שלום לכולם!

ymca101

New member
שלום לכולם!

טוב, הייתה לי איזו בעייה שהעליתי בפורום תמיכה טכנית(מחשבים) והפנו אותי אליכם, אז אני מקווה שמישהו יוכל לעזור לי. אני מתכוון לקנות מצלמת וידאו SONY DCR-TRV840 בארה"ב עוד שבוע, אבל יש בעייה - המצלמה מקליטה בשיטת שידור NTSC שכידוע לא נפוצה בארץ הקודש... הכל טוב ויפה, חוץ מהעובדה המצערת שהטלוויזיה שלי עובדת רק בשיטת PAL (למען האמת יש סיכוי שגם NTSC אבל לצורך העניין נניח שלא) ולשאלת השאלות - ברור שבמצב הקיים אני לא יכול לחבר את המצלמה לטלוויזיה, אבל... אמרו לי שאני יכול לקנות וידאו מולטיסיסטם (הנוכחי עובד רק ב PAL), ואז לחבר את המצלמה לוידאו ואת הוידאו לטלוויזיה וככה אני אצליח לראות תמונה בטלוויזיה. בפורום תמיכה טכנית אמר לי מישהו שאני לא צריך סתם וידאו מולטיסיסטם, אלא משהו כמו NTSC PLAYBACK ON PAL בקיצור, אם מישהו מבין בעניינים האלה - איפה משיגים וידאו כזה, האם מדובר בוידאו רגיל עם מולטיסיטים או במשהו יותר מתוחכם, ושאלה אחרונה - בהתחשב בכל הסיבוכים, כדאי לי לקנות מצלמה שעובדת ב - NTSC או לשלם עוד 200$ בארה"ב על אותה מצלמה שעובדת ב PAL. תודה

ymca101

New member
אה, ודרך אגב...

ראיתי שמוכרים בדיוטי פרי מכשיר משולב של LG- DVD ביחד עם וידאו רגיל ב - 200$, ומכיוון שאני רואה שאתם די מתמצאים במכשירים - האם המכשיר הזה יכול לעשות את העבודה של המרת NTSC ל PAL? (אם כבר וידאו חדש, אז למה לא DVD באותה הזדמנות?)

jalon

New member
תשבוה

ממה שידוע לי ישנם שני סוגי מכשירי וידאו מולטיסיסטם: 1. כאלה שיודעים לנגן כל פורמט ולהוציא בדיוק את הפורמט שקיבלו. 2. כאלה הכוללים ממיר אשר יודע להפוך פורמט אחד לאחר. הסוג השני הוא מה שנקרא NTSC PLAYBACK ON PAL. המכשיר ממיר את אות ה-NTSC לאות PAL. אגב, הוא לא יעשה המרה הפוכה. ולעניינך: קודם כל, כדאי לוודא מעל ומעבר לכל ספק שהטלויזיה שלך אינה קולטת NTSC. יש טלויזיות שה-TUNER שלהם יכול לטפל רק ב-PAL, אך הם יכולים לקבל NTSC מכניסת הוידאו הישירה - מה שמספיק מבחינתך. יש גם מכשירים שאינם עוברים אוטומטית לשיטת השידור המוקרנת, וצריך ללחוץ בהם על כפתור מיוחד - SYSTEM או משהו דומה. כפתור כזה תמצא בד"כ בפנל שע"ג הטלויזיה עצמה, ולא בשלט. אם לא הלך, ואתה משוכנע שהטלויזיה היא PAL בלבד - תצטרך למצוא מכשיר הכולל ממיר. מכשירים כאלה היו נפוצים מאוד בעבר. היום, כאשר כמעט כל הטלויזיות הנמכרות הן מולטיסיסטם - יש פחות צורך במכשירים כאלה. הורדת הממיר מהמכשיר מאפשרת להוזיל אותו. עם זאת, נראה לי שעם מעט מאמץ - תצליח למצוא מכשיר וידאו מתאים.

