שוב נושא השינה

השינוי

New member
שוב נושא השינה

המעצבן עולה. אף פעם לא ישנו טוב (כבר 6 שנים) וזה רק הולך ומחמיר...
יש לכם המלצות על רופא שמומחה בשינה, מחלקת שינה בבית חולים מסויים?
האם יש בשניידר מחלקה שקשורה בשינה, מישהו התנסה?
לבינתיים- עד שנקבע תור איפשהו, אני צריכה שוב הסבר קצר לגבי ההבדל בין המלטונין לסירקדין:
המלטונין ניתן בסירופ וסירקדין בכדור,
המלטונין בעל השפעה קצרת טווח ובעיקר להרדמות והסירקדין בעל השפעה ארוכת טווח ועוזר בעיקר לשינה רציפה,
את הסירקדין ניתן לרכוש בבתי מרקחת של כללית ואת המלטונין רוקחים במיוחד בבית מרקחת פרטי
האם הפרטים האלו נכונים או שטעיתי?
תודה לכל מי שיעזור לנו לישון.....

אכן...נושא קשה...

אני לא יודעת לגבי שניידר, אבל בתה"ש, יש מעבדת שינה.
סירקדין , הוא מלטונין בשחרור איטי (הבת שלי פעם קיבלה אבל זה לא עשה לה טוב) ולכן לא רוקחים אותו, אלא זה בא בכדור מוכן - הבנתי שכדי לרקוח תרופה בשחרור איטי, צריך אישור מיוחד ולא כל מעבדה יכולה לעשות את זה. אני יודעת שלסניף הראשי של סופר-פארם, כנראה יש מעבדה ששם רוקחים גם בשחרור איטי, אני מכירה ילדה שעושים לה את זה, מלטונין בשחרור איטי שזה בעצם כמו הסירקדין) אברר עם ההורים שלה ...

אילו2

New member
נושא מורכב וקשה

שלום לך.אנחנו עוד מעט 12 שנה בעיניין.
מה שכתבת אכן נכון.יש להקפיד לא לחתוך או לכתוש את הסירקדין כי הציוי חשוב להשהייה.
סירקדין אמור לעזור לשינה רציפה ולמנוע יקיצה מוקדמת.
אנחנו ניסינו סירקדין שלא עזר בזמנו.
אנחנו במעקב ד"ר שיינברג בתל השומר.וכבר היינו פעמיים במעבדת שינה שם.
ד"ר שיינברג מקסים הבטיח לי שבסוף תמיד מוצאים איזשהו פיתרון.
אני מדברת על הפרעות שינה מאוד קשות של הבת שלי עד כדי שהרגשתי פיזית שיקרה לי משהו מחוסר השינה והתפקוד במהלך היום.
אנחנו במכבי :כרגע הבת שלי מקבלת 4.5 מלטונין שעוזר לה להרדם(אחרי שבעבר היה לוקח לה בממוצע להרדם 4 שעות.
את המלטונין הזה אני רוכשת בחו"ל במבצעים הרבה יותר זול מהארץ.
חוץ מזה אנחנו נותנים סמוך לשינה עוד מלטונין SR(בהשהייה ) שנרקח במיוחד בבית מרקחת פרופשיונל של מכבי ע"י הפנייה מד"ר שיינברג שעוזר לה לא לקום באמצע הלילה.
לאחרונה מתעוררת בארבע סופית.אולי צריך להעלות מינון.
מה שאני אומרת זה שאל ייאוש...יש תיקווה...
ממליצה להגיע למעבדת השינה בתל השומר
בהצלחה רבה רבה.

השינוי

New member
תודה רבה על התגובה

וואו 4 בבוקר זה מתסכל לאללה אבל גם אנחנו בשנה האחרונה יותר ויותר מתוודעים לשעה השנואה הזאת.
אני לא יודעת מה הסיבות להתעוררויות וליקיצה המוקדמת, אני לא יודעת אם יש באמת מחסור בהורמון מלטונין ואני לא יודעת אם הם אמורים לקום.
אולי כשלא מצליחים להזיז את הגוף מתעוררים ואולי לא עייפים כ"כ כי כל היום הגוף לא ממש זז ואולי יש עוד המון ספקולציות למה, למה לא לישון לילה שלם ורצוף.
הייאוש הזה מטריף וכאילו יש לנו כח לקחת אותו לעוד התעסקות רפואית
לא מספיק אורטופדיה, נוירולוגיה, אורטופטיקה, כירורגיה ?

למעלה