שיחות מגולן לחו"ל

שיחות מגולן לחו"ל

אני רוצה לנתק לסבתא שלי את הקו של הבזק (היא משלם להם מלא כסף סתם) ולהזמין לה גולן ב99 שקל.

השאלה אם יהיה אפשר להיתקשר לחו"ל דרך 013/014/012 כמו שעושים מטלפון קוי עם אותו תעריף של טלפון קוי...

לצערי המדינות שהיא צריכה לא נכללות במדינות שניתן להתקשר עליהם בחינם מגולן.

k-don

Well-known member
כמעט באותו תעריף, (תוספת של כ 5 אגורות לדקה)

זה יעבוד כמו בקוי?

אני אשלם את ה99 לגולן ולא אגורה יותר ואת השיחות לחול אני אשלם ל014/013/012?

z1george

Member
מנהל
כן

לגולן תשלמו 99 שח
למפעילת השיחות הבינלאומיות תשלמו על השיחות לפי ההסכם שלכם עמה
המפעילה הבינלאומית תוסיף 5.73 אג לדקה לתעריף (אותם היא מעבירה לגולן)
על שיחות אלו לא תשלמו לגולן כלום (כאילו התקשרתם ל1-800 בארץ)

בדוק את המחיר גם בחברות
015 הלו
018 אקספון
019 טלזר

זה עשוי להיות זול יותר מהחברות הגדולות 012/013/014
במיוחד לניידים בחו״ל

תודה ואם כבר אולי מישהו יודע

איפה אני יכול לקבל את התעריף הכי זול לנייח באוקראינה?

k-don

Well-known member
תלוי בשימוש. אתה יכול לקבל מבצע רלוונטי.

תלוי לאיזו תקופה, והאם מעוניין בתשלום קבוע ...

שימוש

כרגע לפי מה שאני רואה בחשבונית שיחות של בערך שעתיים וחצי לנייח באוקראינה (זה בעיקר מספר אחד), כתוב שזה איזה חבילה, 21 אגורות לדקה בנוסף לתשלום קבוע של 12 שקל (שאליו לא מקבלים כלום, זה מחיר לחבילה).

נראה לי סה"כ סביר אבל אני בטח אפשר למצוא משהו יותר זול.. אני אבדוק את זה אבל אם מישהו יודע זה יכול לעזור.

backbencher

New member
התעריף הזול ביותר לדקה לנייח באוקראינה שמצאתי

הוא 7.3 סנט של ארה"ב לדקה (מעוגל לדקות שלמות), ועל זה יש להוסיף שתים או שלוש אגורות לדקה עבור DATA (תלוי ב- codec, בחישוב על פי שניה, מכיוון שה- DATA מסופקת על ידי מפעיל הרט"ן הישראלי שלך)

מדובר בביצוע שיחת SIP VoIP באמצעות Nymgo, ללא תיווך מפעיל ישראלי לשיחות בינלאומיות...

z1george

Member
מנהל
סבתא תסתדר עם הפעלת SIP VOIP?

התעריפים שאני מצאתי לנייח באוראינה
הלו015 המחיר 48 אג לדקה
טלזר019 המחיר 46.3 אג לדקה

כרגע הוא משלם 12 שח עבור חבילה המקנה לו הזכות
להתקשר ב21 אג (לא ברור עם כולל מעמ וכולל הקישורית 2.9 או 4.9 שמתווספת)

היא מדברת 150 דקות בחודש.
החישוב הוא
12 פלוס 0.24*150 שווה כ48 שח (אבל היא מחזיקה קו נייח של בזק עם דמי שימוש של 25 או 56 שח)
150*0.463 שווה כ70 שח (אפשרי גם מנייד של הוט או גולן)

k-don

Well-known member
אם השימושים הם 150 דקות, אז החבילה שיש

לו היום יותר כדאית גם מהסלולרי (לעומת ההמלצות שלך)

z1george

Member
מנהל
ידידנו ימליץ על VOIP

גם לנער, לנכה, לעיוור ולקשיש האתיופי.
גם אם יקח שמונה דקות התעסקות להוציא שיחה של 10 שניות.
העיקר לא לשלם למפעילה שלך אגורה מיותרת.
אבל אני מעריך את העקביות.

backbencher

New member
כאשר עבדתי עם ה- E51, אכן הייתי צריך לבצע

registration לספק SIP המתאים לפני כל התקשרות, מכיוון שהחזקת ספק ה- SIP במצב registered כל היום כילה את הסוללה לפני סיום יום עבודה.
לקח 20 שניות, כולל דפדוף בתפריטים, עד החיוג בפועל

