שלום לכם אומני קונג פו יקרים

soulbird

New member
שלום לכם אומני קונג פו יקרים

סיפו בן ביקש ממני לכתוב קצת על שיתת קונג פו אגור לבן טיבטי. אז כמו שאומרים אם סיפו אומר ציפור עושה (איך המשמעת
) טוב לא שחכתי - אני אעשה זאת או היום מאוחר יותר או מחר רות!

ירון-מ

New member
תלוי מה הגדרתך לסיפו

אני הבנתי מאיזה סרט שראיתי (מלך הקופים-בHALLMARK או משהו כזה) שסיפו בסינית זה מורה/מדריך אתה לא חושב שאתה מורה/מדריך?

היי ירון הכוונה היא......

בן לא רוצה שאנחנו נחשוב עליו כאל דמות שמעלינו הוא בסך הכל בן אדם כמונו שהולך בסוף למות כמו כולנו.... חס וחלילה!!!
בקיצור, הוא לא רוצה שתיווצר אשליה שאנחנו נחשבו שהוא טוב יותר מאיתנו, ונעלה מאיתנו.... זה קשור גם לנושא חיקוי המורה, בן אם תוכל לתת קישור אני אשמח מאוד. שלך באהבה, עידודודו הלוחם

ירון-מ

New member
כן אבל

מורה הוא בדרך כלל ברמה גבוהה יותר של קונג פו- ויש לו את הכלים ללמד אז מה פסול בהגדרה הזאת ואם אתה רוצה אני אנסח זאת שונה - הוא בעל מיומנות רבה יותר חוץ מזה לכבד אדם זה לא אומר ליצור איזשהי עליונות. דבר נוסף כל מורה ובמיוחד מורה טוב הוא כזה שגם יודע ללמוד מהתלמיד (או מכול אדם אחר) כך שבכל אחד מתחבא סיפו ואין שום קשר לעליונות אבל נכבד את רצונו ולא נקרא לו סיפו סתם רציתי להבהיר את ההגדרה המילולית

soulbird

New member
מורה טוב מורה לחיים

סיפו הוא בסכהכל מדריך. כך אני קוראת למדריך שלי לקנג פו 1 כבוד 2 כי אני בעצם לא זוכרת איך קוראים לו
זה לא הופך אותו לאלוהים טוב הסבר קטן על קונג פו טיבטי אגור לבן (זה מה שאני לומדת)כבר כמען 5 חודשים. מקורו מטיבט שמו השני אגור לבן. המשך יבוא

סיפו שמיפו וכל השאר...

ובכן, בגלל שאני עצלן וקצר בזמן (כי אני לא שולט בזמן שלי מספיק טוב), אז אני אשתמש בתשובות שנתתי בעבר. במידה והתשובות האלה לא יספקו אתכם, אנא, תשאלו אותי שוב: 1. ההבדל בין מדריך, מורה ומאסטר 2. סיכום תשובה לציפור הנפש 3. למה לא נכון לעשות אותי "סיפו" לסיכום (ואחרי התשובות אפשר להבין אולי למה): 1. אני סיפו בדיוק כמו שכל אחד אחר כאן הוא סיפו 2. להשתמש במלה "סיפו" במקום במלה "מדריך" זה מזמין פירושים נוספים למלה ועלול להיות מסוכן (לחקות אותי זה מסוכן, לשים אותי על כן גבוה ולהסתכל עלי מלמטה, בכל מישור שהוא, זה אפילו מסוכן יותר!) 3. אל תקראו לי סיפו, תקראו לי בן. גם אם לכם זה ברור לגמרי למה אתם מתכוונים כשאתם אומרים "סיפו", למישהו אחר זה עלול להיות לא ברור והדבר עלול ליצור נזק לו (ואחר כך זה יחזור אליכם), מהסיבות שתיארתי לעיל ואם אתם עדיין לא מסכימים/מבינים, אנא קראו את שתי ההודעות שקישורים להן מצורפים בתחתית הודעה זו! תודה! המשך הדיון מותר רק למי שקרא בעיון את 5 ההודעות המצורפות שלי... (חה! זה די מבטיח את סיומו של הדיון, הא?!...לא, אבל ברצינות, אם מישהו רוצה להמשיך לדבר על זה, בשמחה, אני כאן, אחרי קריאת ההודעות המצורפות ב-ע-י-ו-ן)

deep ocean

New member
איזה נוסטלגיה...

טוב קראתי את כל ההודעות והקישורים, ואפילו את השרשורים עצמם הכוללים של ההודעות. היה לי מאד כיף לקרוא את הכל!!! יש שרשור ספציפי שהוא בכלל קטלני, זה הקישור הזה (למה לא נכון לעשות אותי "סיפו"). אני ממליצה לכם בחום לקרוא את כל השרשור המלא, את זה שמזנים את המילה אהבה שם, את התגובות של כל אחד להודעה של גיאגיא. פשוט ענק!!!! והיה שם גם רעיון נחמד בשרשור, שכל אחד יקח תפקיד שהוא לא רגיל אליו נניח מישהי עדינה תהיה ביצ´ית וכו´. אחלה רעיון. טוב נראה לי שבן די הבהיר את העניין מי שקרא את כל ההודעות ועדיין לא מבין פשוט חיפף בקריאה או שהוא רוצה עוד הסברים? אז הנה- לחערמחרגמעןךמגרך סיפו כגצדצריךצעאךכצאיךעצתךא מדריך לחלכגיאעאיצחצע צמלצעינ למידה צללעצלךצךצכםיל סכנה לצרעצלךעצל מהערצה חכעיעמעיכע מחמרעל מאסטר לערלחצעיםלםל בן חרחקלעיםלאםלםראלםלא מלכודת ןלחכח אההההה, אז עכשיו הבנתם??? אחלה!!! בקיצור אתן יכולות לקרוא לו מאסטר רק במיטה ואתם יכולים לקרוא לו סיפו רק שהוא מזמין אותכם ל-SEAFOOD

למעלה