שוב חוזר הניגון (ט')

שוב חוזר הניגון (ט')

מדהים איך תמיד אני חוזרת לפה.... המקום הראשון שעולה לי בראש לבוא אליו. אתמול ראיתי סרט... ונשאלה שם שאלה "מה הדבר הכי נורא שעשית בחייך?" בתום לב דיסקסתי על זה עם השותף שלי... (לא הצלחתי להירדם כל הלילה). היה לי כלכך קשה להחליט מה מבין כל הדברים שעשיתי בחיי הוא הנורא מכל. העבר כלכך שב והציף אותי. עדיין. כלכך קשה לי עם עצמי עכשיו. כלכך קשה לי להסתכל עכשיו במראה ולראות אותי. זה לא משנה לי עכשיו מה אני היום. יש בי כלכך הרבה צלקות שכואבות לי עכשיו. השאלה הזו הציפה כלכך הרבה כעס עצמי וסלידה. וכלכך קשה לי לסלוח. למה תמיד צריך לסלוח מחדש? למה זה לא רק פעם אחת לתמיד? למה כל הלילה אמרתי לעצמי "את בן אדם טוב" רק כדי שאוכל לישון? למה לא האמנתי לעצמי? ביקשתי את סליחותיי. סלחו לי. עברתי תהליך כה ארוך בלסלוח לעצמי. איך עכשיו אני שוב באותה הצומת שבה אני רואה את עצמי אז וכלכך שאנת את מי שהייתי שאני לא מסוגלת לראות אותי היום? אני יודעת שהיום אני שונה. אני יודעת שהיום אני הולכת בדרך אחרת. אני יודעת שהיום אני בחיים לא אעשה את מה שעשיתי אז. אני לא אפגע ככה באנשים או בעצמי. אבל זה כלכך כואב להרגיש את זה עכשיו כאילו זה עדיין כאן. מה שאני היום לא מבטל את מי שהייתי. ואני מבינה את עצמי. אני מבינה מאיפה פעלתי ולמה. אבל אני פשוט לא יכולה לשכוח את זה. ואני כלך רוצה. זה יותר מדי כואב.

עבר

העבר מאוד משפיע עלינו, על הווה ועל העתיד. גם אם אנחנו חושבים שהעבר בצד ומאחורינו בתת מודע זה משפיע וזה חוזר אלינו מידי פעם. איך את מתמודדת עם המחשבות האלה?

מורני ילדע יפע שלי-

"אני יודעת שהיום אני שונה. אני יודעת שהיום אני הולכת בדרך אחרת." כ"כ תואם את החתימה שלך, וכמו שכתוב בה: "אתמול נגמר" אבל למרות שהוא נגמר לפעמים קשה לשכוח, גם אם ממש רוצים. התגעגעתי. תראי את עצמך יותר.. למרות שאני יודעת שכשאת לא פה הרבה יותר טוב לך.

הי מותק שלי

היום אני מרגישה הרבה יותר טוב. אין ספק ששלושה ימים הציף אותי עבר מהול בבחירות שהיום אני מצטערת עליהן. קשה היה לי לראות את הצד השני. שיתפתי. בכיתי. כאבתי. והמשכתי עם היום. צודקת... צריכה לראות את עצמי יותר. אבל באותו הרגע כשניסיתי לראות את עצמי ראיתי בבואה של עבר...ולא יכולתי לסבול את זה... נעזרתי באנשים קרובים שעזרו לי לחזור להיום בדברים שאמרו לי. שהזכירו לי. כי לפעמים כלכך קל לשכוח... הכל בסדר. אני נעזרת ברגעים הקשים האלה על מנת להמשיך. אוהבת אותך כלכך.
תודה.

למעלה