שלום לכולם!!!

kikona126

New member
שלום לכולם!!!

נתחיל עם שנה טובה וגמר חתימה טובה לכולם! חזרתי עכשיו מלימודים בחו"ל, ובאחד השיעורים שהיו לנו דיברנו על "האם צריך תמיד להגיד לילדים את האמת" ואז המרצה דיברה על מצב של מלחמה, האם במצב של מלחמה צריך לספר לילד שיש מלחמה? אני כמובן עניתי שכן, אבל שצריך לדבר עם הילד בגובה העיניים - ולהשתמש באוצר מילים שהוא מכיר... ושזה חשוב כן לדבר איתו כי אם ההורים לא ידברו איתו אז הוא ישמע את זה בחוץ וזה יותר יפחיד אותו... מה אתם חושבים? האם צריך לספר לילדים את האמת? או שאולי לפעמים צריך לשקר וללבן דברים כדי להגן עליהם? האם כשאנו מעגלים פינות אנחנו באמת מגינים עליהם?

טליה Talya

New member
היי מתוקה../images/Emo23.gifברוך שובך

אני אענה להודעתך בתום יום כיפור.

טליה Talya

New member
אני מרגישה כמוך!!!

במצב קימוני כמו מלחמה הילדים חשים את המתח שההורים שרויים בו שומעים קטעי חדשות המון סימני שאלה באוויר. חייבים לדובב את הילד שישאל וידבר על מה שמציק לו ובהתאם לענות לו. לא להגיע למצב של תאורי זוועות.... אבל בהחלט להסביר. אני זוכרת עוד מילדותי הייתי מרגישה שהוריי מסתירים ממני דברים "כדי להגן עלי" אבל זה רק יצר אצלי חוסר אמון בהם ובעיקר בילבול...שאני מרגישה שמשהו לא קשורה ומתנהגים כאילו הכל בסדר.... אני ממש זוכרת שהמצבים האלה העמידו אותי במבוכה ובחוסר ביטחון רב!!! כשיש סיפורי זוועה בחדשות-כל הרציחות הנוראיות למשל, שבמקרה הילדים נחשפים לכך בחדשות ובעיתונים אז לגדולים אני משתדלת לגעת בפרטים עד כמה שהם חוקרים ושואלים ולא מעבר ואני נותנת להם פתח לסוף טוב... גם אם אין כזה...אני מרגישה שבמקרים מסויימים הם חייבים את העוגן הזה של "סוף טוב".

למעלה