שיפור העולם בעזרת כוח הדיבור

אני מנסה לשפר את העולם פילוסופית ורוחנית בעזרת כוח הדיבור. אני משוחח עם חברים על דברים שאוהבים לעשות כדי לחזק את החברות. אני משתדל לדבר מאוד ברור ולעניין. אני מאמין שבהיגיון אפשר ומוטב להגיד לאדם כמו שופט או חבר שהוא אמור להאמין לסיפור, במקום לענות לו על השאלה בתשובה שקרית, כי זה ימנע אי הבנות לא כדאיות ששקר יוצר בין הצדדים השונים כמו אם מישהו אחר ירצה להגן עליי. אני נמנע מלדבר רעות על אנשים ומנסה לפתור מריבות בעזרת הסברים וויכוח חיובי. אני נותן אהבה ודאגה לחברים. אני נלחם בעולם כדי לשפר אותו ולהביא לו עוד יופי וחוכמה, ואני חושב שאני צריך להילחם בעזרת שמחה וחיוביות ולא בעזרת תוקפנות.

סירוניטוש

Active member
אני מנסה לשפר את העולם פילוסופית ורוחנית בעזרת כוח הדיבור. אני משוחח עם חברים על דברים שאוהבים לעשות כדי לחזק את החברות. אני משתדל לדבר מאוד ברור ולעניין. אני מאמין שבהיגיון אפשר ומוטב להגיד לאדם כמו שופט או חבר שהוא אמור להאמין לסיפור, במקום לענות לו על השאלה בתשובה שקרית, כי זה ימנע אי הבנות לא כדאיות ששקר יוצר בין הצדדים השונים כמו אם מישהו אחר ירצה להגן עליי. אני נמנע מלדבר רעות על אנשים ומנסה לפתור מריבות בעזרת הסברים וויכוח חיובי. אני נותן אהבה ודאגה לחברים. אני נלחם בעולם כדי לשפר אותו ולהביא לו עוד יופי וחוכמה, ואני חושב שאני צריך להילחם בעזרת שמחה וחיוביות ולא בעזרת תוקפנות.
אין צורך להילחם..

dory30

Well-known member
יש רק בעיה אחת. ישראל הייתה מאז ומעולם מדינה, שבה לאף אחד אין סבלנות לשום דבר. לא היה מקום לדיון מעמיק, אלא לתשובות חדות ופסקניות. מזל שאני לא חבר ברשתות החברתיות. רק מהטוקבקים שאני קורא פה ובאתרים כמו וואלה, בא לי להקיא. ממש גועל נפש.

העולם טוב אבל חומרני וטיפש, ואני רוחני מאוד ונלחם כדי להביא עוד חוכמה ורוחניות לעולם שמנסה לכפות עליי את טיפשותו ואת חומרנותו. למשל אהבתי מאוד עובדת השמה שטיפלה בי פעם בתל אביב, ופסיכולוג קליני גאון הציק לי קשה בדיבור והזיק קשה לשיחותיי עם אנשים, כדי שלא אצור אתה קשר אישי.

נערך לאחרונה ב:

dory30

Well-known member
למשל אהבתי מאוד עובדת השמה שטיפלה בי פעם בתל אביב, ופסיכולוג קליני גאון הציק לי קשה בדיבור והזיק קשה לשיחותיי עם אנשים, כדי שלא אצור אתה קשר אישי.
למה? הוא חשב שהיא לא טובה בשבילך?

לא, היא הייתה אשת מקצוע ומבחינה אתית אסור היה לי להיות אתה בקשר אבל הוא סרב להבין שאהבתי אותה ולכן היה חשוב לי כאדם למצוא דרך להתגבר על המכשול המקצועי וליצור קשר למשל שנפסיק לעבוד ביחד ואחרי כמה זמן נהיה בקשר שזה מותר. הוא דיבר אלי כמו מפלצת: הציג אותי כרודף נשים בלי כוונות רגשיות ביחסי אנוש, דיבר לא יפה על קשריי עם נשים, העליב והפחיד אותי ולכן אחר כך הרבה זמן לא יכולתי לשוחח עם אנשים ודיברתי מוזר. אני אוהב מאוד את האישה הזאת, אהבה עזה ואמתית, כבר הרבה מאוד שנים. אני מרגיש בבירור שהיא אהבת חיי. עצוב לי מאוד שלא רצתה קשר.

נערך לאחרונה ב:
הכנתי לי כללי חיים:

לשוחח בעניין עם חברים על דברים שאוהבים לעשות.
לדבר מאוד ברור ולעניין, בשפה יפה אבל במלים פשוטות.
להגיד לחוקרים ולחברים שאני מצפה שיאמינו לי במקום לשקר.
לא לדבר רעות על אנשים.
לפתור מריבות בעזרת הסברים וויכוח חיובי.
לחשוב על יכולות ועל הצלחות.
להיות שמח, אמתי ועדין.
לתת הרבה אהבה ודאגה לחברים.
לתת לאנשים עצות מעשיות של חשיבה חיובית.

dory30

Well-known member
לא, היא הייתה אשת מקצוע ומבחינה אתית אסור היה לי להיות אתה בקשר
לא בטוח שהבנתי. מה זה "אשת מקצוע", זונה?

אל תדבר לא יפה! היא לא זונה, היא אישה מכובדת. היא הייתה מטפלת שיקומית שלי, ואהבתי אותה כאדם והיה לי חשוב ליצור אתה קשר אישי כי הרגשתי שאנחנו מתאימים. ניסיתי לשכנע אותה ולא רצתה, והפסיכולוג לא אהב את זה ולא הבינו שאהבתי אותה כי הייתי לא ברור, אז העליב והפחיד אותי והזיק לי קשה. לא הייתי אוהב זונה ולא יפה לקרוא לאישה שאהבתי בשם מעליב כזה. לא התאהבתי בה, אהבתי אותה ואת אישיותה.

נערך לאחרונה ב:

dory30

Well-known member
אל תדבר לא יפה! היא לא זונה, היא אישה מכובדת. היא הייתה מטפלת שיקומית שלי, ואהבתי אותה כאדם והיה לי חשוב ליצור אתה קשר אישי כי הרגשתי שאנחנו מתאימים. ניסיתי לשכנע אותה ולא רצתה, והפסיכולוג לא אהב את זה ולא הבינו שאהבתי אותה כי הייתי לא ברור, אז העליב והפחיד אותי והזיק לי קשה. לא הייתי אוהב זונה ולא יפה לקרוא לאישה שאהבתי בשם מעליב כזה. לא התאהבתי בה, אהבתי אותה ואת אישיותה.
מתנצל, לא עבר יום כיפור וכבר חטא ראשון. הדברים האלה קורים, אגב.

לא משנה, העניין שאני מאוד אוהב אותה ועצוב שהיא לא רוצה בי, וגם קשה לי עם זה שהפסיכולוג דיבר אליי לא יפה כדי שלא ארצה בה.

למעלה