שיתוף ותמיכה...

סלוקית

New member
שיתוף ותמיכה...

שלום בנות, האם עוד מישהי חוץ ממני התחילה לדאוג לגבי מה יהיה לאחר הלידה? בניגוד לאחרות, אין לי חששות מהלידה עצמה, ונראה לי שזה דבר זמני, וגם אם יכאב נורא, הרי בסופו של דבר סביר להניח שהכל יהיה בסדר, והתוצאה די חיובית בדרך כלל... אבל- מה שמדאיג אותי, ואפילו התחיל להעיר אותי בשעות לא הגיוניות לפנות בוקר הוא, הפחדים בנוגע לתפקוד שלי לאחר הלידה: איך אתמודד עם ההנקה, האם אני עלולה להיכנס לדכאון אחרי לידה ולא לתפקד מנטלית כמו שצריך, האם אני אקבל תמיכה מההורים שלי ושל בעלי, והאם בעלי ישנה קצת את סדר העדיפות שלו ויפסיק להגיע ב 10 בלילה מהעבודה ויהיה איתנו. איך אני ארגיש, איזה אמא אהיה, בלה בלה בלה בלה. זה ממש משגע לי ת,שכל!!!
למה אני לא יכולה לרחף על ענן של קצפת כמו נשים אחרות???

סימבונת

New member
ברור................../images/Emo24.gif

לפני הלידה הראשונה הייתי חולמת חלומות נוראיים שאני לא מצליחה לטפל בתינוק/ת........ כל מני סיטואציות נוראיות שהייתי מתעוררת שטופת זיעה וחושבת על זה לאורך כל היום... מה יהיה? איך אהיה אמא? בעצמי אני לא מסוגלת לטפל... אני מניחה שזה הגיע בעצמו- לאט לאט הכל נעשה טבעי וזורם.. ברור שההנקה הייתה קשה בהתחלה, ברור שהייתי בשוק מכל מני דברים- בכי בלתי פוסק של תינוקת צורחת מכאבי בטן וכו'.. עכשיו בהריון שני, יש חששות של "מה אעשה עם 2" מה יהיה עם הקטנטנה, איך אחלק את האהבה בין 2? (או 3 אפילו.. גם בעלול צריך קצת יחס ממני...) ולגבי בעלול, נק' תורפה כרגע.. כשרתם הייתה בת חודש הוא יצא לחודש מילואים - על ראש השנה ויום כיפור... במהלך השנה הוא לומד קשה, בזמן שהוא לא לומד הוא עובד.. וגם חוזר בשעות מעצבנות (שלא נדבר על משמרות לילה!!!!!!) ברור שכשהוא עם רתם הוא הכי מדהים בעולם... ועכשיו הוא יוצא למילואים בסוף יולי.. שוב לחודש.. לא יהיה לנו חופש הקיץ... בקיצור, לא כולן מרחפות 24 שעות על ענן של קצפת... יש גם ימים מבאסים לכל אחת...... מבטיחה לך...... אל תרגישי רע להרגיש ככה!!

פחד שונה

נראה לי שהפחד שלי קצת שונה ברור שאני פוחדת מהתפקוד שלי עם הילדה אבל אני גם פוחדת איך בעלי יתנהג אליי אחרי שהיא ב"ה תגיע..... שאני לא יהיה במקום השני אצלו....הרבה אמרו לי שאחרי שתהיה לו ילדה היא תהפוך להיות האהובה שלו....

א י ו ש י

New member
תעשי עם זה משהו../images/Emo88.gif

למה הכוונה? זה מעולה שאלה הדברים שמטרידים אותך רוב הנשים בהריון כולל אני בהריון ראשון חשבנו רק על הלידה וההריון ולא על ה"אחרי" חשוב! חשוב! חשוב! להתכונן לאחרי תלמדי על הנקה, תעזרי בכל מי שאפשר, תשיירני עזרה .כל מה שיכול להוריד ממך את החששות של איך אני אסתדר פשוט תזמי ותעשי!! גם לשריין טלפון של יועצת הנקה ובכלל כמה שיותר תמיכה לבד. לעיתים מקילים ראש בחיים שאחרי הלידה ודוקא אז מתחיל הדבר האמיתי ולא תמיד הקל

למעלה