שירשור תמונות שצולמו היום.

מצב
הנושא נעול.

mister K

New member
בכל אופן, היא התחילה בקו 55

נסעתי ב 220 בקו 61 לפני כארבע שנים.
כמו כל המפרקיות שמספריהן 211-225 (מספרי רישוי: 40-071-57 - 40-085-57). אם אינני טועה מפרקיות מספר 226-240 (מספרי רישוי: 40-086-57 - 40-100-57) התחילו בקו 25. מישהו יודע האם היו מפרקיות על קווים אחרים לפני 25 ו-55? ועל איזה קווים עבדו 201-209 הגרמניות ו-210?

ארזS

New member
בוא ננסה לעזור לך...

כמו כל המפרקיות שמספריהן 211-225 (מספרי רישוי: 40-071-57 - 40-085-57). אם אינני טועה מפרקיות מספר 226-240 (מספרי רישוי: 40-086-57 - 40-100-57) התחילו בקו 25. מישהו יודע האם היו מפרקיות על קווים אחרים לפני 25 ו-55? ועל איזה קווים עבדו 201-209 הגרמניות ו-210?
בוא ננסה לעזור לך...
210 עד 209 התחילו בקו 96 מבני ברק לחוף הים לדתיים בתל-אביב. לאחר מכן עבדו בקו 43 ובקו 18 , כאשר מידי פעם הן נשלחו לעזרה בקווים האחרים (בעיקר ששייכים לאיזור בת-ים). 210 הגיעה כשילדה ונבנתה בארץ אך היתה כישלון גמור ומעולם לא עבדה על סידור קבוע. כל הזמן היתה "רזרבית" ויותר מזה היתה במוסכים. 211 עד 222 הגיעו לקו 55 ללא מזגנים ולאט לאט התחילו למזג אותן. 223 עד 240 הגיעו לקו 25 . כל הנ"ל כאמור לפי תוכנית העבודה. אך בהרבה מקרים אפשר היה לראות מפרקית מקו מסויים בקו אחר. בכל מקרה, בשנים הראשונות, בכל שנה בקיץ עבדו רוב המפרקיות האלה בקו 96 ו-98 מבני ברק לים. 241 היתה ה"פושר" הראשון (כלומר מנוע "דחפן" מאחור) ובלי היגוי אחורי. כל המפרקיות עד 240 היו עם היגוי אחורי. כשהגיעו הפושרים הם כבר חולקו בין הרבה קווים וזה קצת קשה לפרט את החלוקה המדוייקת. מקווה שבכל זאת עזרתי במשהו...

ארזS

New member
והנה פישלתי...../images/Emo178.gifזה בגלל החום...

בוא ננסה לעזור לך...
210 עד 209 התחילו בקו 96 מבני ברק לחוף הים לדתיים בתל-אביב. לאחר מכן עבדו בקו 43 ובקו 18 , כאשר מידי פעם הן נשלחו לעזרה בקווים האחרים (בעיקר ששייכים לאיזור בת-ים). 210 הגיעה כשילדה ונבנתה בארץ אך היתה כישלון גמור ומעולם לא עבדה על סידור קבוע. כל הזמן היתה "רזרבית" ויותר מזה היתה במוסכים. 211 עד 222 הגיעו לקו 55 ללא מזגנים ולאט לאט התחילו למזג אותן. 223 עד 240 הגיעו לקו 25 . כל הנ"ל כאמור לפי תוכנית העבודה. אך בהרבה מקרים אפשר היה לראות מפרקית מקו מסויים בקו אחר. בכל מקרה, בשנים הראשונות, בכל שנה בקיץ עבדו רוב המפרקיות האלה בקו 96 ו-98 מבני ברק לים. 241 היתה ה"פושר" הראשון (כלומר מנוע "דחפן" מאחור) ובלי היגוי אחורי. כל המפרקיות עד 240 היו עם היגוי אחורי. כשהגיעו הפושרים הם כבר חולקו בין הרבה קווים וזה קצת קשה לפרט את החלוקה המדוייקת. מקווה שבכל זאת עזרתי במשהו...
והנה פישלתי...
זה בגלל החום...
והפישול היה כבר בהתחלה... 201 עד 209 וכו' ...

mister K

New member
בהחלט עזרת, תודה!

בוא ננסה לעזור לך...
בהחלט עזרת, תודה!
הייתי בטוח ש-223-225 גם עבדו בהתחלה על קו 55 ומסתבר שטעיתי. בכל אופן, אמרת ש-201-209 עבדו על קו 96 (בקיץ מן הסתם), האם בשאר חודשי השנה הן עבדו על קווים 18 ו-43? ועוד משהו, לא ממש הבנתי למה הכוונה ב"פושר", הרי גם ל-200-240 היה מנוע מאחור, לא?

ארזS

New member
שמח שעזרתי במשהו...

