שלום לכולם אני צריך עזרה קטנה.

ליגי

New member
שלום לכולם אני צריך עזרה קטנה.

טוב אז כך: בחברה מסויימת בארץ החתימו את העובדים על טופס הסכמה של הצבת מצלמה במקום העבודה למטרה מסויימת בלבד--נאמר ---שהמצלמה תופעל ביום כך וכך למטרה וליום מסויים-- נאמר--היו כאלה בחברה שחתמו והיו כאלה שלא-- אנשים שעובדים במשמרת הלילה קיבלו טל' מהטכנאי שאמר שישנה תקלה עם אחת המצלמות--ונתבקשו לסדר לטכנאי את הזוית--בקיצור ולעניין אותו עובד לא ממש הסכים כי הוא היה מאותם אלה שלא חתמו שיצלמו אותו בשעת העבודה-- השאלה שלי האם יש עילה לבוס לפטר אותו???? האם אם יפוטר הוא יוכל לגשת לבית דין לעבודה??? איפה מבררים את זה?? אני מודה לכם מראש.. לילה טוב!!!

kawa

New member
אני חושבת שמדובר בתנאי מקפח בחוזה

אחיד, וכן תנאי שנוגד את תקנות הציבור. היחס בין האדם לבין המעביד הוא יחס חוזי, וכאשר חוזה שאמור להיות התקשרות חופשית בין אנשים מעניק לצד אחד יתרונות בשל כוחו, או לחלופין מאפשר לצד אחד לפגוע בזכויות הזולת בשם 'חופש החוזים' ישנה עילה לביטול התנאי. לפי סעיף 3 לחוק החוזים האחידים; תנאי מקפח בחוזה אחיד- בית המשפט יכול לבטלו. לפי סעיף 30 לחוק החוזים; חוזה שנוגד את תקנות הציבור; בטל ( הגנת פרטיות וצנעת הפרט === תקנת ציבור ! ) , ואם החוזה ניתן להפרדה לחלקים רק אותו חלק בטל. איני משפטנית, אגב, אולם לומדת דיני חוזים במסגרת מסלול דו חוגי ניהול ומדעי המחשב. נתתי לך כיוון- שיש עילה להשתחרר מן התנאי המגביל הזה; לדעתי רצוי להתייעץ עם ארגון לזכויות עובדים; יש כאן השלכה גם על כלל העובדים בישראל אשר המעסיקים, עם התגבר הרעב והאבטלה מרגישים כמו גבירים על קיבתם של אנשים, ומכתיבים להם תנאים לא הוגנים בשל האבטלה החמורה והמחסור החמור. בחוק החוזים ישנו סעיף הנקרא 'עושק' - חוזה שאינו סביר בתנאיו תוך ניצול מצוקת הזולת. אמנם מבחינה חוקית פרוצדורלית ספק אם זה יכול להכנס לעילת 'עושק' כי זו עילה שדרושים הרבה תנאים להתקיים בכדי שתתקיים- אבל מבחינה מוסרית זה 'מסריח', כל הקטע הזה עם מעבידים שמכתיבים תנאים דרקוניים בשל הלחץ שמפעילה מדיניות הממשפלה מקווה שעזרתי
ענבל

למעלה