פתרון עקום משהו

וידאו שיודע לעשות NTSC Playback on PAL TV עושה זאת רק לקלטות שהוקלטו ב NTSC. הוא אינו יודע לבצע המרה בזמן אמת - לקבל NTSC בכניסה ולהוציא PAL ביציאה. יתירה מזאת, לא כל מכשיר שמסוגל לבצע NTSC Playback on PAL TV יודע להקליט אותות NTSC ולכן יתכן שכאשר תחבר אליו את המצלמה, ולו לשם הקלטה על קלטת, לא יהיה לו מושג מה עושים עם האות. כדי לראות בזמן אמת מה שהמצלמה מוציאה, תזדקק למכשיר נפרד (לא וידאו) שמבצע המרה מ NTSC ל PAL. זה עולה כמה מאות שקלים, ואיכות התמונה סבירה אך לא מדהימה. הפתרון המושלם הוא להחליף טלוויזיה. כל טלוויזיה בשוק מסוגלת להקרין היום אותות NTSC, ומחירה של טלוויזיה 29 אינץ´ מתחיל בפחות מ 3000 ש"ח.

eladts

New member
ופיתרון לקמצנים

יש בשוק מונטורי COMPOSITE מימי הקומודור 64 העליזים שתומכים גם ב-PAL וגם ב-NTSC. תוכל להשיג כזה אם תמצא במחיר מגוחך של 100-150 ש"ח. לי יש שניים כאלו, אבל אני לא מוכר כי אחד משמש כטלויזיה בחדר השינה והשני לגיבוי

ניר ש

New member
לא מדויק

הוידאו של (פנסוניק, לא זוכר את הדגם) מסוגל לבצע NTSC playback on PAL TV והוא גם מבצע זאת בזמן אמת. הטלויזיה שלי היא לא מולטי-סיסטם וכדי לראות DVD ב ZONE 1 חיברתי את ה DVD לוידאו הגדרתי לו שיבצע המרה וחיברתי את הוידאו לטלויזיה. זה עבד ואפילו באיכות טובה יחסית (בטלויזיה שלי "21 לא היה הבדל מהותי בין חיבור ישירות של ה DVD לבין חיבור דרך הוידאו, סביר להניח שבטלויזיה טובה יותר ההבדל יהיה גדול יותר).

atudaman10

New member
תודה לכולכם

בדקתי בפרוספקט של הטלווזיה (סוני מלפני עשור) וכתוב שה - COLOR SYSTEM זה PAL NTSC4.43, NTSC3.58 יש שתי שיטות NTSC? , נניח שהטלוויזיה באמת יודעת לטפל בשתי שיטות ה NTSC לעיל, זה אומר שאני יכול להסתפק בוידאו מולטיסיסטם בסיסי? כלומר הוידאו יקלוט אות NTSC ויוציא אות NTSC ואז אני צריך להעביר את הטלוויזיה למצב קליטת NTSC? (והאם במצב כזה אני אוכל להעביר ההקלטות שביצעתי במצלמה למכשיר הוידאו - ויצאו לי קלטות וידאו רגילות בפורמט NTSC?) דרך אגב, אתם ממליצים על המכשיר המשולב DVD פלוס וידאו מהדיוטי פרי?

jalon

New member
אתה בכלל לא צריך וידאו

אם הטלויזיה שלך יכולה לקבל NTSC אז מה הבעיה? קנה כבל מתאים, כזה שיוכל להתחבר לכניסות שיש לטלויזיה וליציאות שיש למצלמה, לחץ PLAY, הגדר את הטלויזיה לקבל NTSC - ושלום על ישראל.

shafran

New member
אבל...

זו DV??? אם כן, ואתה רוצה בעתיד לרכוש כרטיס עריכה למחשב, דאג שהכרטיס הוא NTSC ולא PAL כמו בארץ, כי אז תיהיה לך בעיית תקשורת בין ה מצלמה ל FIREWIRE....

atudaman10

New member
שתי בעיות

א - אני רוצה להעביר את ההקלטות מהקלטות הקטנות של המצלמה לקלטות הנורמליות של הוידאו, ואני צריך לדעת איזה וידאו לקנות ב - כפי שהסברתי בפרוספקט המקורי של הטלוויזיה כתובות של שיטות NTSC ככה שנראה לי (כמובן תתקנו אותי אם אני טועה) שאלו שיטות ישנות והיום יש שיטה חדשה אחת של NTSC. חבל סתם לקנות מצלמה שבסוף לא תתחבר לטלוייזיה. אגב המלצה לכולכם - אל תקנו מצלמות וידאו בארץ(טוב זה ברור), אבל גם כשאתם בחו"ל, אל תקנו מצלמות PAL - הידעתם שאותה מצלמה ב-ד-י-ו-ק, אחת עובדת ב PAL ואחת ב NTSC, ה - PAL יקרה ב - 200$.

MartinHSabag

New member
כן, יש שתי שיטות NTSC

ההבדל ביניהן הוא תדר גל הנושא של הצבע. אין קשר לחדש-ישן, שתי השיטות עדיין עובדות תלוי איפה. בקשר לחיסכון.....מרוב רצון לחסוך 200$ כבר שכחת שאתה הולך להחליף VCR + כבל + כרטיס למחשב +.....

למעלה