שלום לכולם ולכולן
תגובה מוזרה של אמא...

אסתי התכוונה לדבר מאוד פשוט

כל ניצול התחיל פעם במשהו קטן והפך בסוף להרגל

חמה חולה זו לא סיבה שהכלה תנקה אצלה יש לחמה בעל,יש לה ילדים הם אילו שצריכים לעזור בתחזוקת הבית
ואם האמא הנ"ל העירה את מה שהעירה היא כנראה יודעת למה....

שוב, כמו שכתבתי לאחרים:

לא הייתי לבד בכל עניין הנקיונות והבישולים. חמי, בן זוגי, אחיו ואחותו היו שותפים מלאים וחילקנו את המשימות שווה בשווה.

תייעצי, נראה אותך

חמותי מתחננת לזמן בייביסיטר. כמהה אליו.
אם גיסי וגיסתי (אלה שהיא עושה להם המון בייביסיטר), מחסרים לה משעות הבייביסיטר שלה, היא נעלבת מאד.
אז תייעצי לה, קדימה, היא היתה נותנת כל הון כדי להיות אופר ולראות את הנכדות והנכדים שלה כל יום כל היום

זה כי היא באמת רוצה בקשר או

שזה מאפשר לה להיות קורבן כשהיא לא מקבלת גישה 24/7?

את גרה בחו"ל, וגם כשהייתם בארץ

סיפרת שלא התראיתם הרבה,
וכשהתראיתם מן הסתם חמותך היתה תחת פיקוח מחמיר - מעניין מאוד למה היא כמהה לבייביסיטר

אני אישית ובחיי האישיים חושבת שלעשות בייביסיטינג זה כל מה שכתבתן,
מקריאה פה בפורום ומחשיפה לעוד אנשים בעולם אני למדה שזה לא כך
ואין מה לעשות עם זה, למצוא סידור לילדים עדיין נתפס כתפקידה של האישה ולא תמצאי גבר שמתלונן כי חותנתו לא מסכימה לעשות בייביסיטר.

אני דווקא כתבתי על הילדים שהיא

כן עושה להם בייביסיטר.
אם במקרה, לא יצא שבוע-שבועיים, ישר יש תלונות ובכי שלא נותנים לה להיות סבתא

כשהיינו בארץ, התראינו בערך פעם בשבועיים, שזה לא בהכרח לעתים רחוקות, גם אם נשווה לפעם בחצי שנה עכשיו, וגם אם נשווה לממוצע בפורום

ולגבי ה"נראה אותך"

אני מביעה את דעתי למי שמבקש אותה.

אני לא יכולה לייעץ לחמותך כשאת מסננת את השאלה שלה, וכשהיא בכלל לא מעוניינת בעצה בתחום הזה.

כמו כן מה שנכתב בתגובתי היה פראפראזה לעצה "אל תעזרי לה שלא תהפוך אותך למשרתת". שכחתן להזהיר אותה שלא תנגס בתפוח!

קליספרה

New member
בחיי שאני לא מאמינהלמה שאני קוראת כאן

החמות - אישה שעד כה דחתה את עזרת הכלה - אושפזה , השתחררה, ועדיין מרגישה לא טוב

נכון לרגע זה בקשה באופן חד פעמי את מה שהאמא מקבלת כל שבוע ולא בדיוק מתנגדת לעזרה הזאת.
האמא היא זאת שמעירה כאילו היא לא מרשה לבת שלה להרים כוס בבית - של מי כאן בדיוק הניצול? של החמות או של האמא?

ואיזה תאוריות - שלא תתרגל ,למה היא לא לוקחת עזרה מבחוץ?
כאילו מה?
העולם על פי "חמותי ואני"
ההורים, ובעיקר החמות, הם בובות שצריכים לתכנן את כל חייהם סביב הגחמות של ילדיהם, אחרת הוא נתפסים כחראות ואגואיסטיים, אבל אם החמות מבקשת עזרה - שמו שמים - תיאוריית הקשר.

אלוהים, שישאר רווק יותר עדיף , בחיי

כמעט הכל נכון עד למשפט האחרון שלך

במקום שישאר רוק יפשיל שרוולים וינקה את הבית בעצמו. הוא לא התחתן כדי שתהיה לו או לכל אחד אחר מנקה.
מרתיח אותי נורא השובינזם הטהור הזה.

ועוד משהו לגבי ה"כמעט" - לא, זה לא העולם על פי "חמותי ואני" זה העולם על פי מספר אנשים, ויש כאלו בפורום שחושבים אחרת. וגם הגיבו אחרת.

קליספרה

New member
יש להם את הדינמקיה שלהם

אין לי מושג מה קורה שם אבל מזה שהיא אמרה שחמה וחמותה לא מאפשרים לה בדרך כלל לעזור, אני דווקא יוצאת מנקודת הנחה שהם עובדים יחד, רק שכרגע החמות מושבתת בגלל מחלתה.
אולי הוא לא יודע לבשל והיא רוצה שהכלה תבשל כשבעלה ובנה מנקים - מה אני יודעת?
מה שאני כן יודעת שמכאן לקפוץ לכאלה סרטים שאנשים כאן הסריטו זה לא פחות מהזוי.

ענית באופן כללי

ועל כן כמו שכתבתי אני מסכימה עם הדברים הספציפים האלו. וגם כתבתי לה דברים ברוח דומה. ולא רק אני.
אני כן רואה שהיא ציינה במפורש שהעזרה התבקשה ממנה, שהיא זו שהציעה את העזרה, שהיא זו שעוזרת לאמא שלה, ושאמא שלה היתה זו שאמרה לה. הבעל לא הוזכר בשום שלב של עזרה או עבודה או להזיז את ישבנו הענוג בנושא הנ"ל

קליספרה

New member
אני שוב אומרת, זאת הדינמיקה שלהם

שום דבר בדינמיקה במשפחה הזאת היא לא משהו שאני מבינה -
עם גרר לא היו לוקחים אותי כל שבוע להורי ולחמותי - ואני שונאת לנקות את הבית שלי כך שאין צ'אנס שהייתי מתנדבת לעזור על בסיס שבועי

רק איפה הבן לא ברור לך בסיפור הזה?
כל מערכת היחסים במשפחה ההזויה הזאת לא ברורה לי
מה שברור לי שיש משהו חולני בביקורת על חמות שפעם אחת מסכימה שכלתה תעזור כשהיא לאחר אישפוז ואמא שעושה את זה על בסיס קבועה והיא נצלנית וחוצפה לאללה

חמותי ביקשה ממני

בגלל שזו אני שבד"כ מתכננת להגיע לאמא שלי לעזור לה, וחמותי דיברה עם בן זוגי שהפנה אותה אליי, כי הוא לא יכול לדבר בשמי. הוא מצידו הסכים בכיף ללכת לעזור לאמא שלו, אבל לא רצה להתחייב בשמי..

האמת היא שדווקא בן זוגי הוא טבח

אני רק הסו-שף.
ואכן חמי, בן זוגי, אחיו ואחותו לקחו חלק שווה בעזרה. המטרה היתה שלא יקרה מצב שיש אדם אחד שנופל עליו כל הנטל. לכל אחד יש שם את התפקיד שלו בד"כ, וחמותי היא הבשלנית. היא ביקשה שנעזור בעיקר בבישולים בגלל שאת זה השאר לא ממש יודעים לעשות, והיא מכירה ואוהבת את האוכל של בן זוגי ושלי..

למעלה