שוב עובדים הבוקר...

שוב עובדים הבוקר...../images/Emo43.gif

כרגע הוכרז "פיגוע" בואדי ערה. חברינו : שוטרים, כבאים, עובדי ומתנדבי מד"א שוב עובדים קשה. בהצלחה להם ושיהיו מינימום נפגעים כי הרי אנחנו בהפסקת אש לא
הרבה בריאות
אמנון מרגלית

inbale

New member
ושוב יהיו צוותים רפואים חשופים...

למראות קולות וריחות קשים....שילוו את חלקם עוד הרבה הרבה זמן. בכל פיגוע נוספים עוד ועוד אנשים שפגועים נפשית ואילו הם כל אנשי הצוותים הרפואיים בשטח ובבתי החולים שצריכים להתמודד עם טראומה. אני מצרפת כתבה מוי נט בנושא הבא : בבית-החולים "איכילוב" הוקם מודל טיפולי מיוחד למצבי שכול-פתע - הן מול משפחות הנפטרים והן עבור הצוותים הרפואיים. איך עושים את האירוע הכל כך טראומטי אפשרי מעט יותר להתמודדות ולעיכול

כתבה מאלפת...../images/Emo43.gif

מומלץ לכל איש צוות חירום לקרוא את הכתבה...פשוט אמיתי נכון ואפילו למדתי נקודה אחת או שתיים.
לעינבל. הרבה בריאות
אמנון מרגלית

unicorn1

New member
ענבל נראה לי שקצת מגזימים

עם התגובות לגבי זה ש"שוב יהיו צוותים רפואים חשופים למראות קולות וריחות קשים...." אז לגבי נוער שנתקל במצבים כאלה אז התגובות הם דיי נכונות למרות שיש תגובות מאוד מוגזמות כמו לא לאפשר לנוער להתנדב ולהיכנס לזירות של פיגועים, אז נכון המראות והריחות וכל הסיטואציה עצמה היא לא מקום לבני נוער אבל תחשבו על זה שצוותי החירום נכנסים לשטח רק אחרי שהשטח כבר נבדק ונמצא "נקי" ולדעתי אי מתן כניסה לאיזורים האלה רק פוגע ברמת הטיפול ובמהירותו צוות של שלושה עדיף על צוות של שניים ובזירת פיגוע תמיד צריך את מירב עזרה שניתן לקבל. מה גם שאנחנו צריכים לזכור עובדה אחת מאוד חשובה מי שמאייש את האמבולנסים בשעות הצהריים והערב הם מתנדבי הנוער (בנוסף לנהג וחובש מלווה נוסף פה ושם) אני יודעת שבתחנה בירושלים את תראי שבשעות הצהריים והערב ובחגים גם בבוקר צוות אמבולנס מורכב מנהג ושלושה מתנדבי נוער, אז ברגע שמונעים מהם גישה לאיזור הנהג איבד צוות מה שצריך לעשות זה לתת למתנדבים להיכנס ובמקביל אחרי הרוע לדאוג להם לייעוץ למשך הזמן שהם יזדקקו לומה גם שמי שנכנס פעם אחת לאיזור פיגוע ולא עמד בזה פעם שנייה הוא לא יכנס לשם ומי שנכנס פעם שנייה זה אומר עךיו משהו, את לא חושבת?? ועוד משהו לדעתי יש מקרים שהם לא פיגועים שיותר קשים מפיגועים כמו תאונות דרכים איומות, החייאות לא מוצלחות של תינוקות וכו´... ובקשר לעובדים וההמתנדבים המבוגרים יותראז אנחנו יודעים בדיוק למה אנחנו מנכיסים את עצמנו ברגע שבו אנחנו מתחילים לעבוד במד"א, מה גם שאנחנו יודעים מתי אסור לנו לאבד רגשות לאטום את עצמננו ולעבוד בצורה הכי מקצועית ושוקלה שרק ניתן ובתור אחות בחדר מיון אני בטוחה שתסכימי איתי שאל לנו לרחם על עצמנו כל הזמן. ולדעתי כמה שפחות נדבר על זה שאנחנו צריכים להיכנס לאיזורים כאלה ולהגיד משפטים כמו "ושוב יהיו צוותים רפואים חשופים למראות קולות וריחות קשים" אלה לנסות ולדרבן את אנשים האלה לפרוק את אשר על נפשם ועל ליבם ייטב לכולם. הערה קטנה, אומנם ההודעה שלי נכתבה על צוותי מד"א אבל היא מתאימהגם לכל צוות חירום אחר (משטרה, מכבי אש) שנכנסים לאיוזרי הפיגועים. והכי חשוב זה, תישמרו על עצמכם
אם אתם תיפגעו אז בטוח שלא תוכלו לעזור לאחרים. שיהיה לנו לילה טוב והמשך שבוע שקט (טפו, טפו)
UNICORN

chanand

New member
כמה הערות

בקשר לנוער: הדבר הראשון בסכמה שלנו הוא safety !!! אנו צריכים קודם כל לדאוג לבטחון הצוות המטפל! במד"א החליטו שלא בטוח למתנדבי נוער להימצא בזירת פיגוע. לכן הם לא מגיעים עם האמבולנסים לזירה.(ואם הם יגיעו בקוחות עצמם לא יגידו להם דבר) מעבר לזה יש את האפקט הפסיכולוגי שקיים לגבי כל אדם, ושוב, במד"א החליטו שלא שווה לסכן את הנוער הנהדר. (חובש פצוע מפריע, חובש מת לא עוזר) - וכנ"ל לגבי מע"ר. אם את חושבת שיש מקרים נוספים שבהם יתכן ומתנדבי הנוער יפגעו פיזית, או נפשית, מתפקידך בתור נהגת אמבולנס ומנהלת הצוות לדאוג לבטחונם ולשלוח אותם לחכות באמבולנס, כי בראש הסכמה יש לנו את - safety. (אמנון, יש הערות?)

לדעתי את מדברת שטויות

אם מתנדב נוער יכול להפצע ולהפריע אותו כנ"ל גם לגבי נהג. הרי צוותי מד"א נכנסים לאזורי פיגוע רק לאחר שהוכרזו כ"נקיים". וכיום עם המצב אין מנוס מאשר לבטל את הכלל המטומטם שמתנדבי נוער לא נכנסים לאזורי פח"ע כי זה פוגע ביכולת הטיפול הראשונית החשובה כ"כ (10 דקות הזהב, אחרי הכל פיגוע הוא האמא של הטראומה.....) ותחשבו על זה.........

chanand

New member
יש הבדל

בין מתנדב ילד בין 16, הרוג לבין עובד בין 27 שיהרג.

אני לא מסכימה

גם אנחנו בני הנוער יודעים למה אנחנו מכניסים את עצמנו וכמו שאת אמרת יש מקרים יותר קשים אל תעשי הכללות לגבי בני נוער ומתנדבים בוגרים כי יכול להיווצר מצב שמתנדב בוגר יגיב קשה הרבה יותר מבן נוער שהיה בפיגוע זה הכל תלוי בבנאדם ובגישה שלו זו הייתה אכן כתבה מצויינת אוהבת תמיד
חן

למעלה