגבי הטארות והחיבור לדת: עדיף לשאול את הרב שלך או מישהו שאת סומכת עליו בנושא הלכה. אני בטוח שיש הרבה תשובות לשאלה הזאת ולכן נראה לי שעדיף לך לשאול מישהו שאת סומכת עליו בדרך כלל בחיי היומיום. לגבי התפקיד של הטארות: הטארות הם רק חתיכות נייר עם ציורים. זה אנחנו בני האדם שנותנים להם את הפירושים ומשתשמים בהם לפי איך שאנחנו רוצים. לפי דעתי יש בהחלט אפשרות לקבל ייעוץ והכוונה כמו ששאלת. זאת אומרת בעזרת הטארות אפשר לראות מי האדם ואפשר גם לקבל הכוונה ועזרה להתמודד עם האתגרים שעומדים בפנינו. כל זה כמובן תלוי בך ובמה שאת עושה עם המידע שנותנים לך. אני לא יודע מה פרסו לך ואיזה עצות קיבלת. בסופו של דבר את בוחרת לאיזה עצה להקשיב ובאיזה דרך לפנות. ואכן יום גשום... :) בהצלחה מעוז

תודה רבה מעוז!!

ולגבי העיצה שלך לפניה לרבנים.. אני אומר לך את האמת כי אם אני לא יספר לך את הרקע לא תבין. אני באה מבית חילוני אבל התחתנתי עם בחור שבא מבית נורא סגור מה שנקרא חרדים פרימיטיבים. אני יודעת שרק אם אני יצייץ שאני לומדת את תורת הטארות וקריאה בקלפים הם יבואו לבעלי [שהוא דווקא טיפוס מאוד פתוח שהרי אני והוא הכרנו בתור ידידים..הוא עזב את הבית שלו ואת הדרך הפרימיטיבית של הבית שלו בגיל מאוד צעיר] ויגידו לו שאסור לי ללמוד את זה הוא ישר יבוא אליי ויאסור עלי להמשיך עם זה.. מה שכן אני פשוט מאמינה בטארות ואני יודעת שאם הטארות יוכלו להאיר לי קצת את הכיוון בכדי להגיע לחיים יותר טובים ומלאים לחיים של יותר אמונה וביטחון בעצמי ובבן זוגי [שאני יודעת שאני סתם מתעללת בו עם כל החששות שלי וזה נורא פוגע בו שאין לי אמון בו אף על פי שהוא לא נותן לי בכלל שום אפשרות לחשוד בו] זה הורס אותי. אני רוצה להפסיק לחטט לו בהודעות. לבטוח בו ב99 האחוזים [את האחוז הקטן תשאירו לי
] להראותלו שגם לי יש דיעות מוצקות ואני מבינה דברים.. זה די מתסכל.. שונאת להיות תמימה.. תודה רבה לכם, מאיה [המצטרפת הסמויה של הפורום
]

ממה שאני יודעת...

שדיברתי עם רב והוא אמר שאסור בכלל להתעסק בכל מה שקשור לקלפים כי זה צריך להיות ביד רק ה' ולא אנשים שעוסקים בקלפים ובגילוי עבר,הווה או עתיד.. כל האנשים שעוסקים הם עושים את הגורל מלאכותית וזה לא גורל טבעי. לדעתי את שואלת את המקום הלא מתאים...תפני לרב או רבנית שהם קשורים לדת. אני מעדיפה להקשיב לרבנים מאשר להקשיב לאנשים שעוסקים בקלפים.

יגאלרון

New member
נכון מאוד

רק לרבנים יש סמכות מאלוהים לקבוע ולחרוץ גורלות ע''י כתיבת קמיעות . רק לרבנים שליחי האלוה יש את הכוח והבנה לדעת איזה שידוך מתאים. רק הרבנים קיבלו הכשר לכתוב דברי סתר ולטמון אותם לשם קביעת גורל האדם המבקש מזור. רק להם בהכשר הבד''ץ. תקראי קצת ספרים חילוניים העוסקים בתורת הקבלה,,טפו טפו טפו. ובנוסף יש רבנים שמביטים בספרי הזוהר ויודעים הרבה מה לומר לאדם המבקש עזרה. מעניין מה זה בכלל התרו או הטארוט. ובא לציון גואל. יגאל רון.

