שלום לכולם

yonigal1

New member
שלום לכולם

אהלן כולם חדש בפורום...לקיתי בוירוס הבונסאי לפני שנתיים וזה מחמיר לאט לאט...:) ממליץ לכולם לצאת לטיול בטבע (אני קורא לזה לעיתים "טיול בונסאי") ואולי אפילו למצוא איזה עץ אחד או שניים.... אם לא מוצאים,לפחות נהנינו מנוף ואויר טוב . (מנסיוני, סיכוי טוב למצוא "מועמדים" באיזורים מסולעים ) שבוע גשום שיהיה לנו יונתן

סן תאי

New member
שלום יונתן

ברוך הבא לפורום. אנחנו קוראים לזה טיול ' ימאדורי '. באמת מומלץ מאוד בתקופה זו של השנה. בשבוע שעבר יצאנו כמה חברים ביום נפלא. ראשון פגשנו אורן מדהים שפרץ לו מתוך סלע ענק.

סן תאי

New member
בהמשך המסע

הרמנו את הראש וראינו קן ציפור ענק, קוטרו כ- 80 ס"מ.

סן תאי

New member
אחרי שעבדנו קשה

התיישבנו לאכול. גדעון הפתיע עם בקבוק יין משובח שעשה לנו את היום.

סן תאי

New member
ביציאה ראינו את האורן המיוחד הזה

וכן, גם מצאנו כמה דברים מעניינים, אחרי שיקלטו נעלה צילומים.

גיא קרן

New member
מצטער לקלקל - עקירת עצים מן הטבע היא עבירה

רב עצי ארץ ישראל הינם עצים מוגנים ואסור לעקרם. אני קצת מתפלא שמנהל פורום לא מתבייש לחנך לדבר עבירה מעל גבי הפורום שלו.

סן תאי

New member
כל כך הרבה טעויות בתגובה אחת

קשה לי להחליט ממה להתחיל. א. אני לא מתבייש. ב. אני לא מחנך. ג. הפורום לא שלי, אני רק מנהל אותו. ד. לא ברור לי ממה אתה מסיק שעקרתי עצים.זה לא מופיע באף אחת מההודעות. ה. ניתן, מומלץ וחשוב לקבל אישור מקק"ל לעקור עצים שמתאימים לצרכים שלנו. ו. להבא, אם יש לך תהיות בנושא כלשהו אתה מוזמן לברר בנימוס את הסוגיה ולא להטיל רפש לחינם. המשך שבוע נעים

גיא קרן

New member
ההסבר פשוט מאד

א. ציטוט מדבריך: "מצאנו כמה דברים מעניינים, אחרי שיקלטו נעלה צילומים" - אני מניח שאין הכוונה פה ב"אחרי שיקלטו" לקליטת העצים בטבע, כולנו רואים הרי שהעצים חיים היטב בסביבתם הטבעית. ב. אני לא מוצא שסביר מאד שק"קל או אחראי היערות באיזור יתן אישור לעקירת עצים מסביבתם בטבע על מנת שישמשו באוסף הבונסאי הפרטי של מישהו מאיתנו. תעשה לי טובה ואל תזלזל באינטילגנציה של הקורא. ג. לא "הטלתי רפש" - כל מה שעשיתי זה להעביר ביקורת ולהתריע בפני הקוראים על היות "ימאדורי" בארצנו - מעשה לא חוקי ברוב המקרים (בהם אין אישור עקירה, כאמור).

סן תאי

New member
שינוי גישה

זהו לשימחתי לא פורום המסייע בהבנת הנקרא. לו היית עוסק באופן רציני בבונסאי, וימאדורי היה נושא חשוב עבורך, היית אולי טורח לנסות לפנות לקק"ל לקבל רשות כפי שאני עשיתי לא פעם, ואז היית מגלה להפתעתך,שמה שאינו סביר בעייניך סביר מאוד בעיניי אחרים. אם אנחנו עוקרים משהו, אלו צמחים שלא הצליחו להתפתח למלוא הפוטנציאל שלהם מסיבות שונות, או צמחים אחרים שגדלו באזורי יער צפופים שלקק"ל יש עניין בדילול הסביבה. ועכשיו בניגוד לרוח הדברים עד כה, אני מזמין אותך לעשות "סוויץ" בחשיבה לתרום משהו חיובי לפורום ואלי גם לקחת כמה דברים טובים להמשך דרכך בבונסאי.

דשאא

New member
גיא אתה עייף

גיא תפסיק לדבר שטויות אני מציע שתלך לישון

סן תאי

New member
מאמר מעולה

המקיף והמיקצועי ביותר שיצא לי לקרוא. חובה לכל מי שעוסק בימאדורי !!!

למעלה