שולט

newcharm

New member
שולט

הנה שאלה לדיון. ממליץ לקחת שנייה לחשוב אבל לא חובה למי שזה קל לו.

שכשאת/ה פוגש מישהו שמועמד בעיניך להיות פרטנר שלך לקשר אינטימי, אני יוצא מנק' הנחה שעל המועמד
הנ"ל להיות בעל אוסף תכונות אישיות + חיצוניות שבסה"כ שלהן עומדות בציפיות/דרישות שלך.
עכשיו,
היותו של המועמד 'שולט' (כלומר כזה שאם יהפוך לפרטנר שלך ישלוט בך) ונניח שעושה רושם שיודע מה ואיך,
זה אלמנט שלדעתכם יפחית את סה"כ אוסף הדרישות הנ"ל או יעלה אותו?

מילים אחרות, תגידו לעצמכם "הוא שולט ככה שניתן למחול על חוסרים אחרים פה ושם תמורת הערך הסגולי של השליטה שבו"
או שבעצם להיפך כי "הבן אדם הזה אולי אוטוטו ישלוט בי ולכן צריך להקפיד עוד יותר"

matteryou2

New member

יש לי בחילה כבר מהאובר שימוש במילה "שולט"

זה כמו לבחור בני/בנות זוג... התאמה גופנית, מנטלית, מינית.

newcharm

New member
על השאלה לא ענית

(נראה לי שהיתה די ברורה כך שאולי לא הבנתי אותך)
אבל תודה שהשתתפת.
&nbsp

matteryou2

New member
תשובה :)

זה כמו לבחור בני זוג.
יש על מה להתפשר, אבל זה לא יכול להיות ברשימת מכולת של 1, 2, 3.
הכל מאוד דינמי וסובייקטיבי.
בגלל שמדובר במסירת שליטה, בגלל שמדובר בכל אותם "חומרים אפלים", בגלל שאין באמת דרך לדעת האם השותף ינצל את מעמד השליטה, הנטייה הטבעית וההגיונית היא לא להתפשר.
רק צריך לשים לב לא להוסיף יותר מידי או להפחית יותר מידי דרישות, מן הסתם.

newcharm

New member
אה טוב

ומין הסתם יש'ך עוד כמה קלישאות? :)
&nbsp
בכל אופן אני רואה שהשאלה לא ממש מענינת אחרים. יתכן שהיא מסובכת או קלה מידי.
&nbsp
&nbsp

מממ... שאלה קשה

אני מניחה שבגלל שיש עוד תכונות חשובות מעבר לתכונות שחשובות בקשר ונילי, התכונות האחרות מקבלות קצת פחות משקל. יש כמובן דברים שלא מתפשרים עליהם אבל בגדול, על הדברים שכן אפשר להתפשר, נראה לי שמתפשרים יותר.

newcharm

New member
תודה בובה

ענין אותי לשמוע והכיוון שהצבעת עליו הוא בהחלט אחת משתי האפשרויות שחשבתי עליהן.
&nbsp

בעיני האישיות

זה רק יוסיף, אבל זה כי בעיני זו תכונה שהיא פלוס
והעולם של השליטה קוסם לי מאוד.
זה יהיה חלק ממכלול שלם של דברים חיוביים
כי זו תכונה שאני רוצה שתהיה בו.
(אני מניחה שמישהי שעולם השליטה לא בא לה טוב בעין,
תרתע או שזה יפחית.)

מקווה שהבנתי את כוונתך
כי אנ'לא טובה בלחשוב

newcharm

New member
נראה לי שהבנתי אותך

אבל לא בטוח שאת הבנת אותי (וגם לך תדע אם את באמת
כלומר אם האשמה היא בניסוח קלוקל)
&nbsp

תמיד עושים פשרות כאלה ואחרות...

אבל אם זה משהו שאני בשום אופן לא מתפשרת עליו - לא יעזור לו שהוא שולט.
אם זה משהו שאני כן מתפשרת עליו - אתפשר גם עם שולט.
&nbsp
כי למרות שיש משהו במשפט שכתבת: "הבן אדם הזה אולי אוטוטו ישלוט בי ולכן צריך להקפיד עוד יותר" -
מכיוון שאני רוצה להרגיש בטחון במערכת יחסים, ואמון זה דבר שברירי - אני חושבת שכדאי להקפיד בכל מקרה.
&nbsp
למשל, שולט קמצן, דורסני או אגואיסט נשמע מחריד, נכון - אבל כך גם כל בנזוג דורסני, קמצן או אגואיסט...