כעת אני עובד עם E52, אשר קיבול הסוללה שלו גדול ב- 43% מקיבול הסוללה של ה- E51, והמעגלים האלקטרוניים שבו חדישים יותר וחסכוניים יותר בחשמל, והודות לכך אני יכול להחזיק את ספק ה- SIP במצב registered כל היום

כל מה שנותר לי לעשות הוא לבחור נמען מספר הטלפונים וללחוץ על מקש Net call, ענין של שלוש-ארבע שניות הכנה (אשר רובן "מבוזבזות" על הדפדוף בספר הטלפונים) עד הלחיצה...

backbencher

New member
אם סבתא אינה דברנית גדולה - עדיפה תכנית "קלה"

של גולן טלקום או של הוטמובייל

פרמטרים שעליך להביא בחשבון:
(1) הוטמובייל מחייב מיידית מכשיר דור שלישי. גולן טלקום יפעל תחילה גם בדור שני.
(2) שיחות בארץ - מתוך בחינת פרופיל הצריכה של סבתא ניתן יהיה להסיק אצל איזה משניהם יצא יותר זול (עייני בתכניות התעריפים ה"קלות" של הספקים הללו).
(3) שיחות לחו"ל - הן גולן טלקום והן הוטמובייל מקבלות לעצמן שמונה אגורות לדקה בלבד (בגובה דמי סיום שיחה לנייד בישראל), אולם התעריף נטו של ספקי השיחות הבינלאומיות השונים ליעדים החביבים על סבתא (הסכום שהם נוטלים לעצמם) - טעון השוואה והכרעה בהתאם (כלומר, בהיבחר ספק שיחות בינלאומיות מסוים - לא יהיה הבדל בין המחיר שיגבה ממך ברשת גולן טלקום לבין זה שיגבה ממך ברשת הוטמובייל)...

תודה

אני מעדיף גולן מסיבות "אידיאולוגיות", החברות הגדולות דאגו כבר לשלוח לה סוכן הביתה שמכר לה מכשיר חדש ככה שהעניין של דור 2 לא רלוונטי.

k-don

Well-known member
אבל כן רלוונטי איזה מכשיר יש לה, ואם הוא

בכלל מתאים להוטמובייל בצורה מלאה או חלקית
(בנוסף לאידאולוגיה)

k-don

Well-known member
האם קיבלת את הנקודה שלא בטוח שכדאי

לקחת את תכנית ה 99 בגולן וייתכן שכדאי דווקא את תכנית ה 9.99.

רק אם היא תשתמש ב SIP/VOIP או בגלישה
או שתדבר מעל 550 דקות מקומיות, יהיה כדאי לקחת תכנית בלתי מוגבלת

DaniOH

New member
בגולן תשלם 0.49 לדקת שיחה לנייד או לנייח

לאוקראינה.תראה בטבלת התעריפים שלהם. זה גם בחבילת ה9.99. נראה לי זה יוצא הכי זול והכי נוח ובלי לשלם דמי מנוי חודשיים לאחת מהחברות האלה.ואני לא יודע איך החיוב בחברות האחרות אבל בגולן זה לפי יחידות של שנייה.
ובכלל אתה בטוח שסבתא שלך מדברת כל כך הרבה שהיא צריכה חבילה של 99 ש"ח?

תודה לכולם

היא לא גולשת ובלי אס.אמ.אס אבל היא מדברת לא מעט לפי חישוב שעשיתי עדיף את התוכנית של ה99.

מתגובות פה הבנתי שהתוכנית של בזק בין לאומי היא דווקא טובה.. הבנתי שבגלל שזה סלולרי תיהיה תוספת של עוד 5 אוג לדקה אבל זה יהיה זניח לעומת החיסכון בניתוק של הקו בזק (כ 70 שקלים בחודש) והניוד מפאלפון.

מה שממש יצבען אותי שלפני שנה בערך היא התניידה לפאלפון והיה לה מכשיר סלולרי דור 3 שעבד שהיה במקור מסלקום, הסוכן של פאלפון שהגיע טען שהוא לא יעבוד עם פלאפון וחובה לקנות מכשיר חדש (מן הסתם המכשיר היה פשוט חסום והיה ניתן לבקש לפתוח אותו מסלקום או לפתוח בחנות ב50 שקל), הם גונבים בלי בושה דווקא מהאנשים שכמה שקלים האלה מאוד חשובים להם.

למעלה