שידת עץ

fatpig

New member
שידת עץ

אוקיי סליחה שאני שוב מציקה בנושא אבל... עשיתי היום קניות ורכשתי את החומרים הבאים כדי לצבוע שידת עץ- 2 צבעי אקריל ( זהב ושמנת ירקרק) קרקל (מטינקרבל בדיזינגוף סנטר) לכה הידרו קליר של יעקובי. התחלתי בצביעת השידה והולך יופי (עבודה קשה...) אבללל הבעיה היא ב קרקל: עשיתי ניסויים על דיקט צבעתי שכבת זהב, חיכיתי לייבוש, צבעתי קרקל, חיכיתי שעה לייבוש, וצבעתי צבע שני בכיוון המנוגד לכיוון מריחת הקרקל בדיוק כמו שהמוכרת בטינקרבל הסבירה לי וייצאו פצוצים קטנטנים... יש פתרון??? מישהו מכיר את החומר הספציפי הזה מטינקרבל?

אילאיל2

New member
לא מכירה את החומר מטינקרבל אך

בקרקל כאשר מורחים את השיכבה השניה של הצבע יש למרוח פעם אחת בלבד ולא לחזור על אותו מקום כי אז הפיצוצים לא יוצאים טוב או בכלל.

סילי מי

New member
אני לא בטוחה../images/Emo163.gif

אבל למיטב זכרוני, אם רוצים סדקים רחבים וגדולים יותר צריך לשים את הקרקל בכמויות גדולות- במריחה אחת(!) אבל כמות גדולה של החומר על המכחול. זמן הייבוש יהיה גדול יותר, אבל זה אמור לעזור...

Noga222

New member
מעולם לא עבדתי עם קרקל

אך עם אלמרס גיליתי שיוצא מעולה אם לא מחכים לייבוש הדבק/ קרקל ומייד מורחים את שכבת הצבע השנייה. נסי, מה יש לך להפסיד? ואם את כבר מנסה את זה, תנסי גם במקום למרוח את החומר במשיחות מכחול, לטופף את החומר. הסדקים ייצאו פחות מאורכים ויותר מרובעים. בהצלחה

שאלה לנוגה:ניסיתי ביום שבת

להשתמש בדבק פלסטי במקום קרקל ולא יצאו פיטצוצים[ עשיתי כמו שנוגה אמרה: ולא חיכיתי שהדבק התייבש אלא טופפתי עם המכחול את הצבע השני

Noga222

New member
לא יודעת... לי עבד. סדקים קטנים כמו

שאמרתי, אבל יצא....

ועוד שאלה לנוגה

אתמול הסברת לי מס' דברים על צביעת ארונות כהמלצתך נכנסתי גם לגלריה שלך ורציתי לשאול האם תמונה 21 היא גם ארון שצבוע לפי יסוד/אקריל/לכה ומהם הקישוטים מזהב? תודה ויום טוב

נוגל'ה - בזכותך, ניסיתי אתמול קרקל

עם דבק פלסטי לבן רגיל - בשכבה נדיבה, ועליו (כשהדבק רטוב) צבע אקרילי - יצא נהדר נהדר. אז תודהההההההההה לוניטונה

Noga222

New member
תמונה 21

ארון שהיה צבוע בצבע שמן. 1. פריימר 2. צבע בסיס. עבדתי עם שני צבעים. תכלת וירוק, דלת אחת נצבעה בתכלת והשנייה בירוק. (הצבעים הם דוגמיות של טמבור) 3. שכבה שנייה של הצבע הנגדי. אפשר בשתי שיטות. אחת פשוט מברשת עם מעט מאוד צבע ולמרוח בלי כוונה לכיסוי מלא. שיטה שנייה. לצבוע שכבה שנניה של הצבע הנגדי ופשוט לעבור עם נייר זכוכית ולחשוף חלק מהשכבה הקודמת. כל הרעיון בשתי השיטות הוא לחשוף מעט מהגוון הראשון. 4. שבלונה בצבע הנגדי. 5. ה"זהב" הוא בעצם כסף... רק נראה כך בהשתקפות האור. ובעצם זה מרקר כסף רגיל. 6. לא מרחתי לכה.

למעלה