newcharm

New member
כלומר לטעמך זה לא מעלה ולא מוריד

אם הבנתי אותך.
תודה.
&nbsp

Whip

New member
אענה מהצד השני

"על המועמדת להיות בעלת אוסף תכונות אישיות + חיצוניות שבסה"כ שלהן עומדות בציפיות/דרישות שלי,
והיותה של המועמדת 'נשלטת' היא דרישה נוספת לסל הדרישות, כי בלעדיה מדובר בונילית מושכת, לא יותר
כך שלשאלתך - היותה נשלטת תעלה את אוסף הדרישות הנ"ל כי היא תעלה אותו בתכונה אחת חשובה, היותה נשלטת.
&nbsp
אם היא נשלטת אוכל למחול על דברים מסוימים, אבל סביר להניח שהייתי מוחל עליהם גם בעולם הונילה אם היא היתה מושכת אותי, כך שלא נראה לי שיש תכונה\דרישה שאמחל עליה "רק" כי היא נשלטת.
&nbsp
לנשלטת אולי המצב שונה, כי עקב חוסר האונים המובנה בקשר שליטה היא צריכה לסנן בזהירות יתרה את השולט. התנהגות שאולי בעולם הונילה היא היתה אומרת לעצמה - אוקיי, מוזר, אבל נברר עליהם בהמשך הקשר, יכולים לגרום לה לנתק קשר, מחשש להיות קשורה בחדר זר עם הבחור - כשאז מתגלה צד אפל בו.

newcharm

New member
אתה מבחין בין המינים

או בעצם זוית ההסתכלות (שולט/נשלט). לא חשבתי על האפשרות הזאת.
אבל כשדיברת על נשלט/ת שבוחן מה מתאים לו, כן הצעת שיבחן בזהירות יתרה. תודה וויפ.
&nbsp

A לוןA

New member
השאלה מוזרה לי

היות המועדת נשלטת היא תנאי בסיס, יתר התכונות חשובות יותר או פחות- אבל אם אני בוחר אדם, חלק מדרישות הבסיס שלו היא האוריינטציה הבדסמית שלו.
מבחינתי זה כמו לשאול- פגשת אדם נפלא, בעל כל התכונות שאתה מחפש כולל האוריינטציה הבדסמית שלו- אבל הוא גבר. זה משהו שתוכל להתפשר עליו? ואם תהיה אישה, אבל היא פחות תענה על הדרישות שלך- זה יספק אותך?
הראשון אינו אופציה בכלל למערכת יחסים, השניה- כן.
לכן מבחינתי השאלה מאוד לא ברורה- מי שאין לה אוריינטציה בדסמית היא לא אופציה למערכת יחסים בכלל, כך שהיא יכולה להיות נפלאה- אבל לא מתאימה לי.

אהבתי ומאוד מתחברת

מן הסתם...
היות המועמד שולט הוא תנאי בסיס.
פאק, זה נורא מסבך עניינים, אה?

newcharm

New member
אז גם אתה לא הבנת..

כנראה שבאמת ניסחתי את השאלה לא משהו...
הסוגיה שהצגתי מדברת על תהליך שאתה עורך עם/מול עצמך. תהליך שבו אתה שואל את עצמך
אם הבן אדם שאותו אתה פוגש (בהינתן שהוא/היא כבר מהג'נדר שמועדף עליך, הדוגמא שנתת קצת 'מוזרה')
מתאים עבורך. וכך, ניסיתי להבין אם בהינתן שאתה מעדיף נשים (נניח) וגם מעדיף בדסמ (נניח) אזי מכיוון שזוהי
מע' היחסים שמועדפת מבחינתך נראה לך שאתה נותן מקדם של 1 לסה"כ הדרישות שממילא תדרוש מפרטנר או
מקדם גבוה/נמוך מ 1.
מקוה שכעת זה ברור לך יותר.
&nbsp
&nbsp

A לוןA

New member
או שלא הבנתי את השאלה

או שלא הבנת את התשובה-
יש כמה דרישות בסיסיות שהן 0 או 1. קיימות- פוטנציאל לקשר. לא קיימות? לא פוטנציאל.
אם היא נשלטת זה תנאי בסיס- הוא לא מעלה ולא מוריד מהתכונות האחרות, מכיוון שהן לא רלוונטיות אם התכונה הזו איננה. כנ"ל היותה אישה. אם היא אישה- אפשר לשקול את התכונות האחרות כפוטנציאל לקשר. אם לא- אז לא.

newcharm

New member
אולי תחשוב על זה כשאלה היפותטית/תאורטית

לא מוצא כרגע אופן אחר להסביר את השאלה..
(קח לדוגמא את המענה של בובה על חוט4)
&nbsp
&nbsp
&nbsp

התשובה שלי

לא קשורה לבדסמ היא קשורה למה הפונקציה של היחסים.
האם זה בן זוג לחיים או זיון לפעם בשבוע?
&nbsp
אם זה זיון, ואם יחסי השליטה הם החלק המרכזי בזיון, אני אשים דגש גדול יותר על החיבור וההתאמה בעיניינים הללו- ופחות על דברים שקשורים לניהול יום-יום ביחד.
&nbsp
כשאנחנו פוגשים זוגות לסווינג חשוב לי שהגבר "יבוא לי טוב" בעין ובתחושה הכללית. לא הרבה מעבר.

למעלה