שלום לכולם,מבקשת עזרה......

שלום לכולם,מבקשת עזרה......

היי אני טלי ורק משוטטות כאן בפורום הדמעות לא מפסיקות ללטף את פני.... לקרוא את שעל ליבכם ולהבין את הצד שלכם אבא נפטר לפני שנתיים וחצי בגיל 59 מדום לב אמא מאז לבד.יש לה רק אותנו המשפחה כל החברים הטובים שלהם-נעלמו מיד אחרי השבעה אולי אנשים לא יודעים איך להתמודד עם הכאב,אני לא באה לשפוט ובטח לא כאן אבל אמא לבד.וככל שעוברים היים,הלבד מחניק וכואב וצורב וקשה לה ניסיתי לשכנע אותה להיכנס לפורום ולהיות חלק פעיל או סביל אבל ...היא ביישנית ואני יודעת שהיא לא תעשה זאת אני רוצה לדעת אם יש קבוצות תמיכה או מעין מפגשים של אלמנים אלמנות באיזור המרכז ראיתי את ההתכתביות על העיר חיפה אבל מין הסתם זה לא רלוונטי לגבינו אם יש מישהי/מישהו בני גילה כאן שמעוניינים לחזק אותה ואולי להוביל אותה החוצה מהשכול(עד כמה שניתן) אני רוצה שהיא תצא,תבלה עם אנשים בני גילה ולא רק איתנו הילדים שתצא לסרטים הצגות מופעים בתי מלון בתי קפה.....שיהיו לה חיים.....לא רק בית עבודה ומשפחה אני אשמח אם תצרו איתי קשר במייל היא מתה להכיר חברים,חברות אבל אין לה את האומץ והיידע והכוח -להתחיל היא בן אדם מקסים ,חם,אוהב ,דואג,אכפתי לסיבה,אנטילגניתית......אבל חלשה נורא כעת והיא זקוקה לעזרה

תשמעי יקירה שלי

תפני לויצו או מעמ"ת באיזור שבו אמך חיה ומתגוררת שם תמצאי קבוצות תמיכה שויצו מפעילה לאלמנות יודעת שיש קבוצה בפתח תקווה שמדי פעם מפרסמים פה אבל העו"ס של ביטוח לאומי המטפלת באלמנות תוכל לכוון אותה לסדנאות התמודדות עם האובדן זה חלק מהזכויות שלה כאלמנה , קחי אותה לביטוח לאומי ותקבלי משם עזרה לאמך תוכלי לפנות לנעמ"ת וגם לויצו ושם תוכלי לארגן להב חוגים ומפגשים לנשים בגילה אצלי בשכונה העאו"ס מפעילהב אלמנות במתנ"ס , חוגי התעמלות לנשים והרצאות בערב יש פעילות חברתית הכתובות אצל העו"ס בביטוח לאומי או בעיריה או במתנ"ס המקומי

היי נסיכת הכוכב

לדבי ביטוח לאומי,עד כשהיינו "טריים" כשנה וחצי לאחר האובדן פניתי ונאמר לי שהיא לא נמצאת מתאימה כי הקבוצה נפתחת רק לאנשים בטווח השנה הראשונה וגם היא נפתחת פעם ב.... לגבי מתנסים,אמא שלי מנהלת מתנ"ס ,עובדת עירייה ואין כזה בעיריינו ודווקא מאחר והיא מהתחום הנ"ל היא העובדת בשעות המדוברות של חוגים ,הרצאות וכו" אבל אני בהחלט אנסה את נעמת וויצו". תודה!

מהנסיון שלי

כבת לאמא שכולה ואלמנה לא נגשנו לביטוח לאומי , אלא לקחתי אותה למתנ"ס ושם רשמתי אותה לפעילות הספורט חוגים בבוקר להתעמלות בונה עצם וכו שמתאים לגילה ולא פעם קמתי מוקדם ולוויתי אותה לשם , תשמעי זה עזר הבנות ליוו אותה הביתה ונוצרו קשריםהיא פרחה שם שקבלה אירוע מוחי , לא יכלה להשתלב במתנ"ס , את השיקום עשינו בבית , ומטפלת הלכה איתה כל יום ההליכה עשתה לה נהדר , ואז מצאתי מועדון לחצי יום ושם שוב ההתעמלות שמרה אותה על מצב טוב להבריח את הדכאון מבלי להשתמש בתרופות נוגדות דכאון , הפעילות עשתה לה רק טוב טזה מה אני מציעה לך במקרה של אמך , אתץ אומרת שהיא עובדת במתנ "ס זה אומר שהיא בין אנשים , היא פעילה ויכולה להתעמל, שכנעי אותה להרשם להתעמצלות בונה עצם שם היא כבר תמצא חברות מהר מאד כי בתפקיד שלה היא לא יכולה לחשוף את הקושי שלה כאלמנה , לכן תצטרך מסגרת אחרת בה היא תוכל לחשוף מה עובר עליה

טלטל היקרה

אכן מהפכה עברו חיה של אמך ונעים לראות שאת דואגת לה . סדנאות להתמודדות עם אובדן יש דרך בחטוח לאומי באזור מגורה.בנוסף במאמרי הפורום תמצאי מגוון סדנאות וכן ספרות רלונטית . את צודקת ברצונך שאמך תבנה לה חיים מלאים משלה, והשלב הזה יגיע בקצב שלה עד אז תהיו לצידה ותתמכו בה . בנוסף המלצתי לך לעודד את אמך לצאת לחוגים ,זו דרך נהדרת ליצור חברויות חדשות. כל הכבוד לך על רגישותך לצרכה של אמך.
טלי

היי ותודה!

תודה על ההקשבה והרצון לעזור אני בהחלט אבדוק שוב את האופציות שעומדות לרשותי בפני ביטוח לאומי למרות שנאמר לי כבר שזה לא רלוונטי ונראה לאן יוביל היום...

למעלה