שלום ובהצלחה לפורום החדש, שאלה:

שלום ובהצלחה לפורום החדש, שאלה:

איך ברצלונה בינואר מבחינת מזג האויר? האם הקור מעיב על הבילוי? כמו כן, אשמח לקבל טיפים והמלצות למקומות ביקור בברצלונה. תודה.

Yo-man

New member
ברצלונה ב-10 נקודות

הייתי שם לפני 5 חודשים בערך, והינה לך מה שאני קלטתי: 1. מסעדה בשם Moncho´s. יש שתיים (או אפילו יותר), אחת על שדרות רמבלס והשניה כמה רחובות צפונה (לא ברגל) והיא הגדולה יותר. אני יכול לחפש את הכתובת אם תרצי. זה ביומן (בבית). 18 יורו ארוחת בופה עם פאיאה מכמה סוגים, קלמרי מטוגן, שלם בחמאה, בסלט מיונז קר או במרק. שרימפס, צדפות ואויסטרים (זה לא ראיתי בחיים שלי מונח על קרח בבופה !!!). חוץ מזה יש מרקים חמים וקרים (גספאצ´ו). פאסטות, לזניה, אין ספור סלטים ו- מביאים לך לשולחן כמויות בשר (סטייל פאפאגאיו, רק ה ר ב ה יותר טעים). לא לפספס את קנקן הסנגריה (ובספרדית: חָרַא דֵה סָאנגרִיָה, פּוֹר פָאבוֹר) המצוין שלהם, ולא לתכנן בילויים אחר כך... זה לא הולך אחרי ארוחה כזו. 2. "הר היהודים". יש אטרקציה של לעלות ברכבל לטירה. הנוף לא מרנין ולא מצדיק את כל הטיול הזה. אפשר לוותר על הרכבל סטייל עיר הנוער... לעומת זאת יש שם את מוזיאון מירו (שלא הספקתי לצערי) שאמור להיות מוצלח לאוהבי הסיגנון. 3. המזרקה - חוויה מאוד משובבת לב. אנחנו מאוד נהננו. על המפה תראה את המזרקה מתחת להר היהודים, אבל הדרך הטובה להגיע לשם היא מכיכר אספאניה. מהשעה 21:00 וכל חצי שעה מאז יש מופע של מוזיקה אור ומים בן 10-25 דקות, כל פעם קצת שונה. שווה להגיע קצת לפני החשיכה (לאוהבי הצילום). אני לא בטוח איך המקום פועל בחורף... 4. אנשים אוכלים שם ארוחות ערב ב-23:00. נורא קל להתרגל לזה... תתחילי כבר. 5. לא לאכול ברחוב ראמלס. אנחנו אכלנו שם טאפאס ביום הראשון, וכמעט ויתרנו על החוויה בכלל. ביום האחרון (מתוך 3...) הלכנו לרשת Tapa Tapa, והכל נסלח לספרדים. מקום כל כך כייפי, ולמי שלא ממש מבין את השפה - התפריט בתמונות. המלצה קטנה שלי, ואני קרניבור מושבע - מנה של פילפלים ירוקים מטוגנים קלות במלח (Piementas fritas con sal). כל כך פשוט וכל כך טוב. אם הייתי חוזר לברצלונה היום, לא הייתי מנסה שום מסעדה, ואוכל רק שם (ובמונצ´וז). שלא לדבר על הבירות במקום... 6. אם יש לך יותר מ-4 ימים - קפיצה לקוסטה בראווה שווה את המאמץ. 45 דקות ברכבת ואתה שם, ויפה שם (כך סיפרו לי, רק שלא היה לי זמן), שוב, אני לא לוקח אחריות על המלצה כזו בחורף. 7. חשוב לדעת כרטיסים למטרו טובים גם לאוטובוסים, וקל להתמצא איתם יחסית, בעיקר עם עזרה מהמלון. הכרטיסים טובים לשעה מרגע שהחתמת אותם, כך שגם אם את צריכה להחליף בין אוטובוס לרכבת את לא משלמת פעמיים, אם זה בתוך השעה. קני עשיריית כרטיסים (זה בא בכרטיס אחד), זה לרוב משתלם יותר מחופשי יומי. תעשי את המתמטיקה שם. 8. כנסית המשפחה הקדושה - segrada Familia יפה, ואפשר לעלות למגדלים שלה. יש שתי מעליות - ל-65 מטר או ל-55 מטר. ה"נמוכה" יותר שווה הרבה יותר. הבעיה שהירידה היא ברגל. בגלל זה עלינו על הגבוהה (עצלנים שכמונו) וראינו מרחוק ובקנאה את אלה שעוברים אל גישרי האבן מצריח לצריח בצד השני. למגדל של 55 המטרים אפשר גם לעלות ברגל (ישמור האל) ולחסוך כמה יורו (לא זוכר כמה). אחרי שתהיו בפנים ולמעלה אל תוותרו על המוזיאון הקטן והנסתר שנמצא מתחת לכנסיה. דגמים ושירטוטים של הכנסיה איך שהייתה צריכה להיראות אילו הסתיימה העבודה... פשוט מטורף. 9. הבתים של גאודי - ביוני היו 150 שנה להולדת הגאון, ובמיוחד פתחו את בית באטיו Casa Batlo שהיה סגור עד היום לתיירים. הסיור עולה 10 יורו (8 לסטודנט) שזו גניבה לאור יום, ומראים רק את הקומה הראשונה, ואסור לצלם ! ועדין זה שווה. קאסה מילֶה גם מומלץ, וארמון גוּאֶל, קרוב לראמבלס, בדרך לים, שווה את הסיור בו. אנחנו לא ידענו אבל יש חבילה שחוסכת חצי מהמחירים אם קונים הכל במרוכז במרכזי התיירות (בהצלחה במציאתם), ויש שם גם פינקס הנחות לאירועים או מקומות לא מוזאוניים. קאסה ויסנס לא שווה ביקור, והוא סגור לקהל. הפארק כמובן, מיותר לציין. 10. סטודנטים זוכים להנחות בהרבה מקומות. לאישתי היה כרטיס מלפני שנתיים-שלוש, והם קיבלו אותו בחיוך, בלי לבדוק תאריך. כך שאם יש כרטיס ישן (הירוק), הוא עדיין בתוקף בברצלונה. גם הדיל מנקודה 9 ניתן במחיר עדיף לסטודנטים, או סטודנטים לשעבר. את כל השאר תוכלי למצוא בספרים. נסיעה טובה

nitsansh

New member
מזג האויר לא צריך להדאיג אותך

כמו בתל-אביב באותו זמן... אולי 2-3 מעלות פחות...

למעלה