שינוי כיוון

לקשמי

New member
שינוי כיוון

שלום ליעל ולכולם, באתי לכאן מהפורום שנסגר "השנה שלי - תוכנית לשינוי". הבנתי שגם כאן אפשר לדבר על שינויים ותוכניות לעתיד. אז באתי גם בגלל זה וגם בגלל שאני חושבת שהשינוי שאני מנסה לעשות בחיים שלי עכשיו מאוד קשור גם לתקשורת בין אישית. ובזמן האחרון באמת החלטתי לשנות כיוון בין היתר בתחום התעסוקתי. לפני מספר חודשים הגשמתי מטרה שהייתה לי ועשיתי קורס מורים ליוגה. כבר בקורס המורים הבטחתי לעצמי שיותר לא אעבוד במה שעבדתי בשנים האחרונות וזה כקלדנית, הבטחה שנבעה מהעובדה שההקלדות האינטנסיביות גרמו לי ללא מעט כאבים בכתף וביד ובתור מי שמתרגלת יוגה, זה מפריע לי במיוחד כי כשהכאבים האלה באים זה מגביל גם את היכולת שלי לתרגל. בכל זאת מאז ההבטחה הזאת הפרתי אותה, עבדתי כקלדנית, סבלתי מכאבים וכל פעם הלכתי לרופאה לקחת כדורים... עד שהחלטתי סופית, לפני שבוע, לעזוב את הקלדנות ולפעול יותר בכיוון של הגשמת חלום נוסף - להיות מורה ליוגה לילדים. התחלתי לברר בכל מיני מקומות איפה אני יכולה ללמוד הוראת יוגה לילדים וכו' אבל אז גם הגעתי לתובנה נוספת: מכיוון שאין לי בכלל שום ניסיון בעבודה עם ילדים, כדאי ליצור את הניסיון. אז כרגע אני באמת מחפשת עבודה עם ילדים: חשבתי בהתחלה להיות סייעת בגן, אחר כך הגעתי למסקנה שעדיף להתחיל במשהו קטן יותר כמו שמרטפות וטיפול בילד אחד או שניים כל פעם. פרסמתי את עצמי באתר אינטרנט כבייביסיטרית וגם הלכתי לכל מיני ראיונות בתחום. אבל האמת? יש לי קצת חששות בנוגע לזה כי כאמור אף פעם לא ממש עבדתי עם ילדים ואז באים החששות: אם אני לא אסתדר עם הילדים שאני אשמור עליהם? והאם אני בכלל אדע מה לעשות? ועוד כל מיני חששות כאלה. יחד עם זאת אני לא רוצה לתת לפחדים להכניע אותי ולא רוצה לגרום להם לחזור אחורה ולהפר את ההבטחה ולחזור לעבוד כקלדנית, עבודה שבה כאמור יש לי המון ניסיון אבל היא באה במחיר יקר מדי, מחיר הבריאות. אז החלטתי בינתיים להיעזר בפורום הזה, במקביל לתוכנית השינוי שלי אני רוצה גם לעבוד על הבטחון העצמי, לצאת קצת מהביישנות שמלווה אותי לאורך כל החיים בערך ובאמת לפתח מיומנות בתקשורת עם בני אדם בכלל. מקווה להיעזר.

לקשמי

New member
הממ..

אז אני מבינה שגם הפורום הזה מת... חבל, דווקא היה יכול להיות נחמד.

bamik

New member
לקשמי שלום

ליוויתי את פורום השנה שלי כאורחת סמויה תקופה ארוכה למדי. קראתי לא אחת את דבריך והתפעלתי מהשינוי הגדול שעשית ומהכוח שלך ללכת לקראת מימוש החלום שלך והשמחה הענקית שהיתה בך לקראת קורס מורי יוגה. למרות שבחרתי לא להיות פעילה גם בפורום תקשורת מקרבת נגעה לליבי האכזבה שלך שמפורום שנסגר הגעת לפורום עם אנרגיות נמוכות. יעל אמרה לי פעם שבהתנהלות פורום יש גלים, ולא פעם אחרי התעוררות יש רגיעה ,וכנראה שאלה הימים. אני בטוחה שהגעת למקום הנכון, ולדברים אליהם בקשת תגובה- לפי דבריך את במקום נהדר של התחלה ,אבל גם חווה קשיים של התחלה .אני מאמינה שיש איזו אכזבה כשאין לך עדיין אפשרות להתפרנס מהמקצוע החדש שרכשת וחיפוש העבודה מאמת אותך עם מפלס הביטחון העצמי שגם כך לא תמיד גבוה.עבודה ביוגה עם ילדים היא תחום מקסים ואת צודקת שחיבור לילדים יקל עליך את הענין. ממכלול הלבטים שכתבת ענין התקשורת הבינאישית נראה לי מרכזי. השאלה אם מפלס הקושי בתקשורת משתנה לחיוב כאשר את חווה הצלחות, או את מכירה את עצמך ומזהה קושי שכדי להתמודד איתו את זקוקה לכלים שהים עדיין לא מוכרים לך,אם כן ,האם את מכירה ויודעת על הכלים שתקשורת מקרבת מזמנת לך? בכל מקרה , מכל מה שכתבת את נמצאת בנקודה ממנה את רק צומחת למקומות שטובים לך,והמוכנות להתנסות בתחומים חדשים כמו טיפול בילדים נראית לי נסיון ממש מבורך. אשמח לשמוע ממך בתיה

