שלום לחברי הפורום

dude00

New member
שלום לחברי הפורום

כצופה פסיבי בפורום וכמשתתף אקטיבי (אך חסר נסיון) בתחביב הצומח, יש לי כמה שאלות אליכם 1.זרעתי כובע הנזיר לפני כמה חודשים והיום הוא פורח ומלבלב אני משתדל להאביק (ככה כותבים?) את הפרחים ויש לי כמה תרמילים ו/או פירות עם זרעים, רציתי לדעת מתי אפשר לקטוף את הזרעים כי הם לא מתיבשים על הצמח ואני לא רוצה שהם בוקר אחד פתאום יפלו ו/או יעופו ברוח ? 2. זרעתי עגבניות רגילות ו"שרי", האם יש דרך להבדיל בין הצמחים?. מתי העגבניה נותנת פרי (ירק)? והם גדלות אצלי בתוך כיור מטבח- האם הגודל כן קובע ? 3. אפונה ריחנים שזרעתי לפני חודשיים והוציא פרח ראשון היום- היא גודלת באדנית קטנה (50X15 ס"מ בערך) האם זה בסדר? 4. קניתי זרעים של קוליאוס ושל איפומיאה וכבר חודש שהם שתולים בתוך כוסות שתילה ולא נבטו יש עוד סיכוי שהם ינבטו?. לא זרעתי את כל הזרעים -האם יש טעם להמשיך לנסות או שאפשר לזרוק את הזרעים הנותרים ? אני גר בדירת גג כשאור השמש מאיר עד שעות הצהריים בלבד. הרבה שאלות ואולי גם טפשיות תודה מראש - ניר

צפנתי

New member
כמה תשובות:

וברוך הבא!! 1. חכה לסימני השחמה ראשונים, הם לא יעופו. 2. לא יודעת על הבדלים, העגבניה פורחת ומניבה כתלות בגילה, בקיץ זה יותר מהר... 3. אפונה יכולה להגיע לגודל גדול ויותר פריחה בעציץ גדול יותר או בגינה, אבל גם בעציץ בינוני התוצאות יפות. 4. קוליאוס ואפמיאה (לפופית) שמור את הזרעים שנותרו וזרע אותם באביב או קיץ. זה לא צימחי חורף. בהצלחה והנאה!!! אל תשכח לבוא למפגש!!!

למעלה