שכיבות סמיכה ומתח

Snapple

New member
שכיבות סמיכה ומתח

היי! אני התחלתי לפני שבוע להתאמן לקראת הבגרות בספורט והתחלתי להתאמן עם כושר גופני ששואף לאפס... בכול מקרה יש לי בעייה רצינית בשכיבות סמיכה ומתח. אני מצליחה לעשות רק ארבע שכיבות סמיכה ואחרי זה אני די מתמוטטת...
וכלנ"ל לגבי מתח רק שאחרי פעם אחת אני מתמוטטת... מה שרציתי לדעת זה אם יש תרגילים עם משקולות שאני יכולה לעשות כדי לפתח ולחזק את השרירים המסויימים האלו בנוסף לעשות שכיבות שמיכה ומתח? רק לידע כללי המטרה שלי (כדי לא להיכשל בבגרות) היא להגיע לשלושים שכיבות שמיכה וארבע מתח וכמובן שעדיף יותר. תודה מראש

היתה לי אותה בעייה!

בכיתה ט´ לא הצלחתי לעשות יותר מ10 שכיבות שמיכה ויותר ממתח אחד, אין הרבה תרגילים שיעזרו, פשוט תמשיך להתאמן כל יום, לאט, לאט זה יעלה. אחרי 3 חודשים שהתאמנתי הצלחתי לעשות 16 מתח ו40 שכיבות שמיכה, עכשיו אני עושה 24 מתח ו60 ומשהוא שכיבות סמיכה. (למראת שאחרי הניתוח שעברתי זה ירד ל 11, אבל אני יתאושש).

ברוכה הבאה

הפתרון בשכיבות שמיכה הוא להתחיל עם שכיבות שמיכה רגילות ולבצע כמה שאת יכולה, אחר כך להניח את הברכיים ולהמשיך לבצע עוד כ-10 שכיבות שמיכה (בהתאם ליכולת). להקפיד שהמרפקים יפנו החוצה. לבצע 4 סטים אלו עם מנוחה של 90 שניות בינהם, 3 פעמים בשבוע. לגבי המתח, בצעי את התרגיל עם עזרה של גומית כושר או בצעי רק את הירידות כלומר העזרי בכיסא לעלות על המתח והתנגדי לכוח הכובד ע"י ירידה איטית. בהצלחה

Snapple

New member
עוד שאלה קטנה

איך בדיוק להשתמש בגומיית כושר? אני חדשה בכול הקטע הזה... תודה!

גומיית כושר

קושרים את הגומיה למתח מכניסים את הרגליים כך שהגומיה תמתח. מבצעים עליות מתח בצורה רגילה וכך הגומיה תעזור לך בעליה.

למעלה