לקשמי

New member
תודה

בשבועיים האחרונים באמת התמקדתי על חיפוש עבודה בטיפול בילדים, בין אם כבייביסיטרית ובין אם כסייעת בגן/משפחתון. אבל הבעיה היא שאין לי בכלל ניסיון בעבודה עם ילדים ולכן קשה לי למצוא בזה עבודה. שמעתי על הנושא של תקשורת מקרבת אבל עדיין לא התעמקתי בזה. הבעיה שלי כרגע היא בתקשורת בכלל, אני מאוד מאוד ביישנית ומתקשה ליצור קשרים עם אנשים בכלל. על זה החלטתי שאני רוצה לעבוד.

היי לקשמי, כיף לראות אותך כאן

ואנא ראי את תחילת תשובתי למחפשת (למעלה) באשר לעיכוב בתשובתי אליכן. צר לי שהרגשת פגיעה בהקשר זה. אשר לתוכן דברייך, בתקשורת מקרבת מה שאנחנו עושים עוד לפני הפנייה לפעולה הקונקרטית, זה לברר קודם כל עם עצמנו מה הולך בתוכנו באשר לסיטואציה מסויימת. בהקשר לדברייך, הייתי אומרת שלפני שאת ניגשת לשאלות משימתיות כמו - איך אמצא ילדים לעבוד איתם? איך אתגבר על חוסר הנסיון שלי? וכו', רצוי לעשות קודם כל עבודה פנימית על מה מביא אותך למחשבה לעבוד עם ילדים. במילים אחרות - מה את מרגישה כשאת חושבת על עבודה עם ילדים? ואולי יותר עקרוני - מה חשוב לך בעבודה שלך כמורה ליוגה? למה את חושבת שתוכלי להשיג את זה עם ילדים? העקרון הוא לנסות למצוא כאן את הצורך שעומד מאחורי הפעולה שנקראת "הוראת יוגה לילדים" ולראות האם אפשר למלא את אותו צורך בדרכים אחרות (פעולות נוספות שיענו על אותו צורך) וכך גם להרחיב את אפשרויות הבחירה שלך.

לקשמי

New member
שלום יעל, ותודה על התגובה

לגבי השאלה שלך, הרעיון הזה, של ללמד ילדים "צץ" לי לראשונה כשחשבתי להתנדב באל"י, אגודה להגנת הילד (שעובדת עם ולמען ילדים מוכים). בתור מי שגדלה בבית אלים, היה לי את הצורך הזה להתנדב באגודה כזאת ולעזור לילדים שנמצאים במצבים דומים למצב שבו אני הייתי בגילם. כשפניתי לאגודה הזאת והצעתי את עצמי להתנדב שם, שלחו לי מכתב עם פירוט לגבי דברים שאפשר לעשות שם כמתנדב/ת ובין היתר פירטו על חוגים ופעילויות שנעשים לילדים שנמצאים שם במקלט. (ילדים שהוצאו מבתיהם והמקלט משמש להם פתרון זמני עד שיימצא להם מקום אחר). אחר כך, כשעשיתי את הקורס מורים שבמהלכו היה שיעור הוראת יוגה לילדים, מאוד נהניתי מהשיעור הזה, הרגשתי בעצמי כמו ילדה
והרצון הזה ללמד ילדים התחזק כי נראה לי שגם מעבר לללמד ילדים במצוקה כלשהי, ילדים יכולים מאוד לפתוח את ה
ואולי אפילו לעזור לי לצאת קצת מהביישנות.
בתור מורה ליוגה אני מרגישה שיש לי הרבה מה לתרום ולתת לאנשים ולילדים כאחד. ילדים שחיים או חיו בבתים אלימים מקבלים את המסרים שהם לא שווים, שמגיע להם להיות מושפלים כי הם "ילדים רעים" וכו'. בתור מורה ליוגה אני מרגישה שאני יכולה להעביר להם מסרים אחרים, מנוגדים ולגרום להם להאמין שהם, כל אחד ואחד מהם הוא משהו מיוחד (כמובן במובן החיובי של המילה).

הי לקשמי

מקווה שהמחשב שלי חזר למצב נורמלי והתגובה תשלח. קראתי את מה שכתבת ונראה לי רעיון מדהים לעבוד עם ילדים , אני יודעת שאישית אני מאוד הייתי רוצה חוג יוגה לילדה שלי שהיא בת 4.5 ולא מוצאת. תנסי להציע משהו לגנים הקיבוציים, שם יש פתיחות לרעיונות חדשים אני מברכת אותך על השינוי שעשית והגשמת החלום מקווה שהחלום ימשיך ויתרחב

למעלה