שכיבה על הבטן ושיטת הרדמה

תלמ 300807

New member

היי יש לי 2 שאלות בבקשה-תינוק בן 3.5 חודשים 1.כשהוא היה יותר קטן ורציתי לעזור לו לשכב על הבטן אז הייתי כזה מקפלת את הידיים והמרפקים כדי שיהיו מתחת לראש שלו ,ויתמכו בראש .עכשיו הוא כבר מניח את הידיים והמרפקים בצדדים ומרים ראש וחזה . וכשאני מנסה להניח אותו עם ידיים כמו בהתחלה כי שמתי לב שככה הוא יתהפך פעם אחת זה כבר לא מצליח לי הוא מזיז אותם ישר לצדדים ,נשמע תקין? או שזה יפריע לו כשירצה להתהפך? 2.כרגע הוא יודע להרדם רק על הידיים ,לרוב בתנוחה כמו ערסול אבל בלי לקפל רגליים רק שהראש צמוד לחזה שלי וככה היה נרדם די במהירות ,ביומיים האחרונים כשאני עושה את זה הוא כאילו נאבק כדי להסתכל עם הראש מלעלה ולצדדים וכאילו מכאיב לי עם הראש ביד ,ממש נלחם .אז חשבתי אולי הוא כבר לא רוצה להרדם על הידיים,מה דעתכן? 3.בהמשך ל3 התעייפתי מהניסיונות ושמתי אותו על הרגליים שלי בצורה כזאת ,אשמח לדעת אם זה מותר או שמא אני פפוגעת בו (פיסית) .אני יושבת על הכסא עם כפות רגליים על הרצפה ,ואז הברכיים בערך ב90 מעלות. הוא בתנוחה על הגב כאשר הטוסיק על ירך ימין שלי הרגליים מקופלות ומהברך עד לכף הרגל נמצאות באויר.הרגליים שלי מפוסקות אז יוצא שהזנב והגב כאילו באויר,והכתפיים והעורף על הירך השמאלית שלי ,לפעמים תומכת ביד מתחת לראש ולפעמים לא. האם ההסבר ברור ? אם לא אנסה לצלם ולשלוח. אם ברור האם זה בסדר או אני מכאיבה/פוגעת לו בגב או בעורף? תודה

רננה 47

New member

לשלאתך הראשוונה: תני לילד לשכב על הבטן איך שנוח לו, לילד שלי אני לא מסדרת את הידיים והוא התהפך מוקדם לשני הצדדים. לדעתי, הכי חשוב שהוא יהיה הרבה על הבטן. לשאלתך השניה: בגיל כזה כשמנסים להרדים את התינוק בידיים הוא מתעניין בסביבתו רורצה לראות את העולם מזוית אחרת, ממקום גבוה. יכול להיות שאת מנסה להרדים אותו כשהוא לא מספיק עייף? אם נראה לך שהוא עייף וממש נוטה להירדם הרדימי אותו על ידייך אפילו שהוא מסתכל לצדדים, זה לא בהכרח אומר שהוא אינו מעוניין להירדם בזרועותיך. אם הוא בוכה כשאת מנסה יכול להיות שזה כבר לא נוח לו. לשאלתך השלישית: יפה לך על ההסבר המפורט! אני הבנתי אותו. לדעתי חשוב שתהיה תמיכה בגב בזמן שהוא שוכב על רגלייך.

תלמ 300807

New member
הי תודה ו...

בקשר ל1. איך את מניחה אותו על הבטן? בפעם הראשונה כשאת מניחה על הבטן איפה הידיים נמצאות ? בקשר ל3.איך אפשר שתהיה תמיכה בגב בדרך כזאת? אם אני אסגור רגליים כדי שתהיה תמיכה לגב הראש יהיה בחוץ או עצם הזנב . תודה

רננה 47

New member
לתלמ 300807- בשמחה רבה ולשאלותייך...

בקשר ל-1: אני מניחה את הנסיך שלי על הבטן כשידיו משני צידי הראש שלו. בקשר ל-3: את יכולה לשים את כף היד שלך מתחת לגב שלו וכך הזרוע שלך תתמוך בראש שלו אבל אולי כדאי שתעשי כמו שהמליצה גנית תנסי להרדים אותו במיטה שלו כשאת טופחת לו על הגב או על הטוסיק (אצלי זה עובד כך) ועם הזמן תורידי את מספר הדקות שאת מרדימה ונמצאת איתו וכך הוא יתרגל לישון לבד.

תלמ 300807

New member
אני מבינה שהבן שלך ישן על הבטן...

לכן את יכולה לטפוח על הגב והטוסיק אבל אצלי הוא ישן על הגב ,כשאני משכיבה על הבטן הוא ישר חושב זה "שעת כושר" ומרים את הראש . תודה

התייחסות לסעיף 2 (לבקשתך)

בעיקרון, כפי שאני תמיד אומרת, רוב התינוקות אינם מסוגלים להרדים עצמם לבד עד גיל חצי שנה מבחינה פיזיולוגית, יחד עם זאת, אין זה אומר שלא צריך לנסות לאפשר להם להירדם לבד עד גיל חצי שנה, כדאי ואף רצוי לנסות, כלומר להשכיב במיטה כשהוא חצי ער וללטף, לנדנד קצת עם היד אך לאפשר לו להירדם במיטתו ולאט, לאט להוריד את היד ולאפשר להירדם לבד במיטה ללא עזרה. מה שאני כן אומרת, שבגלל שאולי פיזיולוגית התינוק אינו מסוגל עדיין לכך, אין "להילחם" בו, אם עובד אז טוב ואם לא, נסי בשלב מאוחר יותר. גנית

תלמ 300807

New member
כשאני מנסה במיטה הוא מקטר ואח"כ בוכה

אני זוכרת שאמרת חצי שנה ,אני כבר סופרת את הימים
סתם אני יודעת שזה לא אומר שהוא באמת יצליח,אבל יש ניצוץ של תקווה שזה ילך בקלות בלי שיטות למיניהן. השאלה היא מה דעתך לגבי השינוי שחל בהרדמה על הידיים? את גם חושבת כמו רננה שהגיבה להודעתי? תודה

לתלמ 300807

אני חושבת, כפי שכתבתי לך בהודעה הקודמת, ששווה לנסות להרדים במיטה ואם מצליח אז הרווחת ולא תצטרכי "לחכות" לגיל חצי שנה
כי הכוונה שלי היא לא שאפשר לישון לבד רק בגיל חצי שנה אלא שישנם תינוקות שעושים זאת גם לפני כן אם מאפשרים להם. גנית

תלמ 300807

New member
הנידנוד והליטוף?

ואם הם מלווים בבכי של תינוק עייף להרים ולעזור לו להרדם איך שהוא רגיל או להמשיך ללטף ולנדנד גם כשבוכה?

שכיבה על הבטן

כרגע הבן שלך מעדיף ליצור לעצמו בסיס רחב בשכיבה על הבטן ולכן מושיט ידיין לצדדים. על מנת להתהפך בהמשך אכן יש צורך ללמוד לקרב ידיים לקו האמצע. את יכולה להיעזר בתרגילי מודעות הידיים במאמר על לימוד שכיבה על הבטן באתר שלי . יש עוד זמן להיפוכים אין צורך להילחץ עכשיו. לגבי תנוחת השכיבה שתיארת - נשמע לי שחסרה תמיכה לגב.

למעלה