שינוי שם משפחה

yupol

New member
שינוי שם משפחה

שלום, אני מבקר חדש בפורום, הסיבה שהגעתי לפורום זה היא שיש לי התלבטות לגבי שינוי שם משפחתי. קוראים לי יובל ושם משפחתי הוא פולונסקי. לאשתי קוראים ליטל ולבתי שני. מצד אחד אני אוהב את השם ואת המורשת שהוא מעניק לי, אך מצד שני השם מעט בעייתי, תמיד כששואלים אותי לשמי אני מרגיש ששם המשפחה מעט נתקע והרבה פעמים אני צריך לחזור ולהבהיר את השם. לא הייתי רוצה שלבתי תהיה אותה בעיה. גם אשתי מעט מסכנה מכהן הפכתי אותה לפולונסקי. הייתי רוצה לשמוע את דעתכם אם בכלל כדאי לי לשנות את השם, ובמידה שהתשובה היא כן - לאיזה שם ובאיזה אופן מחליטים למה לשנות. לתשובתכם אודה. יובל
 

גל סופר

New member
לשם המשפחה משקל קל, אפילו קל מאוד

אין לו השפעות רבות מדיי, מלבד תחושת השייכות [שהיא פסיכולוגית מעיקרה]. לכן, אין בעיה עם שינוי שם משפחה. בכל מקרה, רצוי שלכל בני המשפחה יהיה את אותו השם.
 
שינוי שם משפחה = שינויים בחיים

היי יובל, שמי נגה ואני נומרולוגית והתגובה שלי היא מן הסתם מקצועית בעיקר משום שאני עוסקת בסוגיה שינויי שם ובחירת שמות באופן יומיומי. לשאלותיך: השם שלנו הוא אחד הנושאים דרכם אנחנו מוגדרים, מאופיינים ומתוייגים בסביבתנו הקרובה והרחוקה. פרט לכך ע"פ הנומרולוגיה וסוד האותיות העבריות, נודע לשם שלנו כוח אנרגטי להשפיע על חיינו. לא מעט אנשים (בעיקר נשים) מתלבטים בסוגיית שם המשפחה ולכל אחד סיבה לגיטימית אחרת : נדוש מדי (כהן, לוי), לועזי, חסר משמעות, בעל צליל גלותי (מהמזרח או מהמערב), בעל הגייה קשה ומסובכת וכו' אם חשוב לך שאשתך, בתך וגם אתה תרגישו נוח עם שם המשפחה שלכם זה מבורך וגם מעיד על החשיבות שאתה מיחס למשפחה שהקמתם שהיא תוצר של שתי המשפחות שלכם. כאשר שם פרטי, אמצעי או שם משפחה גורמים לנו להרגיש לא בנוח יש לנו ע"פ הדת והמדינה, הרשות, הזכות והאפשרות לערוך בו שינוי, איזון או תיקון. כעת, כאשת מקצוע עלי להסב את תשומת ליבך לכך שבשל כוחו האנרגטי של השם וצירופי האותיות בתוכו חשוב שהשינוי יהיה מקצועי ומבוקר ולא סתמי . לכל שינוי בשם יש השלכה והשפעה על כל אחד מחברי המשפחה. הוא יכול להשפיע על קירבה וחיזוק ובאותה מידה על עיכובים וריחוק המטרה בייעוץ טוב היא למצוא שם יפה וטוב בעל צליל ומשמעות לטעמכם. שם משפחה שנותן לכם הרגשה טובה ונעימה מצד אחד ויחד עם זאת יש בו את הערך המוסף של צירופים פנימיים טובים שישפיעו לטובה על כל אחד מכם ועל הקשר ביניכם (בזוגיות ובהורות) אתה מוזמן להיכנס לקישור שלהלן לקריאה נוספת על נומרולוגיה ושם משפחה. בהצלחה, נגה אן ירושלמי - ניפלאות.
 
הייתה אישיות יהודית חשובה בשם זה!

בס"ד אחד מגדולי הרבנים בדורות האחרונים הוא הגאון הרב שמשון אהרון פולונסקי זצ"ל שנקרא הרב מטפליק. אמנם יש כותבים פולנסקי, אך רבים כותבים פולונסקי (וראו ההבדל בין שם הערך בויקיפדיה המקושר כאן לבין הכתוב בתוכן). לפני שעלה לא"י לירושלים הוא לימד זמן מה באחת הישיבות ובאחד ההזדמנויות הוא עמד בין שתי כיתות (באותה ישיבה לא היו קירות בין הכיתות), כרגלו האחת בכיתה אחת והשנייה באחרת כשהוא מדבר לסירוגין לכיתה אחת בעניין סוגייה תלמודית מסוימת ולכיתה השנייה בסוגייה תלמודית אחרת בלי להתבלבל, כהתלמידים אולי התבלבלו אך לא הוא. הוא היה ממעריציו הגדולים של הגאון הרב אברהם יצחק הכהן קוק זצוק"ל (הידוע כ'הראי"ה [קוק]' או בפשטות "הרב קוק" כשפי תלמידיו וממשיכיהם הוא מכונה "מרן הרב [קוק]") שהיה כידוע מייסד הרבנות הראשית לא"י (ה'תרפ"א=1921 למניינם) והרב הראשי האשכנזי הראשון לא"י (הרב הספרדי הראשי הראשון לא"י שהוזמן לתפקיד זה ע"י הרב קוק היה הגאון הרב יעקב מאיר זצ"ל), רבה של ירושלים ב-16 שנותיו האחרונות מה'תרע"ט=1919 ומייסד ישיבת מרכז הרב (ה'תרפ"ד=1924), שתמך ברעיון הציוני. יש לציין שהיה גם הרב מטבריג, הגאון הרב אברהם אהרן בורשטיין זצ"ל, שהיה גם הוא ממעריציו הגדולים של הרב קוק ואף הוזמן על ידו להיות ראש ישיבה בישיבתו (ישיבת מרכז הרב שנקראה ע"י מייסדה "הישיבה המרכזית העולמית"), אך הספיק להעביר רק 12 שיעורים במשך כחודשיים לפני שנפטר בפתאומיות.
 
למעלה