בהחלט עזרת, תודה!
הייתי בטוח ש-223-225 גם עבדו בהתחלה על קו 55 ומסתבר שטעיתי. בכל אופן, אמרת ש-201-209 עבדו על קו 96 (בקיץ מן הסתם), האם בשאר חודשי השנה הן עבדו על קווים 18 ו-43? ועוד משהו, לא ממש הבנתי למה הכוונה ב"פושר", הרי גם ל-200-240 היה מנוע מאחור, לא?
שמח שעזרתי במשהו...
כמובן שבנוגע לקו 96 זה היה רק בחודשי יולי-אוגוסט ובשאר ימות השנה הם עבדו בעיקר בקווים של בת-ים. אני לא יודע להסביר בדיוק מה זה "פושר". ככה קוראים לזה. דחפן. כי הוא דוחף מאחורנית... ככה הסבירו לי פעם... (ועוד מעט גם אלה לא יהיו... הנה . ראיתם את המפרקיות הז"ליות בתמונות
) . בכל אופן: למפרקיות 201 עד 240 היו מאחור רק 2 גלגלים שהסתובבו כשהנהג סיבב את ההגה ! במפרקיות מ-241 והלאה (וגם ב-200 ) היה מאחור "דאבל ג'אנט" (4 גלגלים) שלא הסתובבו. זהו זה. ואם יש עוד משהו אז מחר...

יצחקA

New member
מיותר להוסיף שה 200 עבדה על קו 25.

מיותר להוסיף שה 200 עבדה על קו 25.
ה 200 הגיעה לפני ה241. כואב לי לראות את קו המפרקיות, קו 55, מתופעל ע"י קוים.

ארזS

New member
3821 + 3825 + 3858 - שלושתם ז"ל

כפי שציינתי כשהעליתי את 2 התמונות של 2473 בשירשור שיוחד לאוטובוס הזה, צילמתי היום לא מעט תמונות. יצאתי הבוקר מרעננה בקו 47 לכיוון תל-אביב (שם היתה לי פגישה, אבל זה לא קשור לפורום...). בדרך הייתי צריך להחליף 2 אוטובוסים כדי להגיע למחוז חפצי. בכל אופן... ה"תוכי" שאתם רואים בתמונה הראשונה הגיע לתחנה ברעננה מיד כשהגעתי ולא הייתי צריך להמתין לו, אבל גם לא הספקתי לצלמו ברעננה... ירדתי ממנו בתחנה של נאות אפקה ושם צילמתי אותו כשיצא מהתחנה. וכפי שאתם שמים לב, כמעט כרגיל יש נהגים של רכב פרטי שמפריעים לאוטובוסים...
3821 + 3825 + 3858 - שלושתם ז"ל
אחחח...היו ימים שהם "חרשו" את כבישי גוש דן...

ארזS

New member
גם 3892 ו-3911 באגף X ../images/Emo7.gif

כפי שציינתי כשהעליתי את 2 התמונות של 2473 בשירשור שיוחד לאוטובוס הזה, צילמתי היום לא מעט תמונות. יצאתי הבוקר מרעננה בקו 47 לכיוון תל-אביב (שם היתה לי פגישה, אבל זה לא קשור לפורום...). בדרך הייתי צריך להחליף 2 אוטובוסים כדי להגיע למחוז חפצי. בכל אופן... ה"תוכי" שאתם רואים בתמונה הראשונה הגיע לתחנה ברעננה מיד כשהגעתי ולא הייתי צריך להמתין לו, אבל גם לא הספקתי לצלמו ברעננה... ירדתי ממנו בתחנה של נאות אפקה ושם צילמתי אותו כשיצא מהתחנה. וכפי שאתם שמים לב, כמעט כרגיל יש נהגים של רכב פרטי שמפריעים לאוטובוסים...
גם 3892 ו-3911 באגף X

ז"ל...

ארזS

New member
תראו מה זה. כמו במסדר !!!

תראו מה זה. כמו במסדר !!!
ככה עומדים האוטובוסים האלה באגף האיקסים. כל האוטובוסים שאתם רואים כאן מושבתים ! מה שנקרא "גרוטים". יהי זכרם ברוך...

ארזS

New member
וגם כאן...

וגם כאן...
מסדר האיקסים ליד הגדר של חניון "שיכון דן".

eran huber

New member
מה עושים עם כל האוטובוסים המושבתים?

וגם כאן...
מסדר האיקסים ליד הגדר של חניון "שיכון דן".
חברים יקרים: מה עושים עם כל האוטובוסים המושבתים של "דן" וגם של "אגד"? תודה מראש:ערן הובר.

צחקן

New member
הרבה דברים.

חברים יקרים: מה עושים עם כל האוטובוסים המושבתים של "דן" וגם של "אגד"? תודה מראש:ערן הובר.
הרבה דברים.
ב"ה 1. נמכרו לחו"ל או לחברות תירות . 2. נגרטים ונזרקים בשדות הארץ. 3. נמצאים במוזאון אגד. 4. פורקו וחלק מחלקיהם מוחזרו. 5. פורקו וחלקים מהם שימשו בתור חלקי חילוף לאטובוסים אחרים .

ארזS

New member
לפי מה שראיתי בעיניים ואתם רואים גם

מישהוא יש מידע בנושא ? .
בתמונות : חלק מהאוטובוסים לא נראים בכלל במצב נסיעה והם פשוט מפורקים. אז קשה להאמין שמישהו יקנה אותם. חלק דווקא נראים במצב נסיעה, אז אולי ימכרו אותם. השאלה היא אם יהיו קונים.

צחקן

New member
אנדי, השירשור הזה כבר למטה.

בתמונות : חלק מהאוטובוסים לא נראים בכלל במצב נסיעה והם פשוט מפורקים. אז קשה להאמין שמישהו יקנה אותם. חלק דווקא נראים במצב נסיעה, אז אולי ימכרו אותם. השאלה היא אם יהיו קונים.
אנדי, השירשור הזה כבר למטה.
ב"ה תן את שלך ..... .

מצב
הנושא נעול.
למעלה