שלום בנות, צריכה אתכן

ק ו ק ה

New member
שלום בנות, צריכה אתכן

בשעה טובה ילדתי את ביתי שלשום והיום שבנו הביתה. עוד בחדר הלידה התחלתי להניק והיה מדהים אך היום... המצב שונה הפטמות סדוקות ואף יש דם, החזה עצמו קשה כמו אבן ונראה לי שהיא לא מצליחה לינוק דבר הזמנתי יועצת הנקה למחר אבל עד מחר מה תוכלו ליעץ לי כדי שהילדה תאכל?

justmom

New member
../images/Emo49.gif וברוכות הבאות ../images/Emo140.gif

קוקה ו...? (מה שמה של הנסיכה?) כלל ראשון -האכילי את התינוקת! נשמע שיש לה בעיית תפיסה, כי בתפיסה טובה הפטמות אינן נפצעות. את חייבת לדאוג שהיא תאכל עד שיועצת ההנקה תגיע אליכן (בשום אופן אי אפשר להקדים את הביקור?) אם יש לך משאבה, שאבי והאכילי אותה את החלב שלך בכפית פלסטיק חד-פעמית קטנטנה (או בבקבוק אוונט עם פטמה מספר 1, לזרימה איטית ביותר). אם אין לך משאבה, את יכולה לסחוט ידנית (מצורף קישור למאמר של שרון על סחיטה ידנית). ודאי גם שהיא מייצרת 5-6 טיטולים ספוגים (כדי שיהיה לך אומדן, קחי טיטול יבש, שפכי עליו 3 כפות מים ואחזי בידך - כך אמור לשקול טיטול ספוג בשתן) ו3-4 טיטולים עם קקי. ושוב מזל טוב וברוכות הבאות

niritcat

New member
ברוכה הבאה, ../images/Emo65.gif

ומזל טוב!! קודם כל, שרק תדעי שהרבה אמהות נתקלות בדיוק במצב שלך - בבי"ח הכל בסדר, ואז בבית ההנקה מתפקששת. כל הכבוד לך על היוזמה ומהירות הפעולה להזמין הביתה יועצת הנקה! התחלה מצויינת! אני מצטרפת לעדי (justmom) בהמלצה לתת חלב אם בכפית. רציתי רק להוסיף שלפי המלצת אסתר גרוניס (יועצת הנקה מוסמכת, מנהלת פורום ייעוץ הנקה כאן בתפוז), המינון להאכלת תינוק בכפית בימים הראשונים הוא - 10 כפיות, 5 מכל צד, כל שעתיים. דבר נוסף - לעזור לציצים הכואבים, מומלץ להיכנס למקלחת ולסחוט שם חלב מתחת למים חמים. שיטה נוספת שעזרה לי בהתחלה היא להרטיב חיתול בד במים חמים, לשים על השד, ואז להניק, לסחוט או לשאוב. אני הייתי גם מעסה את הציצי בזמן הסחיטה, במיוחד בגושים הקשים והסרבנים במיוחד. רק שתדעי שההתחלה בהנקה קשה עד קשה מאוד, כמעט לכולן. שיהיה לכן בהצלחה,

דלית 3

New member
../images/Emo24.gifברוכות הבאות

עשית את הדבר החשוב ביותר - הזמנת יועצת הנקה. בינתיים אנסה קצת לעזור. אם השד גדוש וקשה, לתינוקת (ששמה?) יותר קשה לתפוס את הפיטמה. את יכולה להקל עליה ע"י לחיצה קלה ושחרור קצת חלב כך שהאיזור סביב הפיטמה יהיה יותר רך ויהיה לה יותר קל לתפוס. בנוסף, את יכולה להחזיק את האיזור בין שתי אצבעות ו"להקטין" את האיזור שצריך לתפוס וגם להשאיר משום לנשום. הפורום קצת מנומנם בסופי שבוע אז צריך סבלנות. אני מזמינה אותך לנסות למצוא אותנו בצ'אט הנקה בלילה (9 בערב עד 1 בבוקר - לפי קצב התעוררות הקטנטנים) ושם יוכלו לעזור לך און-ליין. אני מצרפת לך קישור לדף הקישורים של פורום "ייעוץ הנקה" שהוא פורום מיקצועי. בעמוד הזה תמצאי לינקים להסברים ותמונות לתפיסה נכונה. בהצלחה ושבת שלום

מאיטאי

New member
קיבלת עצות מצויינות!! ותוספת

אני מלאת התפעלות , עכשיו ילדת וכבר יש לך כוחות לפנות לפורום וליועצת הנקה. בינתיים עד הפגישה, הכי חשוב להאכיל את התינוקת. אם מסיבה כלשהי את לא מצליחה לשאוב - ולפעמים זה מאוד קשה עם גודש או פצעים, את צריכה לתת פורמולה. אם את נותנת פורמולה, את יכולה לתת בכפית או בבקבוק עם פטמה עם זרימה איטית (כפי שכבר הציעו לך). יועצת ההנקה תעזור לך עם התפיסה, הפצעים, השאיבה. מאחלת לך שהכל יסתדר במהירות וברוכה הבאה ל
החם הזה.

לאה_מ

New member
ברוכה הבאה אלינו, קוקה, ו-../images/Emo49.gif

אני מצטרפת למילים החמות ולהמלצות שקיבלת. רק רציתי לשאול - איזו יועצת הנקה נפגשת איתך בשבת? כי בדיוק בעמוד הזה יש אמא במצוקה שתשמח לדעת למי אפשר לפנות מיידית...

א אוהל

New member
מזל טוב קוקה

ורק להוסיף כמה דברים - בהמשך לדבריה של מאיטאי, אם את מחליטה לתת תמ"ל - לא לתת בכפית אלא בבקבוק בגלל חשש מאספירציה (כניסת הנוזל לריאות). חלב אם סחוט בהחלט ניתן לתת בכפית, אבל לא לתת לתינוקת בוכה - להרגיע, לחכות שתרגע לגמרי מהבכי ואז לתת. לגבי הסימנים שהתינוקת מקבלת מספיק חלב - החל מהיום הרביעי לחיים צריכים להיות 5-6 חיתולים רטובים ("רטוב" = 3 כפות נוזל, את יכולה לקחת חיתול, לשפוך לתוכו 3 כפות ולהרגיש את המשקל) והצואה הופכת רכה וחרדלית בצבעה ונגמרת יציאת המיקוניום. בהצלחה ומקווים לראותך פה עוד הרבה זמן!

למעלה