sagie.m

New member
דעה אישית-האם הקלפים נוגדים את הדת

ראשית עליי להתנצל. אני יודע שנושא הדת רגיש אצל רבים ולכן חשוב לי להדגיש כי הדברים הכתובים כאן בכתבה הנם דעה אישית שלי, אינכם חייבים לקבל את הדברים, ואני לא מצפה כי כולם יסכימו איתי. קחו את זה פשוט כעוד חומר למחשבה. מאז שאני זוכר את עצמי עוסק בקלפי טארוט תמיד הייתה שם השאלה הגדולה: "האם קלפי הטארוט סותרים את הדת?" לקח לי הרבה זמן לגבש את דעתי האישית ויש לי גם סיפור אישי ואת הכל אפשר לסכם בשלוש מילים: תלוי באופן השימוש. אני מאמין כי הקלפים הם כלי להתפתחות אישית והם עוזרים לנו להבין טוב יותר את עצמנו ואת הסובבים אותנו וזו בדיוק מטרת כל דת או כלי רוחני. שמעתי הרבה טיעונים שבגללן הדת לכאורה שוללת את הקלפים, ישנם כאלו שלא ממש טוענים אלא יותר קובעים עובדה והרבה פעמים אני שומע משפטים כגון: "הדת שוללת את הקלפים כיוון שזה מביא מזל רע", או "הדת טוענת שזה מושך אלינו אנרגיות שליליות", אולם כשמנסים להבין מה באמת מציק לדת הטיעון החשוב הוא נושא ההעלאה באוב. הדת שוללת מכל וכל חיזוי עתיד ואתם יודעים מה – גם אני מסכים! גם אני מאמין כי חיזוי עתיד הוא פסול. אבל זה עניין של בחירה חופשית. ישנם תפיסות שונות וגישות שונות וחשוב להבין כי בסך הכול קלפי הטארוט הם כלי. מה שעושים עם הכלי זה תלוי במשתמש. גם סכין מטבח הוא כלי וניתן לחתוך בו סלט מצד אחד ומצד שני ניתן להרוג אתו. אופן השימוש בקלפים הנו תוצאה של מי שאנו ושל מערכת האמונות שלנו. יש הרבה שמות גנאי שמתלווים לקלפים לרבות אמונה שהם עושים "מזל רע", או "סוגרים נתיבים" ושוב גם כאן הכל תלוי במשתמש בדיוק כפי שאם אדם ישתמש בסכין מטבח כדי לאיים על אדם אחר או כדי לפגוע בו סביר להניח כי אותו אדם ימצא את "הנתיב" שלו סגור מאחורי סוגר ובריח לאחר שהמשטרה תגיע אליו. יש כל כך הרבה שימושים לא נכונים בסכיני מטבח, אבל אף פעם לא שמעתי מישהו אומר שסכיני מטבח נוגדים את הדת או מביאים "מזל רע". כשמנסים לחקור קצת לעומק את הדת והתנך, ולא רק דרך הקבלה, אלא גם בהיבטים היסטוריים אי אפשר שלא לפגוש בעדויות המראות כי נעשו שימושים "לא כשרים" בספרי הקודש הכוללים אפילו כישופים ומעשי אוב. השיא, לדעתי, הוא הטיעון כי ניתן להשתמש בספר תהילים גם כדי לערוך כישופים שחורים. אני אישית לא מבין בשימוש בספר תהילים מספיק טוב, אולם זה נשמע לי הגיוני: בכל כלי עוצמתי בו מסתתר ידע, ניתן להשתמש לטוב או לרע. הנקודה היא שבכל כלי נעשים שימושים חיוביים ושליליים ואת מי שצריך לפסול הוא את המשתמש ולא את הכלי. הדת מנסה להגן על הכלל, אולי נכון להגיד לכולם "לא" ואחר כך לבדוק מתי "כן", אבל העניין הוא שפעמים רבות אנשים שוכחים לבדוק מתי ה"לא" יכול להפוך ל- "כן" ונוח יותר להתעצל ולהישאר עם ה"לא" מבלי לבדוק לעומק. באופן עקרוני יש נטייה להגזמה מופרזת ופנטיות בדת ואפילו יש בדיחה "חצרית" על רב שהוא חסיד גדול ומעולם לא אכל דבר שהיה בו אפילו צילו של ספק שאינו כשר. יום אחד הוא עלה לשמיים ושם מייד נכנס לגן עדן וביומו הראשון הוזמן לסעודה גדולה בה השתתפו משה רבנו, רבי עקיבא, אברהם אבינו וכל הגדולים האחרים. בכל זאת הוא שאל את המלצר "סליחה, אבל מי משגיח הכשרות כאן" והמלצר אמר "או.. היום אלוהים בכבודו ובעצמו משגיח על הכשרות" אז הרב הגדול אמר בתשובה "טוב, אם כך... תבטל את העוף, אני אקח דג" לפני כ-8 שנים, במהלך אחד הקורסים שהעברתי, הופיע יום אחד רב חבדני"ק אשר (התברר בדיעבד) לבקשת תלמידה רצה לשמוע האם אני מלמד "כשר". לאחר השיעור נשארנו לשוחח כשלוש שעות ושם נאמרו דעות קדומות על הקלפים. אני הסברתי את הגישה שלי העוסקת בהתפתחות אישית ולא בניבוי עתיד. לשיעור הבא התלמידה הופיע והיא לא האחרונה שקיבלה אישור בלתי רשמי ללמוד אצלי. אני מתאר לעצמי כי יש חצרות בהם לא הייתי זוכה ליחס כל כך חיובי ותמיד יש המחמירים יותר, אולם דעתי היא כי עד שלא בודקים "בציציות" לא ניתן, וגם אין זה הוגן, לחרוץ דעה. לאלו הטוענים כי הקלפים מביאים "מזל רע" או "עין הרע", וזהו פעמים רבות הנשק הקיצוני בו משתמשים "יודעי דבר", יש לי תשובה טיפה צינית: אני לא מכיר שימוש בקלפים המביא "מזל רע" או "עין הרע". צריך להבין: כדי שאלו יבואו אנו באמת צריכים לעשות שימוש שלילי וחריג בקלפים. בכל 18 השנים בהם אני עוסק בקלפים מעולם לא ראיתי ואפילו לא שמעתי על כאלו שעושים שימוש שלילי בקלפים. לכן תמיד נשמע לי מוזר לשמוע שמישהו שלא מהתחום הצליח לשמוע על אדם כזה. אני לא אכחיש. זה באמת נשמע לי הגיוני: עם כל כלי עוצמתי בו ניתן לעשות שימוש חיובי מן הסתם ניתן לעשות גם שימוש שלילי. בהחלט יכול להיות שיש מישהו איפה שהוא הרוקח כישופים או מיני שימושים שליליים אחרים עם הקלפים. ואם אתם פוגשים אחד כזה או אחד שמכיר או שמע על אחד כזה, אני ממליץ לכם להתרחק ממנו, או מאנשים כמותו כיוון שלדעתי להיות בסביבה של אנשים העוסקים בדברים שליליים מזיק באותה מידה כמו להסתובב בסביבה של פושעים אלימים כיוון שכשהם יפגעו גם אנחנו נפגע. לא קלפי הטארוט המהווים בעיה. כמו בכל תחום (כולל דת ואמונה) - אלו המשתמשים בידע בצורה לא נכונה, אלו העושים שימוש לא נכון בכלי, אלו החוטאים באמונה ובכוונה שלהם - הם מקור הבעיה. זה לא הכלי – זה האנשים. הם אלו המהווים איום. קלפי הטארוט הם כלי נפלא העוסק בהתפתחות אישית ורוחנית. הם עוזרים לנו להבין מי אנו, לגלות את הפוטנציאל הטמון בנו ולהכיר את החיים. האמת היא אחת. יש הרבה דרכים להגיע אליה ולכל אחד יש את הדרך שלו. קלפי הטארוט הם אחד מתוך אין ספור כלים אתם ניתן להגיע אל האמת. לא כל כלי מתאים לכולם ויש מקום לכל הדרכים כל עוד אנו מכבדים את האדם. קצת חומר למחשבה, שגיא מנדלבוים

