שלום לכולן!

שלום לכולן!

תמיד קשה לשמור על דיאטה, במיוחד כאשר נשים רבות מתמודדות עם עודף משקל לאחר ההריון. מה שיכול לעזור במיוחד לירידה בריאה במשקל, חיטוב הגוף ושמירה על המשקל זה אימון גופני מבוקר ומדויק. אני מאמנת כושר אישית ואשמח לתת עצות וטיפים בנושא כושר ואימון גופני ותרגילים יחודיים שניתן לעשות בכל מקום ובכל עת. נשתמע! דנה.

יעל י

New member
ברוכה הבאה ותודה על הנכונות לענות.

חג שמח. (אין הרבה פעילות פה בחול המועד,בטוחה שיהיו שאלות אחרי)

אני לא אוהבת

לעשות ספורט....וגם אם כן, שירות של מאמן כושר אישי מאד מאד יקר. אני בטוחה שיש שמוכנים ויש להם לשלם עבור כך, שיהנו. תודה ובהצלחה! נ.ב.- נוכחתי לדעת מהרבה בנות שספורט לאו דווקא עוזר לירידה במשקל כמו שמירה על דיאטה נכונה.

היי פיצפונת

המילה "ספורט" כוללת בה כל כך הרבה תת תחומים שכל אדם שאמר לי שהוא "שונא" ספורט מצאתי איתו לפחות תת תחום אחד שהוא אוהב, עשה בעבר, או מת לעשות בעתיד. אם זה ריקוד,יוגה, פילאטיס, רכיבה על אופניים בחיק הטבע או אפילו הליכה פשוטה בים או בפארק עם חברה. "ספורט" נחשב לכל פעילות שאנו עושים שמפעילה את הגוף, הפעילות גורמת להנאה ואפילו לשחרור חומרים שמשפיעים לנו על מצב הרוח [הנדרופינים]. אז אני בטוחה שאם תחשבי טוב את יכולה למצוא משהו שאת כן אוהבת וכן מתחברת אליו ואפילו יכולה להנות ממנו שהוא גם יכול להיות זול וזמין. זה יכול להיות פעילות שתעשי לבד, במסגרת קבוצתית, משפחתית או עם חברות.[ביקור בבית קפה או בקניון עולה כסף והליכה בים זה חינם ואת מקבלת רווח נקי והרגשה טובה]. ובאשר לירידה במשקל: תהליך הירידה במשקל הוא תהליך מבוקר שמורכב מתזונה נכונה שהיא 60% ופעילות גופנית 40%. פעילות גופנית לבדה לא תעזור לירידה במשקל אם היא לא תלווה בשמירה על המשקל אך תשפר את הבריאות, את המצב רוח, את הכושר הגופני. אנשים ששומרים על דיאטה נכונה יורדים במשקל אך האנשים ששומרים על דיאטה נכונה וגם מבצעים פעילות גופנית יורדים יותר במשקל. בנוסף, אלו שמבצעים פעילות גופנית מצליחים לשמור על המשקל לאורך זמן כי זה אומר שהם עשו גם שינוי באורח החיים. אני מקווה שדעתך קצת השתנה. בכל אופן אם תנסי קצת "ספורט" זה לא יכול להזיק אלא להיפך ויכול להיות שאפילו קצת תהני מזה.

nngr

New member
כושר תזונה ומשקל שאלות

שאלה על הקשר בין תזונה משקל וכושר. אני אישה בגיל 42 גובה 1.68 ומשקל 67.5. בחצי שנה האחרונה הצטרפתי לקבוצת הרזיה (כמו שומרי משקל) ובמקביל התחלתי לעשות ספורט (פעמיים בשבוע אימון ריצה בקבוצה כ- 6-8 ק"מ), ועוד פעם עד פעמיים אימון חופשי של כ- 4 ק"מ. בריצה ובהיקפים יש שיפור אבל במשקל ממש לא אני עומדת במקום. בנוסף לזה אני נמדדת במשקל בבית שמודד אחוזי שומן, (דרך הרגליים)ולא נצפה שינוי משמעותי. אשמח לעיצות.

היי

היי על מנת להוריד במשקל את צריכה להגיע למאזן קלוריות שלילי שזה אומר שאם נחשב את הכנסת הקלוריות פחות ההוצאה את תהיי בגירעון ואז את תרדי במשקל. לא הבנתי אם המטרה שלך היא פשוט לרדת במשקל או רק לשנות את רקמות הגוף ולעלות את מסת השריר ולהוריד ממסת השומן ואז המשקל יכול להישאר אותו הדבר בנוסף, את תראי ירידה בהיקפים. ישנם עוד גורמים שיכולים להאט ירידה במשקל במידה ואת שומרת בקפידה על תזונה נכונה ופעילות גופנית. [בעייה בבלוטת תריס, גנטיקה, דיאטות חוזרות ונשנות שיכולות להוריד את חילוף החומרים , אפקט היו-יו]. אני מציעה לך להמשיך ולהתמיד על שמירה של אורח חיים בריא שכולל תזונה נכונה ופעילות גופנית שמתאימה לך. מבחינת הפעילות הייתי מציעה לך לגוון את האימונים: להוסיף אימון כוח, לגוון את האירובי לא רק בריצה אלא בעוד דברים כמו רכיבה על אופניים, שחייה. ובמידה ולא תראי תוצאות -ירידה במשקל או באחוזי שומן אז נדבר.

nngr

New member
תשובות + שאלות נוספות

עשיתי את כל הבדיקות האשפריות ואין שום בעיה. המטרה שלי בסה"כ היא להראות טוב, כלומר ירידה באחוזי שומן. שאני נשקלת במשקל ביתי שמראה אחוזי שומן (עמידה על משקל) האחוזים הם בסביבות 34% . המטרה היא לרדת לכיוון ה - 30%. הBMI בגבול הנורמלי. על מה חשוב להסתכל משקל או אחוזי שומן? האם אחוזי השומן שנמדדים במשקל ביתי הם נכונים?

משקל ואחוזי שומן

בשבילך יותר חשוב להסתכל על אחוזי השומן כי יכול להיות שעלייה במשקל היא כתוצאה מעלייה במסת שריר ושריר שוקל יותר. אחוזי השומן הנמדדים במשקל הביתי הם לא מדויקים אך בהחלט נותנים תמונה כללית לגבי מצב השומן בגוף. מה שחשוב שכל שקילה תהיה תקפה לשקילה הקודמת: על אותו משקל, באותם תנאים פחות או יותר כדי שהיא תהיה מהימנה ותקיפה כמה שניתן שתוכלי להשוות. מכשיר שנקרא "קליפר" הוא יותר מדויק למדידת אחוזי שומן. בעזרתו מודדים שומן בארבעה מקומות ובסוף מחשבים.[ניתן למצוא את הקליפר אצל מאמני ספורט, דיאטנים,בקופת חולים], בנוסף, יש חשיבות למיומנות של המודד. בנוסף, את יכולה למצוא נורמות של אחוזי שומן באינטרנט לפי גיל ומין ותוכלי לדעת איפה את נמצאת ביחס לאוכלוסייה מבחינת נורמה של אחוזי שומן. אם תתמידי בפעילות הגופנית תוך שמירה על תזונה התוצאות יגיעו לבסוף. הכי חשוב שאת נהנית מההרגשה הטובה מעצם עשיית הפעילות ושמירה על הבריאות. בהצלחה

למעלה