שימוש אגרסיבי בצעצועים

שימוש אגרסיבי בצעצועים

שלום בתקופה האחרונה הבן שלי בן שנה ו3חודשים זורק חלק מהצעצועים מהריצפה ,ונראה כי נהנה מהרעש, מההתפזרות של החלקים ברוב המקרים אני מעירה -לא לזרוק ..... ולעיתים אני מתעלמת כי אני רואה שהוא מסתכל עלי ומחפש את תגובתי-כאילו"בודק אותי" כי גם כשהערתי הוא חייך והיה נראה שמח ממה שקורה, לכן לא רציתי ליצור יותר מדי ענייין. איך נכון לפעול?

יעל כץ

New member
זורק צעצועים

שלום לך, כן, יש הרבה עניין וסיפוק מזריקת צעצועים. הרעש שזה משמיע, ההתפזרות של החלקים, התגובה שלך...תחושת הכוח שהוא מקבל מעצם הזריקה, האימון המוטורי שהוא מבצע... זוהי תקופה שמן הסתם תעבור. נסי לתעל את הצורך הזה: תני לו צעצועים שכן מותר לזרוק ותשתתפי איתו - לזרוק כדורים, או צעצועים רכים אחרים לתוך קופסה גדולה למשל, להנות מהרעש שהם משמיעים, או 'סתם' לזרוק במקום שאפשרי מבחינה בטיחותית. בקיצור - הפכי את זה למשחק משותף בתוך גבולות שאת קובעת. כשהוא מנסה לזרוק צעצוע שאסור - תגידי לו בתקיפות שאסור, תסבירי לו למה ותעצרי אותו פיזית בעדינות, ובמקום זה תני לו צעצוע שמותר. עכשיו, כשהזריקות בשיאן - הרחיקי לתקופה צעצועים שיכולים להישבר, כמו צעצועים אלקטרוניים למשל או אחרים שנראים לך לא מספיק עמידים לזריקות (צעצועים רבים לא יישברו גם אם יזרקו אותם).

למעלה