אורי רז

New member
הערות

"אולם כשמנסים להבין מה באמת מציק לדת הטיעון החשוב הוא נושא ההעלאה באוב." העלאה באוב היא צורה של תקשור עם נשמות אנשים מתים, ולכן אינני רואה את הקשר בינה ובין השימושים הנפוצים בקלפים. "הדת שוללת מכל וכל חיזוי עתיד" איזה דת ? היהדות אינה שוללת חיזוי עתיד, ראייה על חושית, וכיוצא באילו שימושים נפוצים לטארוט. יש מגבלות, יש דרכים מקובלות, אבל אין איסור, ובשבחי הבעש"ט יש סיפורים כיצד הבעש"ט רואה באמצעות הזוהר היכן אנשים מרוחקים נמצאים ומה הם עושים ומסביר שזה נעשה בעזרת האור הגנוז לצדיקים (סוג של מגבלה) בעזרתו ניתן לראות מקצה העולם ועד קצהו. "כשמנסים לחקור קצת לעומק את הדת והתנך, ולא רק דרך הקבלה, אלא גם בהיבטים היסטוריים אי אפשר שלא לפגוש בעדויות המראות כי נעשו שימושים "לא כשרים" בספרי הקודש הכוללים אפילו כישופים ומעשי אוב. השיא, לדעתי, הוא הטיעון כי ניתן להשתמש בספר תהילים גם כדי לערוך כישופים שחורים. אני אישית לא מבין בשימוש בספר תהילים מספיק טוב, אולם זה נשמע לי הגיוני: בכל כלי עוצמתי בו מסתתר ידע, ניתן להשתמש לטוב או לרע." שוב, יש גוונים של אפור לגבי מה כשר ולא כשר. לדוגמא, מותר להשתמש בספרי קודש לשם פיקוח נפש ולשם רפואה מונעת, כאשר דווקא האמצע - ריפוי של מחלה שאינה מסכנת חיים - אסור. "דת מנסה להגן על הכלל, אולי נכון להגיד לכולם "לא" ואחר כך לבדוק מתי "כן", אבל העניין הוא שפעמים רבות אנשים שוכחים לבדוק מתי ה"לא" יכול להפוך ל- "כן" ונוח יותר להתעצל ולהישאר עם ה"לא" מבלי לבדוק לעומק." בדיוק.

למעלה