שלום לכולם

gilka

New member
תראה

אני לא חי בבועה. אני יודע שהמדינה נמצאת היום במצב קשה מבחינה כספית. לכן גם לא אמרתי "בואו נבטל את כל המיסים על המכוניות עכשיו", פשוט ציינתי שזה עושה רושם שזה לא מפריע לאף אחד ואף אחד לא מדבר על זה. חוץ מזה, עושה רושם שהמדינה גם עושה (כנראה בלי כ"כ לשים לב) רק רע לציבור הנהגים. נראה לי שזה פשוט נובע מחוסר אכפתיות. הנה דוגמה: המדינה הנהיגה את השיטה של "מדרגות המס" על רכבים שמקבלים מהעבודה. מה שקרה הוא, שכל המכוניות של קבוצה מסויית (ניקח את המשפחתיות לדוגמה) עולות אותו הדבר. למה? כי האינטרס של חברות הליסינג הוא לקבל את המכונית בכמה שיותר הנחה. לא בכמה שיותר בזול-העיקר שההנחה תהיה גדולה, כי ככה הם מוכרים את הרכב לאחר 3 שנים כמעט במחיר שבו הם קנו אותו. כך יוצא שכל יצרן שמקווה למכור לליסינג חייב לייקר את הרמה הבסיסית של הרכב להכי הרבה האפשרי ללא מעבר לקבוצת המס הבאה. ובמי הדבר פוגע? באזרח הקטן. אני באופן אישי לא חושב שמישהו בשלטון עשה את זה מכוונה רעה או משהו. זה פשוט מחוסר אכפתיות. חוסר תשומת לב.

SupermanZW

Well-known member
תגובה

כתבת "אותם אנשים שעד לפני כמה שנים היתה להם מכונית משפחתית ממוצעת, והיום, לצערנו, לפעמים מעדיפים לוותר על התענוג לטובת האוטובוס ושאר תחבורה ציבורית..." אך הדבר אינו נכון, אנשים שאין בכוחם לקנות מכונית חדשה יקנו כמעט תמיד מכונית משומשת ולא יוותרו על מכונית לחלוטין, גם אם המיסים על מכוניות היו גבוהים בהרבה (כפי שהיה לפני הרפורמה של 1991) כמות המכוניות ל-1000 איש היתה נשארת זהה אך גיל המכונית הממוצעת היה גבוה בהרבה, לכן על המדינה להוריד את המיסים על המכוניות ע"מ שגיל המכונית הממוצעת ירד, משום שכידוע שככל שמכונית היא חדשה יותר היא גם בטיחותית יותר כי תקני הבטיחות מחמירים עם השנים, וכך גם יקטן מספר תאונות הדרכים והפגיעות של נפגעי התאונות יהיו קלות יותר.

למעלה