שיפוט של אחרים

kung fu

New member
שיפוט של אחרים

כידוע, כאשר אנו שופטים אחרים, אנו בעצם לא מקבלים את עצמנו לגמרי. אנו מקבלים את עצמנו על תנאי. אם היינו כמו האדם הזה שאנו שופטים, היינו שופטים את עצמנו. (מי שרוצה שארחיב בנקודה זו, שיבקש). בקיצור, זה מעניין. שמתי לב שאם אני שופטת מישהו אחר, אז אני יותר שופטת מישהו שיחסית דומה לי, כמו שהייתי בעבר. זאת אומרת, נניח ויש שני אנשים. האחד ממש מרגיש קורבן ויש לו הרבה בעיות בחיים או לא יודעת מה, והשני כבר במקום בריא יותר עבור עצמו, אבל יש לו תכונה שלמשל היתה לי בעבר. אז יוצא שאני שופטת את ההוא עם התכונה, ולא את האדם עם מליון הבעיות והקורבנות וכו'. זאת אומרת, דווקא זה שיש לו יותר דברים שכביכול יכולים לגרום לאחרים לשפוט אותו - אני לא שופטת, אבל זה שיותר דומה לי מהעבר, אני שופטת. כמובן שאני שמה לב לזה מיד, ואני שולחת לשנינו אהבה, והשיפוט מפסיק מכיוון שכאשר אני מייד שמה לב לזה, אין שם אנרגיה שהשיפוט ניזון ממנה. רק רציתי לשתף

kung fu

New member
כשיש התבוננות פנימית ומתרחשת

מודעות לשיפוט באותו הרגע, השיפוט מתפוגג. אין לו ממה להיות מוזן.

kung fu

New member
מעניין איך עובד המנגנון הזה

אצל אחרים. קל לי מאד לעבוד עם השיפוט במערכת שלי, אבל מעניין איך זה אצל אחרים. יש קווים משותפים, אבל כמו בכל דבר יש שוני. כיום אני מרגישה קושי להעביר שיעור מילולי על שיפוט. הרבה הבנות קשה לי לתרגם למילים. בתוכי זה כל כך פשוט וברור

alon_o

New member
שאלה

מה עוד את שופטת, חוץ מאנשים? ולמה (מה הסיבה שאת שופטת כל דבר שאת שופטת, לכל דבר שאת שופטת יכולה להיות תשובה אחרת). האם יש סיבה בכלל? כרגיל השאלה בשבילך בלבד ותעשי איתה מה שתרצי כולל התעלמות מופגנת או לא מופגנת
-אלון

kung fu

New member
תשובה

מה עוד את שופטת, חוץ מאנשים? התכוונת האם אני שופטת עוד דברים חוץ מבני אדם, או התכוונת לאנשים אחרים? בכל אופן, אני גם שופטת את עצמי. ולמה (מה הסיבה שאת שופטת כל דבר שאת שופטת, לכל דבר שאת שופטת יכולה להיות תשובה אחרת). לא הבנתי את המשפט הזה: "מה הסיבה שאת שופטת כל דבר שאת שופטת, לכל דבר שאת שופטת יכולה להיות תשובה אחרת". אני לא שופטת את זה שאני שופטת. (לא בעת הנוכחית. בעבר כן). האם יש סיבה בכלל? אני יכולה לענות למה אני שופטת את עצמי או אחרים. זאת היתה השאלה?

למעלה