שוב צירים...

reuta1

New member
שוב צירים...

שבוע 40, ציר פעם ב-6 דקות. אבל מה?- קצר נורא. כאבים שבאים והולכים. מצד אחד- כואב, מצד שני- לא בא לי ללכת לבית חולים ולחזור הביתה. אני בעבודה- מתלבטת מה לעשות. בפעם שעברה הם נעלמו כאילו כלום ולא בא לי להתאכזב שוב. חוץ מזה, שאלה: עוד לא פגשתי את הפקק הרירי. זה אומר משהו? חייבים להיפגש איתו לפני הלידה? (אם כן- אז בכלל אין לי מה למהר, לא?)

לא יודעת אם זה מעודד אבל גם אני ככה

גם אני בשבוע 40 וגם לי יש מדי פעם צירים, אבל הם לא בדיוק נמשכים שעתיים ואורכם לא פחות מחמש דקות אז אני לא רואה סיבה לרוץ לבי"ח. או שהם יעלמו או שיחזקו- חכי תראי. לגבי הפקק- בדיוק כמו ירידת מים; לחלק יש ולחלק לא. זה לא חייב לקרות לכל אחת

kadp3575

New member
../images/Emo41.gif../images/Emo35.gif נצל"ש צירים ובטן גבוהה ../images/Emo70.gif|*

שבוע 38 מדי פעם יש לי צירים לא כואבים ולא סדירים הבטן עדיין גבוהה. כל מי שרואה אותי אומר כי עד שהבטן לא יורדת אין מצב ללידה - וגם כשהיא תרד יש לי עוד שבועיים כמו כלום. האם יש אמת ב"עובדה" כזו? וגם, שאלה נוספת, האם בזמן צירי "אמת" מרגישים את התינוק זז ומשתולל??? אודה לכל התשובות

marcyg

New member
בדרך כלל בלידה ראשונה הבטן יורדת

לפני שהצירים מתחילים אבל לא בהכרח. יכול להיות שהבטן תרד תוך כדי תהליך הלידה. כשיהיו לך צירים טובים, ארוכים וצפופים תסעי לחדר לידה גם אם הבטן עוד למעלה. בזמן צירים (בין ציר לציר) מרגישים תנועות עובר אבל הרבה פעמים הוא פחות אקטיבי בשלב זה.

kadp3575

New member
תודה על התשובות ...

זו אומנם לא לידה ראשונה, אלא שניה בהריון ראשון בכלל לא זוכרת מושג כזה ירידת בטן, לא ירד לי כלום עד השבוע 41+5 בו ילדתי את הבן בלי שהתחילו לי בכלל צירים. הגעתי לבית החולים אך ורק בגלל שלא הרגשתי את התינוק זז במשך כמה שעות טובות. עד כמה שזכור לי הבטן הייתה גבוהה כל הזמן ואין לי בכלל מושג (או שאני לא זוכרת) איך זה הצירים, הפקק בכלל לא ראיתי, פשוט אחרי זירור שנתנו לי (9 שעות אחרי) נפרצו לי המים במחלקת היי - ריסק והועליתי ללידה.

marcyg

New member
בלידה חוזרת זה נורמלי שהבטן

עוד גבוה בהתחלץ התהליך!

למה פתאום זז ומשתולל...תקראי את מה

שכתבתי

marcyg

New member
נפלא! נשמע שקרוב לך. אם בא לך

יום חופש תלכי מעבודה. היא עושה לך טוב לעבוד תמשיכי. כדאי לנסות לנוח קצת לפני הלידה (יכול להיות שיהיה לכם יום ארוך!) . אני הייתי מזמינה את בן הזוג ליום חופש רומנטי וכיפי (דייט אחרון)... גם אם הצירים לא מתפתחים הרווח כולו שלכם!

אני חושבת מנסיון שלי זה כשזה מגיע

באמת אז יודעים...בשתי הלידות שלי לא פגשתי את הפקק הרירי וגם לא היתה לי ירידת מים. הלידה הראשונה התקדמה לאט אבל בטוח שבסופה ילדתי אחרי 15 שעות מהופעת הציר הראשון שבוע 40+3 . הלידה השניה התחילה עם צירים משבוע 38 אשר בבדיקה בבית חולים נודע לי שיש לי פתיחה של 1.5 ס"מ ועדיין לא לידה כך משכתי עם צירים עד שבוע 42 שכל הזמון היו לי צירים בתדירות ו...הפסקה וכשהגיע הזמן ללדת ידעתי אני לא יודעת למה אבל הפכתי להיות אסרטיבית ותיקתקתי הכל...

נראה לי שזה זה! מותר לחכות יותר משע

מה הזמן המקסימלי שאני יכולה לחכות בבית עם צירים של פעם בחמש דקות? ממש לא בא לי ללכת לבי"ח -שזה אומר להתקשר לשפן, לומר לו לעזוב ת'עבודה, להסיע אותי ואז לחכות עד שיתברר אם אני יולדת או שאני חוזרת הביתה.

marcyg

New member
אם הרווח עדיין כל 5 דקות...

ואת מרגישה טוב באופן כללי את יכולה עוד להשאר בבית. המ האורך של כל ציר? הם צריכים להיות ארוכים (כדקה) ודי חזקים. לידה ראשונה בדרך כלל לוקחת המון המון זמן. אני בעד להעביר כמה שיותר בבית! אם הרווח מצטמצם לכל 3-4 דקות והצירים ארוכים וחזקים...תסעי. בהצלחה!

marcyg

New member
מהתחלת הציר עד התחלת הציר הבא.

צירים כל 5 דקות זה : ציר (שאורכו כדקה, 4 דקות הפוגה ועוד ציר שאורכו כדקה ועוד 4 דקות הפוגה). במצב הזה אומרים שאפשר להשאר שעתיים בבית אלא אם הרווחים בין הצירים מצטמצמים או שיש ירידת מים או דימום. אני הייתי נשארת אפילו עוד יותא אלא אם הרווחים מצטמצמים!

yberry

New member
../images/Emo41.gifמרגישה מעודדת

אני כבר שעתיים עם צירים כל שמונה דקות כמו שעון שוויצרי - למרות שאני עם צירים כבר לפחות שבוע וחצי הם עד עכשיו לא היו סדירים, בטח שלא ככה... אני כבר באמת מתחילה להריח את הסוף...

yberry

New member
כואבים בנחמדות

הבעלול ביקש יפה שאני אעשה מוניטור כי הוא רוצה לדעת אם כבר יש טעם שהוא יעלה לת"א, מעדיף לא להשאיר את זה לצירי לחץ

למעלה