שלום וברכות. הפורום הזה ממש במקום

oskl

New member
שלום וברכות. הפורום הזה ממש במקום

שאלה לי : בני בן 7 עדיין פוחד להישאר לבד בבית ואני מתכוונת ללבד לעשר דקות. לעיתים אני צריכה לקחת את אחותו לחברה הוא לא מוכן להישאר לבד לכמה דקות בבית. לעומת זאת בבוקר הוא הולך לבד לבית הספר ואינו רוצה שניקח אותו. האם עדיין מוקדם לצפות מהילד לעשות זאת? איך לעזור לו להתגבר על הפחד הזה. בתודה מראש אוס

../images/Emo24.gifפוחד להשאר לבד תגובה

שלום רב, תודה על האיחולים. פחד, הוא תגובה רגשית הגיונית, מנגנון שקיים אצל כל אחד ואחד, הנובע מפירוש המציאות ומוביל אותנו לפעולה. מכאן, שאם המציאות מסוכנת ומאיימת הפחד הוא תגובה נכונה. (יש ללמד ילד לפחד מתנועה מכביש סואן כדי להזהר מפניה). לצד זה, לעיתים רבות ילדים משתמשים בפחד כאמצעי יעיל לשליטה בהורה(שלא במודע)או לחילופיןע"י היותם פוחדים מעצם הפחד שמביע הילד הם גורמים לו יותר ויותר לפחד. שימי לב!!! הילד הולך לבד לבית הספר ואינו רוצה שתיקחו אותו. הילד תובע עצמאות ואחריות. מצד שני בדיוק, אבל בדיוק ברגעים הנחוצים לך הוא מביע חששות. למה? מה הרווח שלו??? חשוב מאוד, ללמוד כיצד לא להתרשם מפחדים ולא להעצים אותם. להקשיב כן. לעודד כן. לבדוק יחד עם הילד מה ניתן לעשות, מה בעצם קורה? ממה הוא פוחד ולזכור ש"הטון של ההורה הוא שעושה את המוסיקה".

fortune

New member
בני הקטן כבר בן 11 ועדיין

פוחד... פוחד לעלות לקומה העליונה לבד להתקלח בערב פוחד לזרוק זבל לבד לאחר רדת החשיכה פוחד מכל מה שנוח לו באותו הרגע... אינו פוחד לאחר הביתה ולחזור בחושך מוחלט מ"רחוק", לראות סרטי אימה בחושך לבד בסלון - הוא גם לא פוחד! בכל אופן, למדתי מילדי הבוגרים יותר שכל ילד והזמן שלו להפסיק לפחד או לחילופין - להתמודד. זה ממש לא בכוונה מצידו, ברור שלא מתוכנן, זה רק חלק קטן מיכולת התמרון הנפלאה שיש לילדינו ואני משתדלת לעזור לו בכל מצב כי בסופו של דבר זה ישתנה מכורח המציאות, אז לא נורא אם עוד קצת...

פחד כמטרה תגובה../images/Emo24.gif

שלום רב, נכון, הילד לא פוחד מתוך כוונה, הילד לא פוחד מתוך מתוכנן, אלא הפחד זוהי דרך מוטעית עבור הילד להשיג תשומת לב יתרה או אפילו לעיתים להראות שליטה. תלוי מה בדיוק קורה?, איך את מגיבה כשהילד מביע את חששיו וכיצד האירוע מסתיים?

fortune

New member
../images/Emo103.gif

על פי רוב מישהו מאיתנו "נרתם" - אנחנו חמישה כאן. לעיתים פוטרים את הדרדק ב"יאלה-יאלה" ולפעמים הוא בעצמו מרגיש מגוחך ומוותר. עלי להדגיש שאין שום בכי מצידו כי אם הנאה מדחיית הארוע שלא בא לו לקיים באותו הרגע, כמו רחצה, שיעורים וכד´. כל אחד והמניפולציות שלו, יש ילדים שמטרתם ממש שקופה לנו ויש כאלה יותר מורכבים, שקשה לעקוב אחר הרעיון שעומד מאחורי התנהגות מסויימת, כזו או אחרת. אצלנו, המתוק הזה מה זה שקוף...

למעלה