שלום ושבוע טוב

עדה2

New member
שלום ושבוע טוב ../images/Emo39.gif

ראשית אציין כי איני יודעת אם כאן המקום להעלות הודעה זו או בכלל אם יש את הצורך שאעלה אותה על הכתוב, אך עליי לציין כי כעדה לארוע מסויים מטרתי היא מתוך התחושה שמשהו לא בסדר קרה כאן. אין ברצוני לפרסם פרטים שמות או ציון המקום והתאריך - כי אם את פרטי הארוע בלבד, אתכם הסליחה. בשעה שרוב התושבים נמו את שנתם התבצע אונס אכזרי ע"י קבוצת צעירים באישה צעירה, במנוסתה היא קפצה מגדר בגובה 3 מ' ורצה עירומה כביום הוולדה לרחוב מחפשת מקום מסתור בגינה נטושה בתוך סבך קוצים. מי שהיה בחוץ באותה שעה וראה אותה הזעיק את כוחות המשטרה וצוות מד"א, היא נלכדה על ידי שוטרי המקום מאחר והייתה אלימה לעצמה ולסביבה ושתוייה. בכח ובחוזקה, בבדיקה שטחית ראשונית ללא כל מגע נמסר לצוות מד"א כי הוא יכול לנסוע מאחר ואין לה פגיעה. שאלתי היא- מאיין להם לדעת כי אין לה פגיעה או חבלה פנימית? (קרעים, שברים ודומה)? האם אישה שנאנסה לא זכאית בראש ובראשונה לטיפול רפואי והרגעה??? במשך שעה ארוכה היא ישבה חשופה בחלק גוף תחתון עירום וכבולה תוך המתנה לעובדת סוציאלית אשר מיאנה להגיע מאחר והשעה הייתה שעת לילה ובסופו של דבר היא נלקחה לניידת לתחנת המשטרה לחקירה. עם כל הכבוד למשטרה ורצונם הטוב לעזור, ואני בטוחה כי שאיפתם היא לתפוס ולהעניש כראוי את מי שעשה את שעשה. אך בל לשכוח כי אותה בחורה עברה אונס קבוצתי ויש להבין את התנהגותה כשל חיה פצועה, וכן עליה וחובה לקבל מתן שירות רפואי לפני כל שאלה או חקירה מכל סוג שהיא. ואותה עובדת סוציאלית שסרבה להגיע מפאת השעה - אמנם אני אזרחית אך לא נראה לי הלך הדברים. דעתכם? ותודה.

שלום עדה

את מתארת דברים קשים. אכן הטיפול באותה אישה לא היה מכובד ולא משנה ממה נפגעה. זה לא אנושי להשאיר כך אדם פגוע. אך לצערי, אין כוח אדם לא במשטרה ולא ברווחה שזמין 24 שעות ביממה כדי להקדיש את הטיפול הנאות בנפגעי תקיפה מינית. אני רק תקווה שבתחנת המשטרה מישהו ידע להפנות אותה לגורמים שכן ערוכים לעזור. ואולי כן שווה לפנות לעיתון, לתכנית רדיו (יעל דן למשל מאוד מתעניינת בנושאים אלה), שדולת הנשים או מה שתמצאי לנכון. ושם כן כדאי למסור את הפרטים, על מנת שיהיה ברור הולם. בהצלחה!

למעלה