שיעורי בית

שיעורי בית

שלום, אני סטודנטית לחינוך בגיל הרך, ורציתי לשאול אותכם ההורים סוגייה לגביי שיעורי הבית שילדכם מקבלים. האם אתם חושבים ששיעורי הבית הם חשובים וקרייטים ללמידה או שמה שלמדים בכיתה מספיק. אשמח לשמוע מה דעתכם בנושא. תודה שושנית

נוRית

New member
אגיד לך את דעתי:

לדעתי, לשעורי הבית בכיתות הנמוכות ש שני תפקידים (בואי נשאיר בצד את תפקיד גורם החיכוכים בים ההורים לילדים
): אחד - להשלים את מה שהילד לא סיים בכיתה, כדי שיוכלו להתחיל שעור מרמה אחידה (רמה = קצב ההתקדמות) שניים - הכנה/הקניית הרגלים לקראת הכיתות הבוגרות יותר, שאז שעורי הבית הם הכרחיים כדי לעור על החומר, להתכונן למבחנים, להשלים חומר מהכיתה.... אז כן, אני רואה חשיבות בעצם ההגדרה של שעורי הבית. אבל אין לי תשובה חד משמעית לגבי המינון - ממה שאני קוראת ורואה - יש מקומות (בתי ספר? מורות?) שנותנים המון שעורי בית ויש מקומות שממש מעט...

מסכימה מאוד עם שתי הנקודות שציינת מבחינתנו האישית, כרגע לשיעורי הבית יש בעיקר פונקציה של הקניית הרגלי למידה מסודרים ויעילים. עצם העובדה שיש לנו מחנכת שמקפידה לתת שיעורי בית במינון נמוך מאוד עוזרת בכך ולא יוצרת ייאוש או שליליות גבוהה מדי סביב הנושא.

דש1דש

New member
לדעתי

שיעורי הבית חשובים ללמוד לעשות אותם - כדי שכשיגיעו לכיתות שבאמת יש - ידעו מה זה. צריך לעשות קצת, כדי לתרגל ולהתאמן ולא לתת יותר מידי (כמו שאני שומעת שיש בחלק מהמקומות) אצלנו יש קצת, תודה לאל. מספיק כדי לא להמאיס עליה את הסיפור.

נוRית

New member
Graet Minds Think Alike

כששני אנשים אומרים (כותבים, במקרה זה) דברי חוכמה דומים - אז זה מה שאומרים.... כבר יצא לנו (לדשדש ולי) לומר דברים דומים בפורום אחר ולכן ה"שוב".... (שימי לב שכתבנו רעיון דומה, בפוסטים שהתפרסמו בהפרש של דקה - משמע, כתבנו בו-זמנית...)

תיור

New member
לדעתי שיעורי הבית מיותרים...

בכיתות הגבוהות. בכיתות הנמוכות - כן צריך, בשביל התקדמות וחזרה על החומר. אך בכיתות הגבוהות, לדעתי יש לתת רק עבודות העשרה, ולא שאלות כדי לחזור על החומר הנלמד בכיתה או להתכונן לשיעור הבא, זה מתיש את הילדים וגורם לחיכוכים מיותרים.

באמת כשהייתי בתיכון לא קיבלנו הרבה שיעורי בית

אלא יותר מבחנים ולעיתים רחוקות להגיש עבודות.

תיור

New member
פיתוח מחשבה - ניתן ע"י עבודות העשרה

ולא ע"י שיעורי בית כחזרה על החומר הנלמד שוב ושוב ושוב...

למעלה