שלום דר קרני

DINAS2

New member
שלום דר קרני

רציתי לשאול שאלה אני אתן רקע כללי אני בת 31 לאחר לידה ארבעה חודשים אחרי קיבלתי שיתוק בפנים שהוגדר כפצייאליס ולאחריו חוויתי עוד לפחות 3 שיתוקים כאלה והיו לי התקפים של פגיעה כנראה בעצב הראיה -היו סחרחורות ראיה כפולה -כמו ענן עוד 3 במספר ודבר אחרון שקרה לי זה מן כבדות ברגליים והתכווצויות -בקושי יכולתי ללכת -קיבלתי סטרואידים סולמדרול 3 ימים ארבעה ימים לאחר הסטרואידים עשיתי MRIמוח נוסף הבדיקה שעשיתי לפניו נאמרה כי תקינה וכאן נאמר באופן כללי שהכל תקין ובנוסף בסדרות T2 ו FLAIR ללא אותות בעצמה חריגה בחומר הלבן הפריונטריקולרי בMRI הקודם נאמר חד משמעי שהכל תקין וכאן נאמרה השורה הזו -לא באופו מהותי אבל זה לא אומר שלגמרי אין רק לא באופן חמור להבנתי שאלתי אותך שאלה באחד הפעמים האים הסטרואידים פוגמים באייכות הבדיקה ... ושוב להבנתי -אמרת שיש בזה משהו אז אני אנסה לחבר את הכל ולשאול האים יש מצב לטרשת נפוצה ??? האים בגלל שלקחתי סטרואידים לא ראו את כל התמונה כפי שהיא בלי לקיחת סטרואידים ( נאמר שאין שינוי מהותי מהבדיקה הקודמת שהיתה טובה ) תודה רבה :)

DINAS2

New member
שאלה קטנה נוספת

מזה T2 וFLAIR על אילו איזורים מדובר ..... זאת אומרת אילו יש שם נגעים היכן הפגיעה ??? תודה

תגובה

נדיר שיש טרשת נפוצה ללא ממצאים ב- MRI, אולם באופן עקרוני סטרואידים יכולים להקטין ואף להעלים נגעים. אבחנתך צריכה להיות מבוססת על ההיסוריה הרפואית הבדיקה הנוירולוגית ובדיקות המעבדה. יתכן שיש מקום גם לניקור מותני - לשיקול הנוירולוג שבודק. FLAIR ו- T2 הן צורות הדמיה של MRI ולא איזורי מוח.

למעלה